William Shakespeare: Velký příběh neznámého muže

William Shakespeare: Velký příběh neznámého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135989/bmid_william-shakespeare-velky-pribeh-ne-65e6d695e677d.jpg 4 9 3

O životě největšího dramatika všech dob toho víme relativně málo, a tato skutečnost vedla k nejkurióznějším domněnkám a teoriím. Renomovaný znalec Shakespearova díla se pokouší nalézt pravdu prostřednictvím jeho her i rekonstrukcí historických událostí v autorově době. Vznikl tak nečekaně srozumitelný a napínavě psaný portrét osobnosti, která i přes veškeré snahy si navždy ponechává své tajemství. Životopis lze chápat též jako zasvěcení do Shakespearova díla, které se stalo jedním z pilířů evropské kultury.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Albatros (ČR)

Will in the World: How Shakespeare Became Shakespeare , 2004

Macvosik
02.08.2021 5 z 5

Výborný životopisný úvod do Shakespearovho života a dokonca i tvorby. Fundovaný a pritom písaný ľahkým perom. Sem-tam jemne konšpirujúci (veď ako inak) a pritom stále zotrvávajúci v únosných medziach, pretože nikdy neopúšťajúci konsenzus a priznanú hypotetickosť. Už len pre tú nákazlivú vášeň pre svojho autora a alžbetínsku renesanciu by po ňom mal siahnuť každý laický fanúšik Shakespeara. Obzvlášť pútavá bola kapitola popisujúca Shakespearových konkurentov a dobový Londýn. Greenblatt tu až beletristicky sprostredkoval zápach hostincov, opiášov a nevestincov a intelektuálnu atmosféru slávneho literárneho krúžku. Viem, Greenblatt nie je natoľko precízny a obsažný ako Honan, ale zato podľa mňa sprostredkoval Shakespeara (ako osobu) omnoho širšiemu okruhu čitateľov. A to nie je málo.

Helejna
23.04.2021 4 z 5

Knihu jsem četla pod vlivem přednášek pana profesora Hilského. Četla se mi ztuha, ale život a osudy W. Shakespeara byli tak zajímavé, že to stálo za to.

Adigiotto
20.10.2018 4 z 5

Shakespeare ako tajný katolík? Celkom vzrušujúce čítanie.

spisovatelé William Shakespeare, 1564-1616

Stephen Greenblatt