Bambi

Bambi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130288/bambi-130288.jpg 4 144 19

Bambi série

Nechte se spolu se svými dětmi okouzlit nadčasovým půvabem příběhu z dílny mistra filmových pohádek Walta Disneye!

lis-elis
24.11.2023 3 z 5

Klasické Disneyovské ilustrace jsou opravdu skvělé. Příběh kolouška je také krásný a má dvojčata (4 roky) nadchl. Vím, že život není jen radost a požár lesa i lovci určitě do příběhu patří, aby byla v ději nějaká dramatičnost. Ale jak zmiňují i další čtenáři, smrt maminky je trochu kámen úrazu. Je sice pojata citlivě, ale právě to u malých dítek vyvolává řadu otázek. Jako matce mi nebylo dobře po těle, když jsem se snažila mým dětem citlivě vysvětlit, proč se k Bambimu již maminka nevrátí. Moc mě to mrzí, protože kvůli této pasáží se zatím budu dalšímu čtení této knihy vyhýbat :-(

essterkaa
07.10.2023 3 z 5

Smrt maminky je zde dle mého názoru dost nešťastně uchopená. To se sice takhle v přírodě děje. Ale celkem kruté pro děti a pro jejich pochopení. Zbytek knížky je moc hezký, ale už to nepřebije tuhle nešťastnou pasáž.

Janadvorackova
23.12.2022 5 z 5

Ve čtvrté, nebo páté třídě, jsem z ní psala referát, což byla docela vychytralost, když kniha obsahuje převážně obrázky :). Byli jsme čerstvě po stěhování a tohle byla jediná nezabalená kniha.
Když Bambimu umřela maminka, brečela jsem.
No a pak jsem se vrhla na fantastiku :).

JancaMia
31.05.2021 5 z 5

Nejoblíbenější knížka z dětství.

Hoshi
19.05.2021 5 z 5

Ve skrytu duše tuhle knihu nenávidím, ale zároveň ji miluji. A teď ji objevila i má dcera a zamilovala se do ní tak, jako já. Kdo by neznal tohoto malého, roztomilého kolouška, jeho příběh a kamarády. Každou chvíli knihou listujeme a kocháme se ilustracemi a sem tam přečteme i příběh a já místy i po těch letech stěží zadržuji slzy.. Strašné :D ... Snad si tuhle lásku udrží i nadále.

Aknel26
18.05.2020 4 z 5

Četla jsem synovi vydání Bambiho z roku 1991- poklad z mé dětské knihovničky, uložený u babičky - a překvapilo mě, kolik jsem našla chyb. Myslela jsem, že dřív se na korektury dbalo víc! Ilustrace jsou krásné a příběh kolouška bere za srdce, ale oproti filmu je děj velice zjednodušený, uzpůsobený nejmenším dětem, a každé události či životní etapě je věnováno jen pár vět a obrázků. I ta smrt maminky je zmíněná velmi citlivě a jaksi letmo a teď musím pořád vysvětlovat, že ji lovci zastřelili a proč to udělali a že se už k Bambimu nevrátí...

barbora5337
08.12.2019 5 z 5

Koloušek Bambi a jeho kamarád zajíc Tramp, sestřenice Falin, velký jelen. Tuto knihu jsem v dětství doslova žrala. Už jen kvůli obrázkům, lahodícím mému dětskému oku. Samozřejmě se kniha bohužel nevyhla doplnění mých ilustrací, inspirovaných zřejmě nějakým moderním tvůrcem abstraktního umění. :-) Což mi ve 3 letech šlo celkem skvěle. Důkaz toho, že jsem knihu opravdu milovala a vlastně miluji ještě stále.

Lessana
22.09.2018 3 z 5

Jedna z kníh z produkcie Walta Disneyho, ktorú som ako malá dostala. Vždy sa mi ale viac páčili naše rozprávky, nemôžem si pomôcť...

iiiccc
22.09.2018 4 z 5

Přečteno v 1. třídě. Jediná knížka, kterou jsem kdy četla pouze kvůli tomu, že jsem se totálně zbláznila do těch obrázků! Přečteno 6x a jenom prohlíženo asi dalších 200 hodin.

Anetka24
04.06.2018 2 z 5

moc se mi to nelíbilo a jak se dívám tak mám úplně odlišní názor od ostatních:))

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Ještě jsou lidé, kteří Bambiho neznají! Jako dítě jsem ho milovala. Jak text, tak krásné ilustrace knihy.

Elza_Nofka
05.09.2016 5 z 5

Jsem ostuda, příběh Bambiho mi byl jakžtakž znám, ale poprvé jsem knihu četla až nedávno mému dvouletému synovi a i v 27.letech mě dostal :-)

majík1
05.07.2016 5 z 5

Tu milovala moje dcera a nádherné obrázky

ThrisaManx
20.05.2016 5 z 5

Tolik jsem u toho plakala! A přesto jsem tu knihu měla ráda.

jaja1989
17.04.2015 4 z 5

Je snad někdo, kdo by neplakal, když mu zastřelili mámu?

Michnicka
19.10.2014 5 z 5

Na tuto knnihu se pamatuji z dětství. Byla má nejoblíbenější a ráda vzpomínám jak mi byla čtena, ještě než jsem uměla číst.

Alice Chytra
05.06.2013 4 z 5

I když jsem dospělá, scéna s Bambiho maminkou mě vždycky rozpláče. Jinak kouzelná kniha.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka, kouzelné ilustrace

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádek od Disneyho. Ale to on má vlastně všechny, těžko vybírat, která je nej.