Nebezpečně krásný

Nebezpečně krásný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136820/nebezpecne-krasny-136820.jpg 4 168 41

Wicked lovely série

1. díl

Málokdo z obyvatel Huntsdalu tuší, že existuje ještě jiný svět, svět elfů a víl. Svět plný tajemství a nebezpečí, který je smrtelníkům zapovězený. Aislinn vidí víly od narození, ale nikdy netušila, že ve světě éterických bytostí, před nimiž celý život utíká, bude muset sehrát zásadní roli. Vše se pro ni změní v okamžiku, kdy se setká s Keenanem, letním králem. Ten v ní spatří svou královnu, kterou marně hledá již tisíc let. S její pomocí má zachránit svět letních elfů i lidí před zlovůlí kruté zimní královny. Najde v sobě Aislinn dostatek odvahy, aby podstoupila osudovou zkoušku? Bude ochotná riskovat vlastní život, aby pomohla nebezpečně krásnému elfovi, kterého ani nezná?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladá fronta

Wicked Lovely , 2007

mirkol
17.01.2016 4 z 5

fajn kniha... dost se mi ulevilo, že Aislinn se nezabouchla do Keenana

violet1313
18.11.2015 4 z 5

Já můžu říci jen wow...četla jsem tu knihu už dvakrát a hodlám si ji přečíst znovu. Zamilovala jsem se do toho příběhu, díky jeho kouzelné atmosféře a vcelku neotřelého nápadu. Příběh byl poutavý a postavy neuvěřitelně reálné... Všem doporučuji

Satan666
12.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem si oblíbila z jednoho hlavního důvodu. Knížka se žánrem řadí do fantasy knížek a chybou této doby je, že ve většině případů se jedná o upíry, vlkodlaky, duchy a další takové potvory. V téhle knížce jde jen o víly, což jen tak někde nenajdete (díky vílám a měnivcům se mi hodně líbí série Údolí stínů).Příběh byl velmi čtivý a krásně romantický. Hlavní postavy mi byly hodně smpatické a líbí se mi, že ta zlá je žena :D My můžeme za všechno, že??

Romance
10.04.2015 4 z 5

Má recenze obsahuje SPOILER. Příběh se mně líbil, byl takový originální, elfové, jakožto nadpřirozené bytosti, patří k mým nejoblíbenějším. Líbila se mi ech forma a rozdělení příběhů do třech postav (tento typ rozdělení mám hodně ráda). Setha jsem si totálně oblíbila, měl k Aislinn fakt pěkný postoj. Jsem ráda že se dali do kupy, i když né v tak dobré situaci. Konec jsem předpovídala hned od přečtení pár kapitol a líbil se mi. Ze začátku jsem si myslela, že je to jednodílný román, o dalších dílech jsem zjistila až po dočtení, a tudíž mě zklamalo, že Mladá fronta dosud nepřeložila zbylé 4 díly (možná je to i dobře, pak by mi třeba v posledním díle zabili Setha a já byla naštvaná, že to nakonec přeložili :D ).

fereny
30.12.2014 5 z 5

Je skvělá :)

DiDi123456789
02.11.2014

Boží děj, boží postavy!
Tahle knížka se mi líbila hlavně díky Aislinn, která mi byla strašně moc sympatická.
Nejvíc se mi líbila ale záplatka Donia a Keenen, byli úžasní!
Moc se těším, až budou přeložené další díly.:-)

Always a reader
31.10.2014 5 z 5

Hvězdiček bych ráda dala min. 7! Knížka je to super a úžasně se četla. Souhlasím se Samaret, Originální a poutavé.

Samaret
10.10.2014 5 z 5

kniha měla nádherný poutávýa hlavně originální příběh. Odhaluje sobeckost člověka, zákeřnost a mystiku, která je všude kolem.
Doporučuju.

LilianaFalcon
06.09.2014 4 z 5

Ani jsem nevěděla, že takováhle kniha vyšla. Celkově mě hodně překvapila, i když musím přiznat, že název mě málem od čtení odradil ;-), naštěstí jen málem. Bylo to čtivé a celkem zajímavé.
Tím, že nadpřirození nebyli duchové ale víly, to získalo lehce pohádkový nádech.

DDD
21.08.2014 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, pro někoho, kdo má rád trochu toho nadpřirozena, je to super příběh. Opravdu doporučuji!
Na internetu jsem hledala další díly, sice jsem je našla, vyšly další čtyři díly, ale v Česku bohužel nejsou.

muchomurka
11.07.2014 5 z 5

(Obsahuje spoilery). Krásný příběh. Napětí, láska, nadpřirozeno :-) Nejvíc mě potěšilo to, že Ash zůstala se Sethem. Celou dobu, co jsem to četla, jsem v to doufala a bála se, že to dopadne jako vždy - někdo nový, napřizorený - a hlavní hrdinka se hned zamiluje a vše jde stranou. Naštěstí ne :-)
Líbila se mi i Donia s vlkem, její postoj, statečnost. Je div, že zůstala nezahořklá po tom všem.
Jen škoda, že se tam ještě dovětkem nedozvíme první setkání s babičkou a Sethem a nějaký závěr, jak to celé vzala.

Kyta
20.04.2014 5 z 5

Moc autorku obdivuji, jak dokázala vytvořit z tak obyčejného tématu tak krásný a neobyčejný příběh. :)
Kniha je čtivá, zajímavá a já jsem nikdy s jistotou nedokázala předpovědět, co se bude dít dál. Autorka psala kapitoly pohledem z tří hlavních hrdinů: Aislinn, Donia a Keenan. Občas se mi to pletlo, ale později jsem si na ten styl psaní zvykla. To dělalo tu knihu originální. Kniha mohla mít tolik možných zakončení, ale přesně tohle by mě teda nenapadlo. Potěšilo mě taky, jak to dopadlo s Doniou a vlastně se všemi, kdo v knize hráli důležitou roli.
To, že hlavní hrdinka Aislinn vidí víly a elfy, kteří jsou ostatním lidem neviditelní, považuji za neskutečně dobrý nápad na to, aby autorka napsala krásnou knihu s vílí tématikou. Opravdu doufám, že bude mít pokračování!!
Doporučuji! :)

angelbooks
20.03.2014 5 z 5

Tohle byla moje druhá kniha na vílí tématiku a musím říct: Vůůůůbec nelituju že jsem si ji přečetla. Kniha má něco do sebe. Hodně jsem si oblíbila Setha a vlka Sashu ( vím že Sasha tam byl jen obyčejný vlk, obyčejné zvíře, které patřilo k Donie, ale hrozně se mi tam líbil :) ).
Zimní královnu jsem zase nesnášela :D. Taky jsem obdivovala Aislinn. Já bych asi nevydržela ty víli přehlížet :).
Pěkná knížka na víkend jako dělaná :).
Doporučuju :).

Katiesj
19.02.2014 3 z 5

Celkem dobrá :-)

saphe
19.10.2013 4 z 5

Ze začátku jsem měla obavy, že to bude jen obyčejný román bez větší akce... Pak se to zvrtlo a já se do téhle knihy zamilovala....

terinka.tp
17.09.2013 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila a je to první knížka, ve které se mi zalíbil hrdinky nejlepší kamarád. Vždycky mi ti nejlepší kamarádi přišli otravní a chtěla jsem se jich, co nejrychleji zbavit, ale Seth je prostě úžasný. Konec byl povedený a těším se na další díly.

Ell Amaterasu
14.09.2013 4 z 5

Zajímavá knížka. Moc mě sice nenadchla, ale určitě bych si přečetla další díly, kdyby někdy vyšly v češtině. I když moc nechápu, že víla - kluk se jmenuje elf, protože víla a elf jsou dvě různé stvoření, ne?

Mi.Mlc
03.06.2013 4 z 5

Ze začátku mě trochu pleto to, jak je knížka psaná v několika vypravěčích. Chvíli čtete o Aislinn a poté zase nahlídnete k Doině, nebo Keenanovi. Po pár kapitolách jsem si ale už zvykla a kniha se mi četla velmi dobře. Jsem zvědavá na další díly.

ciniminisek
12.03.2013 3 z 5

Výborný rozjezd. Pak se to trochu zabrzdilo. Bylo to docela předvídatelné a to nemám u knih ráda. Závěrečný boj - nebyl boj. Bylo vše moc jednoduché a jednalo se tam spíše o té "lásce" a vztazích. Chvilkově mi to přišlo až moc zamotané. Na konci jsem si přečetla, že to je kniha od 12 let a výš. Tak to bude asi tím. Nádherná obálka a zajímaví příběh, škoda, že nebyl "dopsán" až do konce. Na další díly jsem vážně zvědavá.

lakme
03.03.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila asi především proto že jsem nedokázala zcela předpovědět, jak bude děj pokračovat. Příjemně mě překvapovala..:)

víly, rusalky

Autorovy knížky