Výjezdovka

Výjezdovka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459320/bmid_vyjezdovka-ByG-459320.jpg 4 170 52

Ke všem závažným trestným činům – od loupeží přes znásilnění až po sebevraždy a vraždy – vysílá operační důstojník výjezdovou skupinu. Ta sestává z detektiva, vyšetřovatele a technika, kteří se zabývají prvotní prací na místě činu – dokumentují zločiny, zajišťují stopy, vyslýchají oznamovatele či poškozené a hledají svědky. Výjezdovka přibližuje jejich práci, která dokáže být děsivá a napínavá. Seznámíte se s pravdivými informacemi o tom, jak vypadá skutečná práce kriminalistů v terénu – bez příkras a filmového dramatizování. Kolik hrůz, neuvěřitelných příhod, ale i úsměvných situací musí zažívat členové výjezdovky? Všechny příběhy vycházejí ze skutečných případů, se kterými měl autor v průběhu své policejní služby zkušenost.... celý text

Kaja1
07.11.2021 3 z 5

Tak po čase něco z českého kriminálního prostředí. Ze začátku mi vadilo jak se pořád uváděla celá jména a příjmení včetně funkci. Ale asi se měly oddělit dvě dějové linky knihy, první část z pohledu kriminalistů a druhá z pohledu postižených. Ale jo, šlo to.

lucifess
25.09.2021 3 z 5

Zajímavá kniha tématem a obsahem. Obecně ale nic mimořádného, co si budu pamatovat a všem doporučovat si přečíst. Jsem ráda, že se ke mě kniha dostala a přečetla jsem si ji, ale kdyby měla pokračování, určitě po něm již nesáhnu.

Jamra
25.09.2021 4 z 5

Na knihu mě nalakalo hlavně téma. Obsahově knížka nezklamala, ukazuje policejní práci takovou, jaká opravdu je.

AndreaCekanova
24.09.2021 4 z 5

Místy trochu vaty, ale celkově se mi kniha líbila. Je super, že si konečně můžeme přečíst o skutečné policejní práci v takto příjemném podání.

katynka78
16.09.2021 3 z 5

Na Výjezdovku mě nalákala reklama a hlavně téma. Doufala jsem v popis práce kriminalistů a toho se mi dostalo velkou měrou. Po této stránce je kniha výborná a velmi chválím.
Každý si myslí díky kriminálním seriálům, že je to jízda, ale i v této práci je rutina, nuda a šeď hlavně díky tomu papírování. Spisovatel ukazuje přesné postupy, nařízení, dodržování pravidel a hlavně to, že je to jedno velké čekání a není všechno hned. A to já oceňuju, že se autor nebál ukázat pravdu.
Očekávala jsem něco jako seriál Případy 1. oddělení, ale to zase tak nebylo, ale nevadilo mi to.
O samotných kapitolách se vyjadřovat nebudu, obecně lze říci, že je opravdu smutné, že se dějí věci jaké se dějí a nechtěla bych prožít ani jednu.

Za mě poučné, místy se to trošku táhlo, ale já byla ráda, že jsem si ji přečetla.

Lovana
12.08.2021 3 z 5

Původně jsem knihu neměla v plánu, ale nechala jsem se zlákat a bohužel, kdybych ji nečetla, nic by se nestalo... Byly tam pro mě zajímavé informace, jak to na takové výjezdovce vypadá a co vše její členové zažívají, ale jednotlivé povídky mě příliš neoslovily...
Pro mě byly nejlepší dvě prostřední povídky - Citové vydírání, tam mi bylo dost smutno, čeho jsou někteří lidé schopni a potom povídka Brutální znásilnění, kde jsem se zasmála, ale zároveň byla i znechucena...
Zvláště u některých povídek či jejich částí bych nedoporučovala pít a hlavně jíst...

Loupež po americku 3*
Úhel pohledu 2*

Hodnocení 2,75*/5*

dyger
11.08.2021

Svého čtenáře si najde, ale ja osobně čekala od knihy víc...

adevis
28.07.2021 3 z 5

Po přečtení Tří opic jsem si řekla, že další knihu od kriminalisty pana Urbana musím mít. Proto jsem při nákupu Výjezdovky neváhala. Po přečtení této knihy se před koupí té další budu hodně, hodně rozmýšlet.
Výjezdovka byla naprosto odlišná, než Tři opice. Povídkový styl byl stejný, ale prostě mi to nesedlo. Většina povídek mě moc nebavila. Oceňuji detailní popisy, které vychází z vlastních zkušeností pana autora. Oceňuji inspiraci ze skutečných událostí, i když některé byly dost neuvěřitelné. A především velmi oceňuji to, že nám autor dovolil nahlédnout do podrobného vyšetřování, do ohledání mrtvol, prostě do kompletní práce výjezdové skupiny.
Nejvíce se mi líbila povídka Citové vydírání, i když jsem u ní byla dost rozčilená :))
I přesto, že pro mě kniha nebyla čtivá a nelákalo mě číst dál a dál, dávám 3/5.
Loupež po anglicku 3/5*
Ve stínu smrti 2/5*
Brutální znásilnění 3/5*
Citové vydírání 4/5*
Ukradené auto 3/5*
Úhel pohledu 2/5*

dencazrnu
27.07.2021 3 z 5

Bohužel musím říci, že za mě tedy zklamání. Pravděpodobně to bude tím, že jsem od knihy měla opravdu velká očekávání a to jsem mít neměla. Tím, že kniha vychází ze skutečných příběhů jsem čekala opravdovost. Místo toho jsem u některých povídek nevěřícně vrtěla hlavou a říkala jsem si, PROČ? Jediná povídka Citové vydírání mě doopravdy bavila a té bych i dokázala uvěřit. Ostatní fakt ne. Celkově tedy dávám slabší 3 hvězdičky, ale už teď vím, že do dalších knih se od autora rozhodně nepustím, bohužel..

Kantynka
26.07.2021 3 z 5

z téhle knihy jsem lehce zklamaná. četla jsem od autora Tři opice a ty se mi moc líbily, ale tyhle povídky mi moc nesedly. některé byly moc povedené a bavily mě, ale jiné teda vůbec. knihu hodnotím jako takový průměr.

FejKýý
26.07.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila. Dostala jsem co jsem očekávala a líbilo se mi že je to podle skutečných událostí. Určitě si přečtu od autora i druhou knihu Tři opice. Hodnotím ale průměrně protože nějak necítím že to je navíc. Ale chápu že skutečné případy nemůžou být nějak líp psané, to už by pak bylo hodně vymyšlené.
Loupež po Americku 3*
Ve stínu smrti 2*
Brutální znásilnění 5*
Citové vydírání 4*
Ukradené auto 3*
Úhel pohledu 3*

nada3314
25.07.2021 2 z 5

Pro mě taky bohužel zklamání! Nečetlo se to špatně, ale bohužel jsem čekala něco jiného. Nejvíc se mi líbila povídka: Citové vydírání

Pepina19
11.07.2021 1 z 5

Zklamání...

ivoiro
20.06.2021 5 z 5

Výborná kniha, takovýchto jen houšť.

derrry
26.05.2021 3 z 5

Jako oddychovka to není vůbec špatné. Některé povídky lepší, některé horší. Mně osobně na tom baví znalost postupů a procesů a ani mi to nepřijde příliš přitažené na vlasy a hrdinové nejsou superhrdinové, ale propracovanější by to být mohlo. Tak třeba příště.

MedvidekS
23.05.2021 3 z 5

Not great, not terrible :-D

cucik14
13.05.2021 5 z 5

Velmi mě baví čeští autoři detektivek, kteří vědí, o čem píší, což je přesně tenhle případ. Krásná obálka, uvěřitelné, ale přesto zajímavé příběhy a prostředí Prahy. Za mě krásných 90%, klidně by mohlo být i sto, ale mám moc ráda Martina Goffu a ten má dle mě lepší vypravěčský talent a umí více vtáhnout do děje. Přesto knihu určitě doporučuju :)

EliskaD
13.05.2021 4 z 5

6 na sebe nenavazujících povídek vhodných jako oddechové nenáročné čtení.

Velké plus dávám za vykreslení reálného prostředí a postupů vyšetřování. Co se týče samotných povídek, tak většina byla zajímavá a mnohdy úsměvná. Pokud jsou povídky opravdu psané podle skutečných případů, tak těžko očekávat, že budou bizarní, napínavé a se šokujícími momenty, jako tomu bývá v jiných detektivkách. Běžná realita se od smyšlených fantaskních příběhů zkrátka liší.

jaja1989
04.05.2021 2 z 5

Já nevim,co si myslet.Nektere povídky jsou dobre,dozvěděla jsem se i něco noveho, ale některé skončily tak divně a nudné, že jsem z toho měla divnou náladu a rozčarování.
Příště méně policejních formalit a více zápletky a lepší konce, protože otevřený konec není moc zabavny

katka.oo
03.05.2021 5 z 5

Skvělé přiblížení práce kriminalistů přesněji výjezdové skupiny, která je na místě činu jako první, z českého prostředí. Velmi podařená obálka knihy, zaujala na první pohled, já jsem spokojená a těším se na další knihu (román) od pana Urbana.