Z kopce do kopce

Z kopce do kopce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389166/bmid_z-kopce-do-kopce-FQP-389166.jpg 4 155 155

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec.... celý text

MirusD
03.09.2019 4 z 5

Milé, nenáročné čtení. Pobavilo, neurazilo, poučilo o životě koz :-) Takové zdejší Vejce a já.

Leňouza
08.08.2019 2 z 5

Davam 2 hvezdicky z 5. Kniha me moc nebavila, do cteni jsem se musela nutit, opravdu nerada nedocitam nejakou knihu, ale konec uz jsem jen prolistovala. Nejak mi nesedel styl psani.

attila1
30.06.2019 5 z 5

Kniha je pohlazením po duši. Veselé vyprávění života spisovatelky na vesnici.

Nočnípták
11.06.2019 4 z 5

Kdysi dávno, dávníčko pro mne bylo jedničkou mezi knihami Vejce a já. Nikdy mne nenapadlo, že ji nějaká jiná předčí. Tahle to dokázala. Paní Dubská výstižně popisuje nejen své příhody ze života na samotě, ale také krásnou a drsnou krajinu svého nového domova. Sousedy, kteří se napřed musí přesvědčit, co vlastně zač jsou ti noví, než je přijmou mezi sebe. Slunce a pohoda pro duši.

Už mám od autorky přečtené všechno, a tak budu netrpělivé čekat a doufat, že už má pro nás, své čtenáře, připraveno něco nového.

Makropulos
02.06.2019 4 z 5

Příjemné, milé a vtipné vyprávění, moc hezky napsané a plné přírody, zvířátek a optimismu.

Merlinit
13.05.2019 4 z 5

Milé, vkus neurážející čtení. Klidně zkusím od autorky něco dalšího.

Eremites
06.04.2019 4 z 5

Milé, nenásilně vtipné čtení navozující v duši i srdci pocit hřejivého optimismu a intenzivní touhu sbalit si raneček, děti, psi (případně kočky, pískomily a další domácí havěť) a zabydlet se na podobném krásném místě mimo lidské hemžení a stres.
Kateřina Dubská nechává čtenáře nahlédnout do svého života, do jeho nové etapy na samotě na kopci a následného sžívání se s okolní přírodou, zvěří i lidmi z nejbližší vesnice, často nelehkých začátků chovatelského úsilí a včelaření. A to vše krásným jazykem, odlehčeným stylem a schopností velmi niterného popisu okolních krás přírody.

magnolia
13.03.2019 4 z 5

Taková milá a optimisticky laděná knížka to je. O životě na vesnici a tak trochu na samotě, protože na kopci, ale lidé ve vyprávění nechybí. Autorka se zaměřila na radosti a strasti chovatelství a její příhody s kozami, slepicemi a dalšími tvory, jsou zábavné i uvěřitelné. Kromě pobavení se také ledacos dozvíte, třeba o včelaření i jiných činnostech. Velkou (nejen morální) oporu má v manželovi, ale svoji rodinu zmiňuje jen občas, to mi bylo také sympatické, stejně jako s mírou používané nářečí. Knížku, ke které jsem přistupovala s obavami, budu doporučovat dál. A s tou slabostí pro výhledy do krajiny, ji naprosto chápu.

hapac
11.03.2019 4 z 5

I když docela krátké, tak přesto milé, úsměvné čtení o životě v tak hezkém kraji.

J.x
08.03.2019 4 z 5

Lehké úsměvné čtení. Autorku mám moc ráda a tak jsem si ráda přečetla i něco z jejího života.

pajaroh
21.02.2019 4 z 5

Pěkná kniha příběhů ze samoty Kopanic, které - jak sama autorka píše - mají prostě a jednoduše čtenáře potěšit, pobavit, rozesmát. U mě splněno na 100%. Zvláště dobře se kniha čte ke konci zimy, kdy duše prostě potřebuje trochu přírody a člověk touží po nějaké smysluplné práci (dřině) v přírodě uprostřed hor.

alnahu
06.02.2019 5 z 5

Výborné počteníčko ,napsané s humorem o všech strastech a radostech života ,když se z města odstěhujete na venkov a vyměníte lodičky za holinky a začnete tam žít naplno se vším co k venkovu patří.
Vzduch voní deštěm a výhled ,který nikdy neomrzí ,krajina pod kopcem je krásná za každého období, má své kouzlo a při pohledu do kraje z vás musí spadnout špatná nálada.
Knihu doporučuji k přečtení,mě moc potěšila.

medialstar
24.01.2019 5 z 5

Díky knize se proběhnete po karpatském kopečku, nadýcháte se čerstvého vzduchu, poznáte strasti a slasti života na samotě a najednou máte chuť vyrazit minimálně na výlet nebo se tam rovnou taky přestěhovat. Protože přesně o tomto je podle mě život a tady je to všechno podané s velkou láskou a pokorou k přírodě. Velmi příjemné čtivo.

ritz
22.01.2019 4 z 5

Velmi pěkná knížka z kraje, kde sama žiju. O to víc mě asi bavila.

MartinaF
28.12.2018 4 z 5

Kniha je milým pohlazením po duši a já jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

bookcase
07.12.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo, pohodové, vtipné čtení s nadhledem. Ať už sami rekonstruujete, nebo bydlíte podobně jako autorka, anebo si o takovém tématu jen rádi čtete, užijete si to.

JanaDor
03.12.2018 5 z 5

Tato kniha je na pohodu, na milou, úsměvnou a hřejivou. Autorka vypráví o svém stěhování z Brna do chalupy na kopci v Bílých Karpatech. O sžití se s životem na vesnici, s jejich obyvateli a se zvířaty. Vyprávění je to velmi sympatické a čtivé. Hodně jsem koukala, jak se do toho paní obula. Má můj obdiv. Nejen že se začala věnovat zahrádce, ale také chová slepice, kozy nebo včely. Když k tomu připočtu dům na samotě u lesa na kopci, tak je to náročné, ale krásné. Vše je vyprávěno s láskou. Máme podobný náhled na život a nejen proto mě to bavilo.

humor česká literatura venkov venkovské romány vesnice život

Kateřina Dubská
česká, 1965