Vzpomínky na zítřek

Vzpomínky na zítřek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47605/bmid_vzpominky-na-zitrek-2DI-47605.jpg 4 201 37

Kouzelný příběh, který líčí události zítřejších dní, může změnit dnešek... Tamara Goodwynová měla odmalička všechno, čeho se jí zachtělo. Narodila se v bohaté rodině, vyrůstala v honosném sídle s vlastní pláží a její šatník překypoval modely předních světových značek. Mohla si dovolit všechno, co pro jiné dívky zůstává nesplnitelným snem. Odjakživa žila přítomností a příliš ji nezajímalo, co se může stát zítra. Náhle však Tamara přichází o otce a její i matčin život se ocitá v troskách. Musí prodat majetek, aby umořily dluhy, a odstěhovat se na venkov, kde pro Tamaru začíná nový život, plný překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Book of Tomorrow , 2009

Kačulín
26.04.2015 1 z 5

Nejslabší knížka, kterou jsem od této autorky četla. Jinak mám autorku moc ráda. Až na posledních 50 stránek nezáživné a tak nějak o ničem.

Andy0892
24.01.2015 3 z 5

Přiznám se, že tohle byla první kniha, kterou jsem chtěla hlavně kvůli obalu. :-D A i když je tu už pět let zpátky stále si pamatuji, že kniha nepatřila, nepatří a patřit nejspíš nikdy nebude mezi moje nejoblíbenější. Zajímavý nápad, ale nezajímavě napsaný. Půl hvězdičky je tam za ten obal knihy.

warca
05.12.2014 4 z 5

Začátek byl dost nudný. Potom se to trochu rozjelo. Skvělý nápad, mělo to své kouzlo :). Jinak se mi celkem postava Tamary líbila.

hrubik
23.11.2014 3 z 5

"Cecilku" mám hrozně moc ráda, líbí se mi styl jakým píše a její knížky mě vždy okouzlily. Až na tuhle. Vrhla jsem se na ni na základě kladných hodnocení a jelikož autorku už znám, čekala jsem knížku, od které se nebudu moct odtrhnout. Bohužel, opak byl pravdou. Horko těžko jsem se knížkou prokousávala, první 2/3 byly vyloženě nudné a nezajímavé a knížku jsem několikrát chtěla odložit. Posledních sto stránek bylo konečně zajímavých a napínavých. Pro mě byla knížka spíše zklamáním.

mysterygirl
10.08.2014 5 z 5

Moc se mi tahle její knížka líbila..jako ostatně všechny. NEjoblíbenější a nejzvláštnější je Cesta ze ztracena

Terry.89
07.05.2014 5 z 5

Z počátku mě příběh nijak zvlášť nezaujal, ale autorká má skvěle čtivý styl, proto mi neděla lo potíče pokračovat ve čtení. Příběh je plný záhad a když na první z nich narazíte, pohltí vás natolik, že se nemůžete dočkat, až budete číst dál. Navíc je v knize obsaženo mnoho vtipných frácí a obratů. Už od začátku je jasné, že se před Tamarou skrývá nějaké velké rodinné tajemství, ale takovéhle rozuzlení by mě opravdu nenapadlo. Knihu jsem doslova hltala, jako vždy Cecelia nezklamala! :)

Šárka_D
20.09.2013 4 z 5

Právě jsem dočetla a jsem nadšená! První kniha, co jsem od autorky zkusila, čtivě napsaná, a rozuzlení příběhu mě vážně překvapilo. Je vidět, že autorka je mladá a dokáže se dobře vcítit do uvažování šestnáctileté holky.

liskarysava
08.07.2013 5 z 5

Výborně napsané, inspirace pro četbu dalších knih od této autorky.

Hřibče
10.06.2013 4 z 5

Tamara je velmi bystrá a vtipná mladá holka, která měla vždy vše. Žila si dobře, ale neuvědomovala si to. Pak se jí zabil otec a vše se změnilo.
Mám od Cecelie přečtené všechny vydané knížky, ale tohle je od ní první kniha s náctiletou hrdinkou. Upřímně si moc nedovedu představit, kdyby na Tamařiným místě byla starší hrdinka, příběhu by to uškodilo a neměl by takový šmrnc. Jelikož se Tamara po smrti svého otce dostává s matkou na venkov za svými příbuznými, tak se občas nevyhneme více popisným pasážím, i když to by nebyla Cecelie, aby i je nenapsala poměrně čtivě. Tamara v novém prostředí vyloženě razí, je hlučná, zvídavá, dělá si co chce a z jejích myšlenek popisujících bez servítků obyvatele domu se vyloženě bavíte.
Zajímalo by mě, jak to Cecelia dělá, ale vždy mě překvapí a přijde s novým nápadem, konkrétně tady je to tajemná kniha, kterou Tamara objeví v pojízdné knihovně. Podrobnosti vám prozrazovat nebudu, příběh si stojí za to přečíst. I když na můj vkus měl tentokrát trochu pomalejší rozjezd, ale to bylo dáno popisem toho, jak Tamara žila předtím a co se přihodilo těsně po tatínkově smrti. Když jsem se prokousala začátkem, který byl sice zajímavý, ale ne až tak, aby mi drásalo srdce, že musím knihu odložit a jít dělat něco jiného, tak od třetiny děje jsem se do knihy začetla a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne... A konec stál teda za to! :)

Andulino
06.05.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku máte pocit, že půjde o další dívčí román, o jeden z mnoha. Ale je pravda, že Cecelia umí z knih udělat víc, něco, co vás bude přitahovat, co vám nedá spát a co vás bude nutit číst dál a dál. Je tu i dávka jakéhosi tajemna, ovšem ne toho strašidelného. I závěr knihy se mi líbil a příjemně mě překvapil. Také se mi líbila proměna hlavní hrdinky, líbí se mi, že nikdo není "černý" nebo "bílý". Určitě doporučuji :)

Canney
12.02.2013 4 z 5

Tohle byla první knížka, kterou jsem od této autorky četla a ze začátku byla nic moc. Skoro nic se tam nedělo a přišlo mi, že popisů tam bylo až moc. Naštěstí se to asi v půlce knihy obrátilo a konečně se začalo něco dít. I když rozjezd nebyl nic moc, tak konec mi to docela nahradil a od této autorky si chci ještě něco přečíst.

La Fiera
22.01.2013 5 z 5

Příjemné počtení typické pro Ceciliin styl psaní.Můj celkový pohled a dojem z knihy najdete tu:http://fierush.blogspot.cz/2013/01/vzpominky-na-zitrek-cecelia-ahern.html

2368
24.08.2012 3 z 5

Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a po pravdě jsem byla trochu zklamaná.Kniha nezačíná nijak dobře ( sebevraždou otce ) a pak i podle mě zbytečně dlouho trvá než se začne něco dít.Hodnotím ji tedy průměrně ( za 3 ).

Pájuš
18.02.2012 4 z 5

jelikož jsem četla knížku PS: Miluji tě,která mě nadchla tohle mi přišlo jako trošku slabší dílo i když je fakt, že po brilantním PS: Miluji tě se těžko píšou další knihy. Nicméně tím nechci říct, že by se mi kniha nelíbila. Začátek byl trošku nudnější, ale čím se kniha blížila ke konci , tím víc mě začala bavit a kolikrát bych Rosalin nafackovala :D.

Judy24
21.01.2012 3 z 5

Když jsem knížku četla, docela mě pobavilo, že jsem tou dobou byla přesně ve stejném věku, jako její hlavní hrdinka, takže pro mě nebylo nijak těžké se do postavy vžít a obdivuju Cecilii Ahern za to, jak dokonale ty pocity a myšlenkové pochody holky v tomhle nijak zvlášť specifickém věku popsala.

Líbil se mi docela i děj, jak všechno tak plynulo, navazovalo, sem tam se objevilo něco nového, co změnilo kurs příběhu a byla jsem vážně zvědavá, jak to celé dopadne, ale právě ten závěr mě nakonec docela zklamal. Nějak se mi k celé náladě předchozích stránek nehodil, byl tam jaksi uměle nalepený, celou dobu jsem si myslela, že vím, o čem ta knížka je a najednou přišel závěr, který by seděl dobře k úplně jiné knížce.

Ten příjemný klidný pocit (který mám u této autorky tak ráda) najednou zmizel a přišla jakási hořkost, protože se prostě nemůžu zbavit dojmu, že Cecilia chtěla nějaký překvapivý závěr, který ale podle mě vůbec nebyl potřeba.

Ifuška
16.01.2012 3 z 5

Kdyby tohle byla první knížka, kterou bych od Cecelie četla, tak ji asi v půlce odložím. Moc mě nenadchla, ale vydržela jsem a nakonec jsem byla spokojená. Nicméně, tvrobu Cecelie sleduji od samého začáku a tohle je dle mého názoru trochu slabší knížka :)

Andrys
30.11.2011 4 z 5

Další kniha od Ahern a opět úplně jiná než ostatní. Naštěstí se v knize nepopisuje dlouze děj před otcovou sebevraždou, je nastíněn spíš jen v porovnání a vzpomínkách. Jen mě trochu zarazilo jak se Tamara rychle změnila, najednou o všem přemýšlí (do určité míry) a není tak povrchní jako její bývalé kamarádky. Vlastně ji zůstal jen původní styl humoru. Snad jen mohla autorka udělat sestru Ignatius o trochu míň starou a Arthura s Rose trochu normálnějšími.

Cecelia Ahern
irská, 1981