Vůně jasmínu

Vůně jasmínu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311466/bmid_vune-jasminu-KuS-311466.jpg 4 232 72

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Jasminschwestern , 2014

amanda99
31.08.2017 4 z 5

Supr čtení,knížka se nedala odložit.

Jane333
30.07.2017 3 z 5

U mě slabší průměr. Děj ze současnosti mě nezaujal vůbec, spíš mě iritoval, jenom oslí můstek pro děj z minula. Část o životě prababičky byla čtivá, ale typická červená knihovna, navíc nedotažené, najednou to skončilo ve válce a skok do roku 1975.

Sidonie.j
26.07.2017

Nedoporučuju začít číst před spaním, pak se od ní člověk nemůže odtrhnout :-) Skvěle napsáno :-)

Liduka
19.07.2017 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší kniha od autorky. Hannin osud byl skutečně strastiplný a bylo v něm mnoho zvratů. Myslím si, že velké plus také bylo, že se autorka tentokráte více soustředila na minulost a kapitoly ze současnosti tvořily pouze příjemné vsuvky v celém tom příběhu, takže čtenář nemusel dlouho čekat, než se zase něco dozvěděl o Hannině životě.

putpuda
16.07.2017 5 z 5

Moc pěkný a dojemný příběh.Dobře se mi četl. Rychle jsem hltala současnou část s Melánií, abych se co nejdříve dostala k vyprávění Hanny. Předchozí knihy byly moc pěkné, ale Vůně jasmínu vede. Tak se budu určitě těšit na další knihu ;)

Joyce24
08.07.2017 5 z 5

Tato kniha mě doslova uchvátila, nádherný příběh. Přítomnost se zde střídá s líčením životních osudů hlavní hrdinky v minulosti. Hlavně ke konci knihy byl příběh velmi dojemný, až jsem se neubránila slzám. Určitě se knize ještě vrátím a přečtu si i ostatní autorčiny knížky. Za mě určitě DOPORUČUJI !!!!

zuzana2599
11.06.2017 5 z 5

Na tuto krásnou knížku jsem se moc těšila. Mám moc ráda příběhy, kde se střídá současnost s minulostí a knihy Corine Bomannové jsou zárukou dobrého, kvalitního a laskavého čtení.
Krásná obálka s kvítky jasmínu je jen dalším bonusem pro nás, č t e n á ř e !

Květi62
28.05.2017 5 z 5

Hezká knížka. Corina Bomann opět nezklamala. Prolínání minulosti a přítomnosti. Silný příběh prababičky Hanny, která pomáhá svým vyprávěním, nadhledem a optimismem překonat vnučce její nelehkou situaci.

petronella1
17.05.2017 5 z 5

Předcházející dvě knihy byly výborné, ale Vůně jasmínu je pro mě nej. Krásný a napínavý příběh se krásně čte.

iška
08.05.2017 4 z 5

Příjemné oddychové čtení.

Šánka
25.04.2017 5 z 5

Na další knihu této autorky jsem se hodně těšila a i tentokrát to bylo krásné čtení.
Všechny tři romány mají obdobnou skladbu, střídání minulosti se současností, kde ta historická linka příběh táhne, je silnější, napínavá a dojemná. Současnost jí dělá doplněk, ale moc pěkný.
Prababička vypráví pravnučce svůj pohnutý a nelehký životní příběh a jeho prostřednictvím jí pomáhá překonat těžké období. A stejně jako vůně jasmínu je intenzivní a krásná, je krásný i tento příběh.
Ráda doporučuji a nejen romantičkám !

Licie84
23.04.2017 5 z 5

Jediným slovem " báječné". Příběh byl tak napínavý,že mi to nedovolili knihu odložit. Vyprávění prababičky Hanny bylo děsivé,smutné ,ale i tak nádherné.