Vždy s láskou, Petra

Vždy s láskou, Petra https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8965/bmid_vzdy-s-laskou-petra-J4w-8965.jpg 4 123 32

Jednoho překrásného sluncem zalitého rána Petra Němcová v bungalovu v přímořském letovisku v Thajsku balila a chystala se k odjezdu, když zaslechla křik. Lidé v panice utíkali všemi směry, když se vzduch naplnil hromovým, uši rvoucím rachotem. Vzápětí již bojovala o holý život… Petru a její životní lásku, fotografa Simona Atleeho, stejně jako tisíce dalších zasáhla ničivá vlna bez varování, nedala jim ani možnost se rozloučit. Nekonečných osm hodin plných mučivé bolesti vystřelující z roztříštěné pánve přečkala ve větvích palmy. V nemilosrdné sluneční výhni ztrácela vědomí. Okolní svět se změnil k nepoznání. Po úderu cunami zůstaly jen trosky, zkáza a bolest. Tato statečná a silná mladá žena vypověděla svůj nevšední a poutavý životní příběh v autobiografii, která se vám právě dostává do rukou. Vždy s láskou, Petra je víc než jen vylíčení nezměrné tragédie, je to příběh dívky z malého průmyslového města, která se z komunistického Československa dostala na obálku časopisu Sports Illustrated, ale i příběh opravdové lásky v klamném světě třpytivého pozlátka světové módy. Autobiografie Petry Němcové však názorně ukazuje nezměrnou sílu přírody, která nejen dokáže v jediném okamžiku změnit lidské životy, ale zároveň nás neustále učí vážit si daru života a lásky.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

Love always, Petra , 2005

cleopatra11
08.11.2014 3 z 5

Musím říct, že mě kniha zaujala..Dnes jsem knihu dočetla..Pěkný popis Petřina života, dospívání, první kroky v modelingu a zažátek vztahu se Simonem, který skončil v Thajsku na dovolené..Zajisté stojí kniha za přečtení..

MelanieSt
25.07.2014 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem Petru měla vždycky moc ráda, sledovala jsem její kariéru a obdivovala ji. A po přečtení knihy ji obdivuji ještě víc. Je to úžasný člověk, citlivý, přímý, ohleduplný, miluje smích a nejraději ze všeho dělá jiným radost. Její život je úžasný, především proto, jak se s ním dokázala poprat. A to nemluvím jen o tsunami, ale také o kariéře, která mně osobně připadá šílená a nikdy bych něco podobného dělat nechtěla, i kdybych vypadala jako bohyně. Petra pro modeling žije, vždycky po něm toužila a sen se jí splnil nad její očekávání. Hrůza, kterou prožila v Thajsku, je nepopsatelná a i kdyby napsala deset dalších knih a přistoupila na desítky dalších rozhovorů, nikdy nikomu nemůže vypovědět, co prožila a především jak jí to zasáhlo. Ztráta tak blízkého člověka a navíc za takové situace, kdy musí žít s vědomím, že Simonově smrti předcházel krutý boj o život, je stejně pro ostatní nepředstavitelná. Knížka čtenáři dovoluje nahlédnout do zákulisí života top modelky, která létá po světě, jen aby ukojila chtíč fotoaparátů a kamer a zároveň do duše křehké ženy, která za svůj život musela tolikrát bojovat... dokonce i o holý život. Naštěstí byla jednou z těch, kteří ten největší, nerovný boj s tsunami vyhráli. Ke knize bych měla jen malou výtku, která je v kontextu obsahu zcela druhotná. Nečetla jsem originál, tak nevím, zda je to špatným překladem nebo je původ všeho v Petřině ruce, ale kniha je poměrně špatně napsaná a hodně to snižuje její úroveň a čtivost. Věty drhnou, nečtou se moc příjemně, slova se často opakují, někdy jakoby se snažila uměle natahovat a vycpávat stránky (viz povídání o komunistickém Československu, což mi už samo o sobě přišlo hodně přitažené za vlasy, ale budiž), jindy zase jako by se snažila předat myšlenku, ale neuměla použít správná slova. Podle mě by nebylo od věci, kdyby Petrou napsaný rukopis dostal do ruky ještě někdo se zkušenostmi, kdo by textu dodal formu a úroveň. Jane Scovell evidentně nebyla dostačující.

Illaa
22.07.2014 5 z 5

Velice dojemný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Na této knize se mi líbilo, že není jen o nehodě samotné, ale popisuje Petřin život od malička. Velice mě to vzalo, mnohokrát jsem během čtení měla husí kůži. Doporučuji si přečíst.

calipsso
17.05.2014 4 z 5

Kniha se četla rychle a dobře... Ale opravdu ji obdivuju jak se dokázala vypořádat s tsunami. Po tom, co jsem viděla film Nikdo nás nerozdělí, kde jsem měla neskutečnou husí kůži, tak bych to zažít opravdu ale opravdu nechtěla. ( Kdo ano že?)

Nikar
21.08.2013 3 z 5

Musíme si uvědomit, že jde o autobiografii a autorky této knihy se nemůžou rovnat se spisovately jménem Brown, Sheldon apod. Knihu jsem si koupila ze zvědavosti, byla moc smutná a nemůžu říci, že by mě zklamala. Velice se mi líbí fotografie v knize.

Michaela91
27.05.2013 2 z 5

Smutná knížka bohužel z reality. Bylo to napsané průměrně jednoduchým slohem. Přečetla jsem ji ale už bych znove nečetla. Jednou stačilo.

Rou
15.10.2012 1 z 5

Celá kniha na mě působila jako podprůměrný sloh ze základní školy. Knihu omlouvá jen to, že ji nenapsala spisovatelka a že celý výtěžek z prodeje šel na charitativní účely.

dark.ma93
01.09.2012

Docela dobře autenticky popsané zážitky hrozné zkušenosti. Konec moc smutný, hrozná zkušenost.

JelizaRose
07.02.2012 2 z 5

Tenhle příběh jsem četla už před pár lety a líbil se mi. Jenže jsem knížku půjčila jedné známé a ta mi to všechno objasnila...většina věcí z té doby co Petra popisovala, nebyla tak docela pravda a nakonec jsem zjistila, že tahle hodná modelka, si jich přece jen pár přikrášlila, tím mě jako člověk hodně zklamala. Od té doby jí nějak nemůžu ani cítit, knihu i Petru Němcovou.

Wendulka
19.12.2011 4 z 5

Knihu jsem si půjčila spíše jen ze zvědavosti, ale neuvěřitelně mě chytla. Na konci jsem poté brečela jako želva.
Dojemný příběh ze života. Hvězdičku přidávám také za zajímavou fotogalerii uprostřed knihy.

-Lenicka-
30.06.2011 4 z 5

Zajímavý příběh, ale podruhé bych asi knížku nečetla .. ten konec smutný, i pár slz mi ukáplo :-/

Lusa
30.11.-0001 3 z 5

Vždy s láskou jsem si koupila protože jsem kousek četla v časopise a navíc penize z knih putovali pro pomoc lidem postiženým Tsunami, sice byla kniha krásná ale spíš pro toho kdo by chtěl dělat do modelingu.

SPOILER

Petřin přítel Simon se mi moc líbil a bylo by ho moc líto, hlavně jak Petra líčila jak se viděli naposledy.
Nádherný byl i konec kdy se dokázala s jeho smrtí smířit

tragédie modelky katastrofy tsunami autobiografie ztráta blízkých

Autorovy knížky

Petra Němcová