Z Buzuluku do Prahy

Autor vzpomíná na bojovou cestu čs. východních jednotek od Buzuluku do Prahy. Kniha je sepsána v prokomunistickém duchu, proto je třeba komentáře politického charakteru přijímat se značnou rezervou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100194/z-buzuluku-do-prahy-100194.jpg 3.740
Válečné, Literatura česká, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Z Buzuluku do Prahy

josef6743

Tuto knihu by si měli přečíst všichni ti, kteří bezmyšlenkovitě nebo dokonce nadšeně přijímají současné propagandistické plivání na naší historii, na naše hrdiny a zaměňování obětí za viníky a naopak. Také ti, kteří o válce mluví jako o nějakém dobrodružství, kterému by třeba i šli naproti. Zkušenost je sice nepřenositelná, ale těm bystřejším by třeba i takto autenticky zprostředkovaná pomohla otevřít oči.

Kuža007
07.12.2019

Krásná kniha, která shrnuje vzpomínky jednoho z našich nejvýznamnějších generálů 20. století - Ludvíka Svobody. Je v ní velice krásně popsána ta strastiplná cesta ze Sovětského svazu do naší vlasti s cílem osvobodit ji od nacistů.

xvladv
03.09.2018

Pana generála L.Svobodu pamatuji,když byl zvolen prezidentem a pak když už jako generál ve výslužbě přijel k našemu útvaru a setkání s vojáky končil slovy,lehko svobodu ztratíme,ale těžko ji získáváme zpět.Ve své knize popisuje celou cestu z Buzuluku do Prahy,boje těžké,kdy jednotka ztrácela mnoho vojáků,když bojovali proti fašistům.Dnešní generace to nezná a vůbec by to nevydrželi,veškeré útrapy bojů a strádání.Mám tyto knihy dvě,obě vydané v jiném roce.Tato kniha je zlatý fond knih.

jan6775
25.07.2018

kniha se nechá číst a samozřejmě největší hrdinové byli komunisti. Popis bojů a celá válečná mašinérie je prožitá i když některé věci překroucené pro tu dobu. Přesto musím uznat že projít takovou zkouškou muselo být horší než prezidentovat.

Damato
13.11.2017

Celý život jsem se téhle knize vyhýbala, jako čert kříži. Až o víkendu jsem na ni u rodičů znovu zavadila, tak nějak nejsem člověk, který by se uměl zbavovat knih jiným způsobem, než je darovat, nebo přemístit k sobě domů. Tak jsem do ni zlehka nahlédla s tím, že ji dáme do naší městské knihovny, oni už vědí, co se starými nečtenými knihami. Ale nějak jsem nahlédla hloub a ač jsem člověk, který vojenská témata nevyhledává, docela mě čtení chytlo. Pozastavovala jsem se hodně u Švermy. Ač jsem chodila do základky , která nesla jeho jméno, nějak moc jsem ho nevnímala. Ale knížka se dala číst, musíte si z toho dost odmyslet , ty soudružské debaty jsou někdy nejen k pláči, ale i k zoufalství, když si uvědomíte, čeho pak ti stateční a bodří soudruzi byli schopni....

01.03.2017

Stojí za to si ji přečíst.Nevěřím, že by mladí muži byli něčeho podobného v současné době schopni.

hlavin
24.03.2016

Skvělý, vynikající dokument člověka, který vše prožil. Jsou to fakta, takže je těžko někdo rozumný může nazvat propagandou. Dnes tzv. mladí lidé ani neví, kdo to vůbec Ludvík Svoboda byl. Ale kritizovat ho dovedou, na to jsou machři.
Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý, a také se nad ní zamyslet.
Prezidenta Svobody si nesmírně vážím.

Stufa
16.07.2015

Knihu by měli číst jenom Ti, kteří již o problematice bojů čs. vojáků na východní frontě něco vědí - kniha je plná komunistické propagandy, lží a upravených polopravd.