Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100656/z-deniku-kocoura-mod-100656.jpg 5 1108 206

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.... celý text

viviann
12.08.2018 5 z 5

Miloučká knížka pro milovníky koček. Četla jsem dětem před spaním...

Nočnípták
03.07.2018 5 z 5

Kniha mého dětství. Měla jsem ji ráda, ale nebyla moje. Půjčovala jsem si ji ze školní knihovny stále dokola určitě tři roky. Moc jsem si ji přála mít v knihovničce, ale asi jsem o tom málo mluvila, protože ji dostal k narozkám bráška. No aspoň byla doma. Potom, už jako vdaná, jsem ji dostala k narozeninám já. Od brášky. Novou, ne tu jeho salátovou. Tak byla knihou dětství našich dětí. Syn se stěhoval i s Modroočkem. A já koupila další. Už je knihou dětství vnoučat. Teď jsme ji dočetli s vnučkou. Pomalu se poohlížím po další, protože tahle se bude také stěhovat a já přece bez ní být nemůžu.

Janadvorackova
02.07.2018 5 z 5

To je nostalgie, tohleto. Malá Jája - jako já - se naučila mít ráda kočky asi právě díky téhle knize, (tedy ne, že bych je předtím likvidovala kamenem v praku, jenom mě tolik nebraly).
Kočky mi totiž údajně způsobily zrakové postižení, s nímž jsem se narodila, protože máma byla v těhotenství nějaká nachcípaná, či co.
No a když jsem dospívala, obklopena množstvím tlapek a ocásků (kočičích, vy čuňata), kožíšků a oček zelených, předly mi čičiny do uší spoustu svých příběhů. A já jim taky.

Akorát tedy nevím, jestli knihu oceňují i dnešní děcka. Řekla bych, že pryč jsou ty časy, kdy mrňatům stačily příběhy, v nichž se minimálně nestřílí. Jejich škoda.

Ishir
29.06.2018 4 z 5

Pěkné pohádky.

Atanone
29.06.2018 5 z 5

První kniha,která mi už v raném dětství objasnila,že každý,kdo si myslí,že vlastní kočku,je na omylu,protože faktem je,že kočka vlastní jeho.

Petass
29.06.2018 5 z 5

Stálice mezi dětskými knihami. Krásný a současně i poučný příběh o malém koťátku, které vyroste až v "tátu" kocoura. Můj bratr ji miloval a babička mu ji četla pořád dokola. Ilustrace Heleny Zmatlíkové už netřeba chválit. Kdyby se mi dostala do ruky kniha jiného ilustrátora, byla bych zklamaná. Moje děti do ní zatím nedorostly, ale už se to blíží. Byla jsem s dcerou na dětském představení dle této knihy s písničkami Marka Ebena a bylo to úžasné. Doporučuji jak knihu, tak divadlo.

Medunkavera
29.06.2018 5 z 5

Tahle kniha je úplně úžasná.
Milovala ji má dcera.
Pak - když vyšla na LP desce, tak neustále chtěla, abych jí desku pouštěla.
To si sedla a poslouchala příběhy kocoura Modroočka s takovým zájmem..
Kdybyste se na ní podívali, viděli byste, že každé - každičké slovo - tak vnímá..

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Vtipné a zábavné příběhy ze života jednoho kocourka, vyprávěné z jeho vlastního pohledu. Nejvíc mi utkvěly v paměti krásné obrázky Heleny Zmatlíkové a to, jak si Modroočko myslel, že autobus je velké divné zvíře, které každou chvilku spolkne hromadu lidí, aby je o kus dál zase vyplivlo ven.

p.pavlina
25.03.2018 5 z 5

Další z krásných knih mého dětství, která na mě zanechala následky v podobě kočkomilství :D

Margie94
19.03.2018 5 z 5

Knížka mého dětství, kterou jsem přečetla několikrát. Neznám krásnější českou knihu pro děti :)

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Tenhle příběh jsem vždycky znala jenom z televize nebo z CD. Když jsem si však přečetla tuhle knížku, tak jsem si to oblíbila ještě víc.

jewarix
04.02.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knih, které jsem četla. Je naprosto úžasná :)

2ndFebruary
31.01.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších pohádek.

Colletka
11.01.2018 4 z 5

Krásná vzpomínka na dětství :)

Eva88
07.01.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti i dospělé. Vtipné, napínavé, milé. Autor se úžasně věrohodně vžil do myšlení kocourka. :-)

stanza
07.01.2018 5 z 5

Krásna kniha pro malé i velké čtenáře.

ElenaM
20.12.2017 5 z 5

Moje nejmilejší kniha z dětství :-)

sněženka
12.12.2017 5 z 5

Nadčasová! Děti si procvičí čtení a pobaví se.

ddkk
08.12.2017 5 z 5

Stále mám doma tu původní (a kompletní!), z níž jsem předčítala dětem...jako všechny podobné čeká na vnoučka. Prověřená časem, dodnes si pamatujeme příběhy Modroočka i Zelenoočky a Bělovousa Zrzundy...a samozřejmě Dvojnožce :-)

omgjako
26.11.2017 5 z 5