Vzdálenost naděje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dramatický osud vězně Jana Válka, osdouzeného na sedm let žaláře, to je ústřední motiv románu Petra Novotného, který poutá dějem místy až detektivním. Stáváme se svědky střetu dobra a zla, víry a beznaděje. Autor nám příbližuje zasunuté a neobvyklé kouty lidského nitra. Vede čtenáře k úvahám o principech mravnosti o podstatě provinění, o možnostech převýchovy zločinců. Válkovo životní putování je cestou zakořeněného zla, v autorské analogii s prastarou řeckou bájí o Uranovi a Gaie, zlo vytryskuje na svět a lidská vůle je nedokáže zlomit. Existuje vzdálená naděje, cesta lemovaná utrpením, ale i láskou a odpuštěním....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28976/vzdalenost-nadeje-28976.jpg 3.96
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Severočeské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Vzdálenost naděje

Lusa

Po této knize jsem sáhla protože jsem před lety četla Vezmu sekeru.

Byla to velice zvláštní a zajímavá kniha.
Děj nebyl sice moc obsáhlý, spíše mi připadalo, že kniha je jeden velký monolog, odehrávající se v hlavě hlavního hrdiny.

SPOILER

Zajímavé byli kapiloly zastavme se, kde se Jan Válek vracel do dštství a ukazovaly se jeho strastné dny s rodiči, kteří měli největší vinu na něm samotném.
Původně jsem si myslela, že kniha bude končit propuštením z věznice, ale už dvě kapitoly před koncem byl Válek propušten a začal mu nový život, přičemž jsem si myslela ze ted uz bude štastný, ale nedohnala ho ani tak jeho minulost z vězení, jako fakt, že v něm zůstali jizvy v podobě jeho rodičů, takže se z toho zbláznil, není divu.
Konec se je přeci jenom smírný a Válek přeci jenom nachází štastný život.