Vzpomínky Hitlerovy pokojské

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rakušanka vzpomíná na bezstarostný život pokojské v Hitlerově přepychovém horském sídle Berghofu u Berchtesgadenu v letech 1941-1942. Vzpomínky osmdesátileté pamětnice přepychového života Adolfa Hitlera, jeho milenky Evy Braunerové a jejich hostů v Berghofu jsou psány formou rozhovoru s vídeňským novinářem. Nadto jsou tu přetištěny i dopisy, jež psala autorka rodičům. Kniha dává nahlédnout do nejsoukromějšího života nacistických vrahů. - Černobílé fotografie v textu a barevné v příloze zachycují přepych Berghofu před jeho vybombardováním Američany. Kniha je doplněna životopisy nacistických zločinců žijících v uvedené době v Berghofu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48006/vzpominky-hitlerovy-pokojske-kAx-48006.jpg 3.619
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Naše vojsko
Orig. název

Bei Hitlers Zimmermädchen Annas Erinnerungen

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Vzpomínky Hitlerovy pokojské

Přidat komentář
Tejuna
16.08.2020

Kniha nebyla špatná, ale pokud má člověk přehled o tomto tématu, bohužel žádné velké novinky nepřináší. Jednohubka která neurazí ani nenadchne.

snowpinkee
05.05.2020

Tahla kniha se mi nečetla úplně lehce. Je psána formou rozhovoru. Nezískala jsem žádné nové informace. Kniha není špatná, ale určitě se najdou lepší, které jsou mi větším přínosem. Adolf Hitler je zde vykreslován jako príma chlapík. :/ Na druhou stranu, hlavní hrdinka (jestli ji tak mohu nazvat) je již dáma v letech a vcelku chápu, že spoustu špatných vzpomínek mohla vytěsnit. Z té dané doby. Těžko říct.


Bulldog
27.06.2019

Kdyby se na světě našel někdo kdo by nevěděl kdo byl Adolf Hiltler tak by si po přečtení této knihy myslel, že to byl docela fajn strejda..miloval psy, děti a svým vojákům posílal kožichy na východní frontu...ale mě se to četlo dobře.

Štítky

druhá světová válka (1939–1945)

Autoři knihy

Anna Plaim
rakouská, 1920
Kurt Kuch
rakouská

Podobné knihy

Kniha Vzpomínky Hitlerovy pokojské je v

Právě čtených1x
Přečtených29x
Knihotéce34x
Chystám se číst5x
Chci si koupit2x