Xena #3

Xena #3 https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7026/xena-7026.jpg 3 8 8

Xena série

Comicsová adaptace televizního seriálu. Obsah: Bylina nesmrtelnosti - sc. Roy Thomas, kr. Joyce Chin, ink Andy Lanning, col. Evelyn Stein Únos mladých krasavic 3 - sc. Robert Trebor, kr. Amanda Conner, ink Jimmy Palmiotti, col. Digital Chameleon

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Barlow Comics

The Plant of Never-Death - Xena: Warrior Princess #2 (září 1997) Theft of the Young Lovelies 3 - Xen

Ivan Kučera
23.10.2019 2 z 5

Kúpil som si to z recesie, aby som mal doma aspoň jeden výtlačok (z inak nie bohvieako početnej série, vyšlo u nás ledva šesť dielov). Preto som bol dosť prekvapený, keď som Xenou letmo prelistoval. Od kresby som určite čakal menej, na prvý pohľad ma zaujala. Z toho dôvodu som sa do čítania pustil s dosť prekvapivou chuťou. Ale ako rýchlo na mňa nadšenie prišlo, tak rýchlo aj odišlo. Kresba je na prvý pohľad pekná a atraktívna, ale v skutočnosti prázdna a príliš, ehm, kreslená (viem, asi to znie čudne u komiksu). Scenár je beštiálne zlý. Strašne na ňom vidno, že si s ním nikto nedal prácu. Viď. napr. absolútne zbytočná prítomnosť Joxera, ktorý sa jednak vôbec nepodobá na svoj seriálový predobraz a jednak hrdinov na ich dobrodružnej púti z diaľky tajne sleduje a keď mu na to prídu a oficiálne ho vezmú medzi seba, pri každej príležitosti začne kričať, že chce ísť domov. Ide proste čisto len a iba o brutálne komerčnú záležitosť, ktorá vznikla ako alternatíva pre dievčatá (a chalanov, ktorí sa to vtedy báli priznať nahlas). Xenu v kontexte našich zemepisných končín vnímam trochu bizarne, nakoľko ju Barlow Comics začal vydávať paradoxne v roku, v ktorom seriál oficiálne končil svoju púť šiestou sériou a (pri všetkej úcte k nostalgii) konečne sa podel do čiernej diery.