Z dalekých krajů

Z dalekých krajů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170488/bmid_z-dalekych-kraju-170488.jpg 4 6 2

Život v drsné tajze není snadný ani pro lidi ani pro zvířata. Kniha nám přibližuje podmínky na Komandorských ostrovech a v tuvské tajze.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Malyš

V raznych krajach

Mánička178
07.02.2022 4 z 5

Jde vidět, že zajímavé knížky si člověka dokážou najít někdy i docela samy. Tady tato na mě čekala ve veřejném knižním regálku na recepci nemocnice :D Trávila jsem tam čekáním na výsledek testu několik hodin, v dlouhé chvíli jsem si začala knižní sbírku zvědavě prohlížet. Už už se mi chtělo odcházet, protože se to zde míhalo především ruskými/sovětskými autory a šlo vlastně o klasickou "retro" sbírku, ale pak mi do očí padla malba na titulní straně, a když jsem si přečetla, o čem vlastně kniha pojednává, začalo být nad slunce jasné, čím strávím příští hodiny čekání :D
Jde o v podstatě o encyklopedickou vyprávěnku s neskutečně pěknými malbami. Došlo mi, jak málo toho vím o Rusku, jeho zeměpise a přírodě. I když stylově jde spíš o jednoduché povídání pro větší děti, zaujmout obsahem i ilustracemi vážně dokázala a opravdu mě pohladila po duši :)

kacaabba
17.10.2019 3 z 5

To, co si mne získalo, byly krásné malby, kterých byla kniha plná. Máte-li rádi přírodu (spíše severskou), tak pro vás bude kniha pohlazením a přenesete se po prvních stránkách do dálav. Literárně ovšem kniha, dle mého, nemá téměř žádnou hodnotu. Obrázků je tam skoro více než textu.

Sibiř tajga

Gennadij Sněgirev
ruská, 1933 - 2004
1985  89%Za zvířátky na kraj světa
1981  80%Z dalekých krajů

Kniha Z dalekých krajů je v