Projekt Kraken

Projekt Kraken https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218905/bmid_projekt-kraken-pfj-218905.jpg 4 99 32

Wyman Ford série

< 4. díl

Myslím – tudíž zahynete… Měla to být nejnáročnější operace v dějinách NASA, avšak vymkla se z rukou. Vyslání sondy do mrazivého metanového prostředí Saturnova měsíce Titanu nemá v dějinách dobývání kosmu obdoby. Pozemní zkouška vesmírné sondy končí fatálním nezdarem. Přičinila se o něj Dorothy, nejdůmyslnější produkt kybernetického programátorství. Místo k nejzazší hranici sluneční soustavy pronikla do celosvětové sítě, do internetu, tedy prakticky do každého počítače na světě, do Pentagonu, na Wall Street, dostala se i do prezidentova kardiostimulátoru.... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Kraken Project , 2014

Elea
18.10.2016 4 z 5

Zajímavý děj, místy trochu předvídatelný, ale nutí k zamyšlení o odpovědnosti za všechno, co člověk vytvoří.

cendar
14.10.2016 5 z 5

Velice zajímavá kniha o možnostech umělé inteligence. Některé technické záležitosti zřejmě nebyly úplně reálné, ale na celkové čtivosti románu to nic neubralo. Umělá inteligence je budoucnost výpočetní techniky a tady to bylo velice pěkně románově zpracováno. Byla to pěkná jízda od začátku do konce.
Román s Algo obchodováním je také Index hrůzy a podobnou entitu je možné nalézt také v knize Daemon.

Patapuf
12.09.2016 4 z 5

Hlavní zápletka mě plně zaujala a já se ponořil do děje... bohužel to časem přestalo mít tu správnou míru napětí... myslím, že autor nevyužil úplně naplno parádní nápad i když se snažil... přesto je to pěkné čtení se stupňovaným napětím...

aspik83
26.11.2015 4 z 5

Kniha si nejvíc ublížila popisem. Také jsem čekal něco jiného. Ale má to spád, je lehce napínavá a přes klišé příběh i čtivá. Taková oddechovka. Rozhodně bych se nebál...

kocour_mikeš
24.11.2015 4 z 5

Standardní kvalita, napínavé, lehce předvídatelné, možná šlo více využít možnosti tématiky. Dávám 75%.

Nelly
06.08.2015 5 z 5

Výborně napsaná kniha se strhujícím dějem a koncem. Myslím, že ji klidně můžete dát přečíst i mládeži, co si oblíbila Erebos nebo Ready player one.

bbara155
24.06.2015 5 z 5

Knížka mě moc bavila, četla jsem ji s napětím a potěšením. Vůbec mi nevadilo, že toto téma není úplně originální. Záleží na tom, jak autor dokáže i profláknuté téma dobře pojmout a to Preston dokáže bezvadně.

Jack Bauer
01.05.2015 4 z 5

Protože tento autor spolu s Childem patří k jedněm z mých nejoblíbenějších, tak jsem se nenechal odradit ani komentáři. Umělá inteligence mě odmalička fascinovala, autor píše velmi živě, jeho knihy mě nenudí, nad příběhem nepřemýšlím a jen se bavím. A o to jde. Předchozí lépe hodnocená kniha také od mého oblíbeneho autora D.Koontze se mě hůře četla a vůbec mě nebavila, takže na hodnocení už nedám, mnohokrát jsem se na DK při výběru knih spálil, např. u románu Čistý. Projekt Kraken je velmi čtivá kniha, která nenudí ani na jedné stránce a zda je to nesmysl neřeším. Jsou mnohem horší nesmysly co se lidem líbí.

ferda
17.04.2015 3 z 5

Lákadlo v podobě dobývání Saturnova měsíce a po pár stranách obrat .Umělá inteligence vzala roha z výzkumného vozítka a začla si hrát na honěnou po síti s FBI . Kdybych to býval věděl...

čef
13.03.2015 4 z 5

Varování před umělou inteligencí nepodřízenou základním pravidlům robotiky napsané docela svižně a akčně. Odpouštím různé naivní úvahy a technické podivnosti pro optimistické vyznění většiny epizod i celého příběhu.

mikika
07.01.2015 3 z 5

ale no tak nebylo to tak špatný, jak se tu lidi bojej. celkem se autor i vyhnul očekávaným klišé a vzal to téma tak trochu po svém, druhá polovina byla lepší a dávala víc smyslu. běžný průměr.

horvis
20.10.2014 2 z 5

No, zklamalo mě to co jsem četl v popisu knihy.
Nejdřív to začíná dobře:
"Vyslání sondy do mrazivého metanového prostředí Saturnova měsíce Titanu nemá v dějinách dobývání kosmu obdoby."

Pak to ale pokračuje velice BÉČKOVĚ !!!
(píše se o řídícím PC mise)
" Místo k nejzazší hranici sluneční soustavy pronikla do celosvětové sítě, do internetu, tedy prakticky do každého počítače na světě, do Pentagonu, na Wall Street, dostala se i do prezidentova kardiostimulátoru"

Takových knih určitě vyšly stovky a je to naprosto neoriginální....
Místo aby člověk se těšil na sci-fi příběh a popis prostředí a děje na Titanu, tak místo toho se to odehrává
"ZASE" ve měste apd.

Nejšvětší průšvih je, že se jendá o PC co se zbláznil nebo byl zneužit či co, "JENOMŽE" na úplně stejném principu je postavena kniha "SEZNAMKA SMRTI" od Lincolna Childa.

Úplně se bojím tu knihu začít číst, protože se obávám "OBROVSKÉHO ZKLAMÁNÍ" pěkný téma, ale tak béčkově zabitý (PC se nabourá do prezidentova kardiostimulátoru ;) to snad může žrát tak dítě do 10 let !!!

Nechápu proč to Preston tak zabil, to se snad bál, že by neměl na to jít do sci-fi románu s dějem ve vesmíru ?
Říkám, ještě jsem to nečetl, ale podle popisu knihy nechápu proč tak pěkné téma tak hloupě utopí v takových nesmylsech.

umělá inteligence

Douglas Preston