Vyvraždění rodiny Greenů

Dandy Philo Vance s detektivními schopnostmi vyšetřuje napínavý případ rodiny Greenů, jejíž členové byli postupně s úděsnou přesností vražděni. Jedná se tu o jeden z toho druhu zločinu, které bývají řazeny mezi téměř dokonalé.

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45907/vyvrazdeni-rodiny-greenu-45907.jpg 4.482

Philo Vance (3.)

The Greene Murder Case (1928)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Melantrich

Kniha Vyvraždění rodiny Greenů

david5746

Taková detektivka staré školy, málo postav, málo krve a násilí, všechny postavy mají motiv a detektiv, který je nadprůměrně chytrý a prostě to hravě louskne. No jako bych popisoval nějakého poirota.
Kniha se četla dobře, ale plný počet prostě dát nemůžu. Poslední část byla trochu natahovaná, jako sorry, ale jestli mi zbydou poslední 2 kandidáti na vraha (a když jeden z těch kandidátů očividně lhal [matka u knihovny]), tak to prostě jeden z nich bude a nemusím čekat, co se stane dál. Mně teda viník vrtal v hlavě jako varianta víceméně od začátku, tak to asi detektiv četl málo detektivek. :) Možná to bylo vydáním, ale finální poznámky pod čarou (citace z německé knihy v originále nebo kilometrový seznam čísel) mi přišly prostě divné. A Vancův způsob vyšetřování, kdy zatajuje, co vyšetřil a dělal a jen zachmuřeně hlásí, že je to všechno temné a děsivé, mi taky úplně neseděl a ani mi nepřišel fér, minimálně tím porušuje nějaké to knoxovo pravidlo.
Ale jako celek dobrý.

Mrňous1
09.06.2018

Kvalitní klasická detektivka, dobře se čte, pachatele jsem tušila, ale jistá si nebyla:-) Dobře vykreslené charaktery postav, líbí se mi atmosféra doby, začínající problémy, se kterými se bude v budoucnu společnost setkávat. Ten přechod od starých pořádků k novým. Opravdu dobrá knížka, která stojí za přečtení.

TipsyChipsy
26.04.2018

Já teda nevím.... mrazivá napínavá hororová detektivka?? Já myslím, že ani ne. Spíš agatho christievská klasika. Omezený rodinný okruh potenciálních pachatelů. Čekala jsem víc podle komentářů, ani pachatel nebyl moc překvapivý.

09.03.2018

Výborná detektivka! Pokud ale (jako já) znáte filmovou podobu a tudíž po celou dobu víte, jak všechno dopadne a kdo je vrah, není příběh tolik napínavý. Ale pokud nevíte nic, tak pro vás rozuzlení bude definitivně hodně velkým překvapením ;-). Rozhodně knihu doporučuji!

denib
05.11.2017

Detektivka v klasickém stylu, kde je k odhalení pachatele potřeba hlavně logika. Tak to mám ráda. Příběh je i lehce strašidelný a pohrává si s fantazií čtenáře. Páter Knox by se mnou možná nesouhlasil, ale pro mě to bylo skvělé čtení. Rozhodně si zkusím přečíst i další knihy od tohoto autora.

pafčaodřeky
24.07.2017

Kvalitní klasika, na svou dobu poměrně originální a napínavá. Ale vraha jsem odhadla po druhé vraždě, protože !!!!BACHA MALÝ SPOILER!!!! paradoxně, tak dobrý vrah přece chyby nedělá, tedy by neudělal takový kiks, že by někoho pouze zranil, pokud by nešlo o záměr.

edith79
15.03.2017

Zajímavá kniha s napínavým dějem a překvapivým rozuzlením. Začíst se do ní mi dalo trochu práce, ale na konci jsem nelitovala. Mělo to opravdu tajemnou a strašidelnou atmosféru.

LideCtete
07.03.2017

Ježí se vám vlasy hrůzou, když čtete, jak nevratně ochrnutá stará žena stává v noci před knihovnou, svítí si svíčkou a louská si z knihy o jedech...

vraždy rodinné vztahy

S. S. Van Dine