Vzácny jed

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to román dvoch súrodencov, jasnej sestry a temného brata, balada o ich osudoch. Jeden je piesňou šľachetného dievčenského srdca, druhý chmúrnou tragédiou mocného človeka, zachváteného túžbou za zbohatnutím, ktorá je tu predstavená ako to, čím v skutočnosti je: ako veľká tragická náruživosť.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230666/vzacny-jed-230666.jpg 4.427
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Živena
Orig. název:

Precious Bane

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Vzácny jed

Přidat komentář
MOu598
03. července

Takové hořké. Kruté prostředí, krutí lidé.
Předsudky (hrdinka má zaječí pysk).
Citát?
"Jsme minulostí zítřka."

snimcibdim
01. května

Velmi malebná knížka popisující život na venkově.
Hlavní dějová linka je sice dost "červenoknihovní" a pohled na venkovský život poněkud romantizující, ale vyvažují to jiné trpké dějové linie a hlavně to, že z celého vyprávění je cítit upřímná láska k venkovu a přírodě.
Knížku doporučuji hlavně milovníkům T.Hardyho, Brontëových, Austenové, a pod.

85098211
25.10.2017

Tak tato kniha mne vyloženě vtáhla do děje hned od prvních řádků a po celou dobu mě příběh nejen že nepřestal fascinovat, ale zároveň i šokovat. Hlavní mužská postava je svým charakterem taková zrůda, jaká se hned tak nevidí. Oproti tomu zase jeho sestra, která sice není krásná svým vzhledem, ale povahou je mírná a milá. Celá kniha má ale více vrstev a čím víc se blíží konec, tím víc se stupňuje i napětí. Za mne vynikající kniha, ke které se určitě zase někdy vrátím...

Koka
23.06.2017

Z toho regionu (Anglie) a z té doby (začátek 19. století, období napoleonských válek) čtenáři obyčejně čekají a vyhledávají příběhy šlechticů, vojevůdců či nějak významných postav ; a tu najednou natrefím na knihu, která je téměř výhradně jen o venkovanech - chudých, nevzdělaných, zaostalých, omezených, zatvrzelých a přitom je krásná, zajímavá, poutavá. Našla jsem zde snad nejodpudivější mužskou postavu, s jakou jsem se kdy v literatuře potkala, našla jsem zde opisy přírody, počasí, polí, květů, jaké se jen tak v literatuře nevidí, poznala jsem několik mimořádně zajímavých reálií z anglického venkovského života té doby. Doporučuji.

LenysekC
19.10.2016

Jéé, to bylo heeezkééé...! A nadčasové... Kdo nehledá v sobě, venku nenajde, tak to prostě je...

leami
20.05.2013

Tuhle knížku mám ráda od dětství. Silný příběh dívky, která sice nebyla dokonalá, ale byla překrásná uvnitř.