Tri týždne do svadby

Tri týždne do svadby https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493279/bmid_tri-tyzdne-do-svadby-pHz-493279.jpg 3 93 27

V prvom diele úspešnej regentskej série vám populárna americká spisovateľka Ella Quinn predstaví budúceho grófa a grófku Worthingtonovcov – zaľúbencov, ktorí majú oveľa viac spoločného, než sami tušia… Lady Grace Carpenterová sa už zmierila s tým, že sa nikdy nevydá, keďže po smrti rodičov sama vychováva sedem mladších súrodencov. Sľúbila matke, že nedovolí, aby si ich rozobrali príbuzní, a nevie si predstaviť, že by bol nejaký muž ochotný starať sa o cudzie deti. Jedného dňa sa v hostinci, kam sa Grace uchýlila pred búrkou, objaví Matt, gróf z Worthingtonu, do ktorého je už nejaký čas platonicky zaľúbená. Vôbec ju nespozná, a tak sa mladá žena spontánne rozhodne, že ak má ostať do smrti sama, aspoň nebude stará panna... Matt sa už vzdal nádeje, že nájde manželku, čo by mu vyhovovala nielen fyzicky, ale aj duševne. Po večere s krásnou neznámou, strávenom zaujímavým rozhovorom, po ktorom nasledovala vášnivá noc, úplne stratí hlavu. Keď Grace do rána bez stopy zmizne, zaumieni si, že ju vypátra a ožení sa s ňou. Netuší však, aké prekážky ho čakajú...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Three Weeks to Wed , 2016

Červená33
20.02.2022

Tak jsem se těšila a takové zklamání. Strašlivě nudné, ani dočíst jsem ji skoro nemohla.
Podle počtu dětí v rodině má série víc dílů než Bridgertonovi, ale klidně se bez nich obejdu.

Zuzulinka
16.02.2022 5 z 5

Tak tato kniha byla krásná a nádherná. Zamilovala jsem si od první stránky tenhle příběh. Hlavní hrdinové Grece a Matta jsem si oblíbila a fandila jim. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem, co mají rádi romantiku a dobu dávno minulou.

alzbeta4340
04.02.2022 3 z 5

Nová autorka, kniha se sympatickou obálkou - těšila jsem se, ale celé to dělalo dojem, že příběh potřebuje ještě naposledy přepsat. Především měly být více rozpracovány důvody okamžitého vzájemného vzplanutí obou hrdinů, takto to působilo jaksi podivně. Měla jsem také pocit, že nečtu první díl série, v knize se vyskytuje nejméně jeden pár, který bych jako čtenářka měla asi znát. Na druhé straně zloduch, který se v knize vyskytne až na konci a přijde vlastně s "křížkem po funuse", takže škodit nestihne - to se mi zdálo docela vtipné a originální. Nejsem si ale úplně jistá, jestli to bylo jako vtip míněno :-).

mikika
20.12.2021

těšila jsem se, ale výsledek byl takový patetický blábol, který nezachránil ani potenciál smečky děcek, které mohly příběh navést trochu do humoru- což se nestalo. totální zklamání.

rampapa
19.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo krásné a nádherné. Zamilovala jsem si hnedka tenhle příběh. Miluju tuhle sérii.
Grece a Matta jsem si hnedka zamilovala. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Doufám že vyjde brzo. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

biki
04.12.2021 3 z 5

Mohla to být opravdu velmi dobrá romance, ale jak už bylo řečeno v předchozím komentáři, autorka dostatečně nevyužila možností, které si sama vytvořila. Množství sourozenců různého věku z obou stran přímo vybízelo k různým nezbednostem či vtipným situacím, které by zasahovaly do sbližování obou hrdinů, ale bylo jich bohužel jen pomálu. Za postavy obou hlavních hrdinů, Grace a Matta a také jeho nevlastní matky, však musím autorku pochválit, ty se opravdu povedly. Co se ale nepovedlo bylo uvedení padoucha s jeho intrikami do děje až v úplném závěru knihy - opět musím souhlasit s minulým komentářem: proč jej autorka nepředstavila dříve? Kniha tak mohla být dynamičtější, napínavější.
A i když ke spokojenosti dost chybělo, autorka i rozsáhlý rodinný klan představený v knize mají slibný potenciál, takže eventuální další díl si téměř jistě pořídím.

Bess.h
08.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Je to sladký, je to zábavný, chvilkama mě to nutilo se přičtení culit, ale... Mohlo to být lepší? Ano.
Tři týdny do svatby je klasická červená knihovna, možná trochu zajímavější tématem dvou velkých rodin, které se spojí. Jenže se z toho dalo vytřískat víc, víc vtipu, víc trapných situací, víc bojůtek. Chápu že hlavní myšlenka byla, že se děti spojili a skoro až dospělácky chtěli dopřát sestře v životě štěstí. Ale i tak, pořád to jsou děti. Vlastně všichni kdo se v knize ukázali ústřednímu páru jen přáli a všelijak jim to ulehčovali. Proto trošku zklamání, jakým do knížky autorka dala záporáka. Přišel pozdě, jakoby odnikud, s trapně plochými důvody škodit a závěrečné drama? To bylo vyloženě navíc. Ale abych nebyla jen negativní. Jiskření mezi hlavními postavami bylo krásně uvěřitelné. A jejich interakce, když byli sami a tempo knihy se na chvilku zklidnilo, no to jsem se při čtení vyloženě tetelila. Grace byla rozumná a všechno promýšlela velice prakticky. Místy sice při čtení to vypadá jako by byla lehce nestálá, nebo labilní, ale tenhle její rys je tam pak dál krásně vysvětlen. Protože se takhle chová jen v přesně definovaných situací. No a Matt? Matt má sakra koule, když šel dobrovolně do tohohle spojení. Autorka mu dala prostor na pochyby a zvažovaní situace, do které se chce vrhnout. Ale jako správný chlap nad tím nedumal moc dlouho a pak to jednoduše rozsekl.
Závěrem: autorka mě určitě zaujala. Kvalitou bych jí přirovnala mezi její jmenovkyni Julii Quinn a Stephanie Laurens. A snad se můžeme těšit na další knihy téhle autorky. Už jen proto, že chci vědět, jak tenhle rozsáhlí klan dopadne.