Z kopce do kopce

Z kopce do kopce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389166/bmid_z-kopce-do-kopce-FQP-389166.jpg 4 155 57

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec.... celý text

Acnaj
13.12.2021 2 z 5

Knížka, která nenadchne ani neurazí. Taková slohovka o životě na vesnicí

kytara
12.11.2021

Já myslela, že se budu smát a já přestávám vnímat, co vůbec čtu a odkládám opakovaně po dvou stránkách . Co už dnes všechno lidé ohodnotí červeně.
Nuda, popis běžného denního života, sice s jistou slovní zásobou, ale bez špetky skutečného humoru.

Lena78537
11.11.2021 3 z 5

Taková ta pohodovka, která nenadchne, ani neurazí. Pohodové vyprávění změny životního stylu. I když knížka za mě pokulhává za ostatními autorčinými publikacemi, i tak mě bavila. Přesně sedla do toho, co teď potřebuji. Moc nad ničím nepřemýšlet a nechat se unášet klidným vyprávěním vtipného příběhu.

mol378
11.10.2021 1 z 5

Autorka sama se odkazuje na inspiraci Betty MacDonald - Vejce a já. S tím jsem ke knize přistupovala. Proč ne, každý se rád občas něčím inspirujeme. Jenže nezáleží jen na tom, co píšeme, ale také jak píšeme. A Betty MacDonald psala živě, šťavnatě, vtipně, psala knihy, ke kterým se čtenář s radostí pro potěšení vrací. Z kopce do kopce je kvalitativně úplně jinde _ slohovka, knížka pro vlastní rodinu a přátele typu Maminko, vyprávěj... Doplněno později _ hlavni hrdinka pracuje jako co? Jako ďas prosím _ ale hlavně se zvířaty, takže mi vyplní kolonku v letošní čtenářské výzvě.

reno rejns
08.04.2021 2 z 5

Přečetla jsem Malé zázraky a Člověk Gabriel, obě knihy úžasné, krásný jazyk, styl vyprávění. V této knize autorku nepoznávám, neoslovil mě styl psaní, ani "historky" o strastech a radostech žití na venkově. Působí to na mě místy až neohrabaně a začátečnicky.

jaroiva
25.03.2021 4 z 5

Náhlá koupě z okamžitého popudu. A vyplatila se.
Pohodová fajn knížka, která nic moc neřeší a jen mile popisuje život na vesnici, v hospodářství, radosti a strasti kolem domácího zvířectva atd. Kniha si nehraje na žádnou velkou literaturu a je zkrátka bezprostřední a uvěřitelná ve své jednoduchosti a v optimistickém pohledu na svět.
Potřebujete-li oddech od stresu velkoměsta nebo aktuální hospodářsko-politické situace, mohu jen doporučit. Ne, že bych se zrovna popadala za břicho, ale bavilo mě to.

martulkat
25.01.2021 5 z 5

Báječná kniha, pohlazení po duši i rozechvění bránice zaručeno !

Katka2382
22.10.2020 5 z 5

Bylo páteční odpoledne,pršelo a pršelo a i v mé duši bylo zataženo až truchlivo,ale šla jsem kolem knihkupectví a tak mi napadlo že bych si mohla udělat radost nějakou pěknou a milou knihou.Knihou která by rozehnala mé soukromé mraky.A musim konstatovat že tato kniha daný úkol splnila více než dobře.
Moc pěkné a milé počtení,děkuji paní autorce za zase jeden krásný čtenářský zážitek.

marli58
11.08.2020 3 z 5

Hezké a milé příběhy, které navozují příjemnou atmosféru. Ale jedna hvězda je dole za příliš nahuštěné stránky, které se mně nějak špatně četly až z toho bolely oči :(.

momo01
18.06.2020 4 z 5

Hezký to bylo. Pohoda a klid. A navíc jsem obvykle u snídaně bavila rodinu historkami z knihy, takže jsem tu pohodu šířila dál.

ladyka
24.05.2020 4 z 5

Knížku jsem četla pro ČV, název totiž vystihuje nejen mé občasné nálady (jsem vše,jen ne flegmatik) a i můj život je někdy takový nahoru dolu. Jinak knížka je spíše souborem fejetonů o životě na venkovské samotě a objevování s tím spojeného, podaná ve svěžím balení odlehčeném jemným humorem a sebeironií. Doporučuji si ji dávkovat na etapy, není příliš vhodná na jeden zátah. Příjemné čtení!

Lucie_1986
30.04.2020 4 z 5

Moc prijemne oddechove cteni vypravejici o spisovatelcine zivote na samote v prirode, se vsemi radostmi i starostmi vsednich dni.

alzbeta4340
01.02.2020 4 z 5

Až nečekaně zábavné vyprávění autorky, která se přestěhovala z Brna na slováckou vesnici. I když formu krátkých fejetonů nemám v oblibě, kniha mě opravdu bavila.
V teple městského bytu můžu paní Dubské závidět blízkost přírody, krásný výhled z domu do okolí, i tak početné domácí zvířectvo. A zároveň jsem se při čtení snažila nevidět tu ohromnou spoustu práce a starostí, která se s takovou domácností pojí.

ugisha
14.12.2019 4 z 5

Milá odpočinková knížka ze života, místy vtipná :) Líbila se mi, stejně jako všechno ostatní od této autorky.

Ivča39
05.12.2019

Kniha byla příjemná, plná lásky ke zvířatům i k vesnickému životu. Jen to pro mě bylo trochu scifi a neuvěřitelné. To tam opravdu všichni podnikají doma a nemusí nikam dojíždět do zaměstnání? Tenhle idylický popis mi docela vadil. Znám zabijačky 3x do roka, chov koz, slepic, králíků, ovcí, býků a jalovic i krůt i kachen, žádný ústřední topení, včely teda chybí. Vím jak to bylo těžký a tohle už nikdy nechci.

Kerberos
27.11.2019 4 z 5

Úsměvné vyprávění o přestěhování autorky z Brna na samotu na Slovácku.Kniha je psána nářečím,které je mi blízké.Mnohé mi připoníná dětství,já se naopak přestěhovala z té vesnice do města.Její předchozí knihy se mi však líbily více.

jarmila7388
21.11.2019 4 z 5

Výborná kniha oddechová taky k zasmání.Poučná jak chovat kozy,slepice a jake byvali zabíjačky na vesnici.Jásem z paneláku,ale pamatuji jak táta dělal ze sousedama za komoušu zabíječku v práčovně.A bylo to podobné jak z přípravou tak z alkoholem.

flowerrose
17.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,též jsem se přestěhovala z města na vesnici a nelituji!Takže paní Dubské rozumím velmi dobře...

porcelainswan
13.10.2019 3 z 5

Romány paní Dubské mám moc ráda, ale tento titul mě až tak neokouzlil. Slovácko miluju, životní styl popisován v knize také, ale přiznám se, že některé kapitoly mě moc nebavily a přečetla jsem je jen tak z nutnosti. Nic to ovšem nemění na tom, že se budu těšit na další titul této autorky.

Sablu
12.09.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jako bych viděla sama sebe, jak bych vypadla kdybych se přestěhovala na kopec. Protože pochází ze Slovácka tak mi mnohé situace byly blízké a pobavila jsem se při čtení.

humor česká literatura venkov venkovské romány vesnice život

Kateřina Dubská
česká, 1965