Wangovi vs. svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charles Wang je drzý, geniální a roztomilý pitomec, který přišel do Ameriky, aby tam udělal kariéru. Jenže na konci léta 2008 přijde kvůli nesmyslnému rozhazování o všechno. Teď chce jediné: odvézt rodinu bezpečně pryč, vrátit se do Číny — domoviny, kterou nikdy neviděl — a pokusit se získat zpět půdu svých předků. Putování rodiny Wangových přes celou zemi sledujeme očima jejích pěti členů: hlavy rodiny Charlese, jeho nejstarší dcery Sainy (umělkyně, která se skrývá po neúspěšném vystoupení a ukončení angažmá), syna Andrewa (panice a ctižádostivého komika), dcery Grace (stylové puberťačky s nutkavými sebevražednými sklony) a jejich chamtivé nevlastní matky Barbry. Po všech peripetiích, které rodinu cestou potkají, se Charles bude muset rozhodnout mezi starým a novým světem, udržením rodiny a naplněním svého snu o Číně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343540/big_wangovi-versus-svet-Cb8-343540.jpg 2.815
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

The Wangs vs. the World, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Wangovi vs. svět

whxterose
07.07.2019odpad!

Já tak hrozně nerada nedočítám knihy, ale v tomhle případě to jinak nepůjde. Námět knihy je zajímavý a řekla bych že i poměrně originální. Prvních několik stránek vypadá opravdu slibně, ale čím dál se prokoušete, tím horší to je. Už třikrát jsem se musela do dalšího čtení nutit a momentálně jsem někde za stou stránkou a, bohužel, vzdávám to.

Libušš
24.06.2019

Rok a 6 měsíců... Přesně taková doba uplynula od doby, kdy jsem knihu začala číst. A stále mi několik desítek stránek do konce chybí.
Kniha je chytlavá - prvních 50 stránek. Poté začne kolotoč toho stejného opakování frází, klidně 10x za sebou. Nejspíš pro jistotu všech. Aby vám to bylo jasný. Ale nepomáhá to, protože to je otravné, úmorné a ztratíte se v tom. Pro to mi přijde vhod slovo "nadblbečný".
Tak nějak mi už od té padesáté strany bylo nepříjemné, knihu číst... Sem tam se člověk uculí nad infantilním vtípkem, ale těžko říct, zda to není už ze zoufalství.
Ke knize jsem se po několika měsíční odmlce vrátila (s odhodláním ji konečně dočíst), přečetla jsem dvě strany "nadblbečností" a knihu opět odložila s tím, že už ji dočíst ani nechci.
Knihu beru jako jedinou knihu, která byla napsána pro modrou rybku z pohádky Hledá se Nemo.


Marka16
08.07.2018

Slibný začátek, kde nám autorka poskytla pohled do vnitřního života postav zasazených do zajímavé situace, vyústil ve zcela průměrný příběh a jaksi ztratil kouzlo celého nápadu a ke konci mi připadalo, jakobych se opět ocitla v lepší části stránky Wattpad věnovaný hlavně výtvorům velice mladých spisovatelů, kdo tam byl tak ví.
Věřím, že příští spisovatelčin počin bude na lepší úrovni.

soukroma
22.04.2018

Rozjezd se mi líbil - zásadní změna (k horšímu) bohatého čínského přištěhovalce do Ameriky a jeho rodiny, poté čtenář dostal stručné poloodborné poučení o pozadí nedávné americké/světové finanční krize, a pak už se plácal v příbězích tří dětí (dospělé umělkyně - té je naneštěstí věnováno nejvíc prostoru, a to ani s rodinou není; nespokojeného a neukojeného univerzitního studenta a středoškolačky).
Kdyby to byla pořádná road movie rodiny přes celé státy (ze San Francisca přes Arizonu a New Orleans do New Yorku), bylo by to docela zajímavé. Takhle se to poněkud rozplizlo a zajímavého toho (z)bylo moc málo. Rozhodně nejzajímavější byl otec rodiny, který byl opravdu myšlením ještě Číňan (tedy z Tchaj-wanu, a jako takový se tam po svém krachu chtěl mocí mermo vrátit, což nakonec narychlo učinil, aby nakonec blouznil v nemocnici), zatímco jeho děti už s ničím čínským neměly prakticky nic společného. Ten konec jsem tak nějak nepochopila - objevil Ameriku i Čínu a?