Výber z poviedok

Výber z poviedok https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341044/bmid_vyber-z-poviedok-2ti-341044.jpg 4 4 2

Po stáročia sa v Írsku pestovala tradícia „seanchaí“ – rozprávanie pri kozube. Nečudo, že poviedka zaujíma v írskej literatúre popredné miesto. William Trevor je uznávaný majster poviedky. Jeho príbehy nás zväčša uvádzajú do sveta tých, ktorým sa v živote príliš nedarí, ktorých sprevádza samota, nedostatok lásky či neúspech. Hrdinovia jeho príbehov sa často nevedia brániť proti nástrahám dnešného sveta a v súboji s bezohľadnosťou neraz prichádzajú o svoje šťastie. Ich životné osudy bývajú naplnené smútkom či melanchóliou, dýcha z nich však iskierka nádeje i láskavé pochopenie autora.... celý text

Danickaz
06.12.2017 5 z 5

Wiliam Trevor je PÁN spisovateľ! Ako dokázal opísať ľudí a prostredie v poviedke, to nedokážu niektorí ani v celom románe. V každej poviedke som mala pocit, že ľudí z nej poznám osobne a viem o ich živote všetko. Preto sa ani nedalo čítať jednu poviedku za druhou, musela som si medzi nimi vždy dať chvíľku.
Rozhodne odporúčam.

adelinka
30.05.2017 3 z 5

Možno by mala aj v hodnotení odo mňa o jednu hviezdičku viac. Poviedky sú niektoré veľmi dobré, ale zrejme som nemala ja takú sústredenosť na niečo čo začne a za chvíľu skončí (myslím krátky dej poviedky)