Wolverine a Hulk

Logan zase jednou nemá dobrý den. Nejdřív havaruje s letadlem v podivných pustých horách. Pak potká malou holčičku, která trvá na tom, aby zachránil ji a jejího tatíka, který pod hladinou jezera zadržuje dech. A k tomu všemu se ještě přimotá "strejda" Bruce Banner, kterého je lepší nerozčilovat, jinak se promění v zelené monstrum schopné pouze výroku: "Hulk se zlobí. Hulk zmlátí."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7775/wolverine-a-hulk-7775.jpg 3.830
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew, Netopejr

Wolverine Legends Vol. 1: Wolverine/Hulk, 2003

Kniha Wolverine a Hulk

instageek_cz
dnes

Wolverine havaruje s letadlem kdesi v pustině, a když se probere, zjistí, že má společnost – holčičku jménem Po. Netuší, jestli se mu zdá nebo ne, ale její prosby o pomoc nedokáže odmítnout. Dívenka navíc vykazuje podivuhodné schopnosti… a také má jednoho velmi nerudného a velmi zeleného strýčka – Hulka!!

Dokáže tahle "príma dvojka" choleriků spolupracovat? Spojí síly, aby zachránili dost možná umírající malou holku i s jejím tátou? A je vůbec koho zachraňovat? Tyhle otázky se po celou dobu honí hlavou jak Wolverinovi, tak čtenáři. Odpověď najdete na stránkách plných hodně neobvyklé, ale podle mě nádherné kresby.

Kiethův 'Wolverine a Hulk' umí být úsměvný i smutný, dokonce bych řekl, že mi atmosférou a některými motivy připomíná Malého prince. Ztroskotaný letec, osamělé dítě na místě, kde by rozhodně být nemělo, váhání, jestli je skutečné, nebo jen halucinací…

Jo, celý tenhle komiks vypadá jako horečný sen, kdy se člověk nachází na hranici spánku a bdělosti, kdy snové vize a realita splývají v jedno a vy už je nedokážete rozlišit. Doporučuji všem, kteří si chtějí rozšířit marvelovské obzory!

PS: Překlad Viktora Janiše výborný, i on přispívá k celkové melancholii téhle komiksové povídky.

PPS: Další recenze a zajímavosti nejen ze světa komiksů a knih čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:)

R47

Místo bitek dvou svalovců, niterné drama. Za tohle má Keith velké plus. Ale fanoušci těchhle dvou mlátiček budou asi zklamaní.

Atlantis
14.12.2017

Velmi, velmi zvláštní komiks. Podivná kresba a podivný příběh. Ani jedno není špatné, jen je to jaksi... podivně zvláštní. Nečekejte rubačku, ale spíše emocionální drama.

mttra
07.02.2016

Dlouho jsem zvazoval koupi tohoto dila,nevedel jsem,zda chci cist jen dalsi rezbu dvou superhrdinu. No,nemohl jsem se vice splest. Neni to zadna bezducha superbitva,o to tady nejde ani v nejmensim. Tohle je naprosto skvele vyvedena kniha,kresba je paradni,a dej ? Ten NEMA CHYBU ! O zaveru ani nemluve. Za me 5* a 100 % . Dekuji,pane Keithe ;)

bibi.r
12.01.2014

Super :D. Skvěle jsem se bavila, ta malá byla skvěle protivná a vtíravá a vůbec...

Marvel Wolverine

Sam Kieth