Volání do zbraně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poručík Travis Long z Mantichorského královského námořnictva je člověk, který má rád uspořádaný vesmír. Takový, kde se lidé řídí pravidly. Naneštěstí žije ve skutečném vesmíru. Dobrá zpráva je, že je jedním z těch vzácných lidí, kteří sice mají rádi pravidla, ale dokážou myslet i mimo ně, když se všechno začíná hroutit. Tahle schopnost mu pomohla — stejně jako celému Hvězdnému království — v minulosti, a díky ní byl povýšen na královského důstojníka. Špatná zpráva je, že dva nejlepší dosud vynalezené způsoby , jak si udělat nepřátele, je trvat na dodržování pravidel… a myslet mimo ně, když to ostatní nedělají. Travis se tuhle lekci naučil už jako mladý dobrovolník v základním výcviku, takže ví, že pokud by držel hubu a krok, když pravidla porušují jeho nadřízení, všechno by bylo dobré. Ale jediné pravidlo, které Travis Long nemíní porušit nikdy, je, že důstojník královského námořnictva dělá svou povinnost bez ohledu na důsledky. V parlamentu mladého království existují síly, které si myslí, že ho nepotřebují. A když na to přijde, nepotřebují ani královské námořnictvo. Koneckonců, k čemu národ ospalé jednohvězdné soustavy na okraji prozkoumané galaxie potřebuje námořnictvo? Naneštěstí okraj galaxie může být hodně nebezpečné místo a brzy se ukáže, jak moc je námořnictvi potřeba… a jak je dobře, že v něm slouží Travis Long. Druhá knika trilogie Vzestup Mantichory předcházející cyklu o Honor Harringtonové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359664/big_volani-do-zbrane-eVd-359664.jpg 4.617
Série:

Vzestup Mantichory 2.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris
Originální název:

A Call to Arms, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Volání do zbraně

Garik
07.07.2018

Druhá kniha série Vzostup Mantichory od Davida Webera, Timothyho Zahna a Thomasa Popa. Po nej už nepochybujem, že aj táto dejová a časová línia bude pre mňa rovnako zaujímavá, ako tie z doby Honor Harringtonovej.
Od chvíle, ako som ju vzal do rúk, sadol si a začal čítať, bolo jasné, že mám veľký problém. Bokom šlo všetko – plánované činnosti, akékoľvek povinnosti, fajčiarska náruživosť, potreba spánku, darmo sa žalúdok dožadoval jedla a vyprahnuté hrdlo pitia. Bolo nesmierne ťažké sa zopárkrát odtrhnúť a uspokojiť aspoň niektoré najzákladnejšie potreby mojej telesnej schránky.
Táto kniha rozhodne patrí medzi tie, ktoré nenechávajú priestor pochybnostiam o tvrdení, že čítanie môže byť skutočnou závislosťou.

lampernaqui
14.03.2018

Druhá kniha o novém hrdinovi z počátku velkého vesmírného království. Žádné převeliké bitvy se stále nekonají, protože jakýkoliv střela... jakékoliv nářadí na lodi se počítá. A jak je drahé... Bohužel ani s tímto dílem mi hrdina k srdci nepřirostl, spíš jsem si oblíbil pár vedlejších postav a hlavně dobu, ve které se příběh odehrává. Je zcela odlišný od románů z doby, kdy je Mantichora nejlepší ze všech.


Ládja
28.01.2018

Skvělý příběh ze světa Honor. Jak se píše níže v komentářích, je zajímavé sledovat počátky hvězdných bitev a počátky Mantichory. Jen těch náhod mi přijde nějak moc. Pořád je u mě Weber jeden z nejoblíbenějších autorů. Mohu jen doporučit

Tazz1
28.01.2018

Kniha super, ale to jsem od tohoto autora čekal. Je zajímavé se dočítat o hvězdném království v jeho počátcích. Bitvy , kde na sebe střílí 6 střel a je to již mnoho. Jaký rozdíl oproti bitvám z knih o Honor. Prostě něco trochu jiného, ale stále velmi čtivého. Těším se na další knihu o T.U.Longovi...

biki
30.12.2017

Mám takový dojem, že se spoluautorům podařilo v této sérii (aspoň zatím) ukočírovat Weberovo grafomanství. Výsledkem je, že politikaření a různé jiné pikle, důležité pro pochopení motivů a situací, mají v knize únosný rozsah. Pochvalu určitě zaslouží, jak se povedlo vykreslit rozdíl v technologiích a zbraňovém vybavení oproti původní sérii s Honor H. Co se mi také líbí, je postupná eskalace napětí v malém hvězdném systému někde na periferii obydlených světů, který si nedovede vysvětlit tak náhlý zájem agresorů. Zajímavé reakce politiků Mantichory na přímé ohrožení a hlavně, když už hrozba pominula - podobnost s naší realitou je asi jen čistě náhodná. No, a samozřejmě plejáda pestrých postav a postaviček v čele s hlavním hrdinou série Travisem Longem, který se ale také může zachovat jako pěkné pako. Fakt jsem si knížku užila.