Z poľovníckej kapsy

Kniha Z poľovníckej kapsy

Dada077

nech si hovorí kto chce, čo chce, toto bola aj ostane najobľúbenejšia kniha môjho detstva. Horár je u mňa niečo viac, než len poľovník, a poľovník je niečo iné ako pytliak.

bamba
01.12.2021odpad!

neznášam poľovníkov a to aj vtedy ak k tomu aj mizerne píšu.

Kortez
16.09.2020

Jedna z mých oblíbených dětských knížek.

zelena_zabicka
31.07.2019

Krásné příběhy. Toho střílení tam možná mohlo být kapku méně, ale i tak se mi kniha velice líbila. Ilustrace M. Hanáka knihu pozdvihují ještě o stupínek výš. Příběhy jsou čtivé, ktrátké, myslím, že v nich najdou zalíbení děti i dospělí. Ráda si od tohoto autora ještě něco přečtu.

Lessana
22.02.2018

Milé, citlivo a s láskou písané príbehy o prírode s krásnymi ilustráciami a nádhernou väzbou pripomínajúcou drevo, ktorou som sa ako dieťa často kochala :).

haki34
14.09.2017

mám rada les, zvieratá a k prírode rešpekt...knižka nás vlastne zoznámi s životom hájnika, revírnika...nie je to vždy len to pekné, nie je to len pohladenie okom.
Deti sa poučia o kolobehu života, keď jeden útočí, aby prežil (šak tá líška asi radšej trávu jesť nebude, keď može srnčie.....).
Poučia sa i o preberaní zvere, kde vlkov, rysov a iných skoro vyhubených predátorov občas musí zastúpiť poľovník...
a tiež sa naučia, že nie je poľovník ako poľovník...že zver nestrieľame bezhlavo...že treba i pomáhať a i ako pomáhať....
...a niekedy nám potom ako najlepší kamarát z detsva utkvie maličký tvor s očami ako gorálky..

Príhody sú doplnené veľmi výstižným ilustráciami Mirka Hanáka. Aktuálne čítam už s mojimi deťmi a príbehy dopĺňame faktografiou a praktickými informáciami o lesnej zveri (napríklad včera reálne foto anomálií srnčích a jeleních parohov :))

melaficent
07.03.2017

Kniha, ktorú som kedysi zbožňovala a vedela pomaly naspamäť. Teraz, keď už som staršia, som si ju vzala ako oddychové čítanie popri škole. Stále je to super knižka :)

Belq
28.02.2017

Jedna z najkrajších knižiek, aké som kedy čítal. Rudo Móric ukazuje, že príroda je nie len nádherná, ale aj krutá. A to spôsobom, ktorý nezarmúti detskú dušičku.

Až raz budem mať deti, "Z poľovníckej kapsy" si budeme čítavať spolu :)