Vůně jasmínu

Vůně jasmínu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311466/bmid_vune-jasminu-KuS-311466.jpg 4 233 72

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Jasminschwestern , 2014

1casper
04.09.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, několikrát jsem knihu odložila.
Pak mě děj vtáhnul. Mám ráda knihy, kde se prolíná minulost se současností.
Příběh prababičky Hanny mě moc bavil, i tady je vidět, že před minulostí člověk prostě neuteče....
Bavil mě víc, než příběh Melanie a Roberta, ke konci už byl pro mě rušivý a jaksi navíc.

Leninkka
29.07.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a stále čekala jak to dopadne. Velmi silný příběh kde se prolíná současnost a minulost. Určitě stojí za přečtení.

cukrovka
16.06.2018 4 z 5

Příjemný čtivý příběh. V knize se prolíná současnost s minulostí. Hlavním příběhem je vyprávění prababičky o jejím dětství v Saigonu, přes strasti v Hamburku, radosti v Berlíně a život v Paříži.

Le Chat
07.06.2018 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, rozhodně autorčina nejlepší. Určitě se k ní v budoucnu vrátím.

knihovnička007
03.06.2018 5 z 5

Nádherný silný příběh!
Lehce uvěřitelný příběh, který se line od 20. let 20. století do současnosti ve Vietnamu, v Hamburgu, v Berlíně, ve Francii. Kniha rychle utíká, pořád se něco děje. Nejde ji odložit, zde "jen dočtu kapitolu" nefunguje, pořád je člověk zvědavý, jak bude příběh pokračovat. Příběh Hanny byl silný, tolik si toho prožila. A obdivovala jsem její entuziasmus a optimismus po tom všem, čím jsi prošla a kolik měla let...
Báječná kniha a určitě si přečtu další knihy autorky.

i.stefany
08.05.2018 5 z 5

Nádherně dojemný a hluboký příběh plný lásky, citu, ale také strachu a bolesti. Prababička Hanna vypráví vnučce svůj utajený životní příběh. Ve svém vyprávění nás zavede ze Saigonu, přes Berlín až do Paříže 20. let minulého století. Hodnotím i překrásnou obálku knihy.

ladyka
03.05.2018 4 z 5

Moje autorčina první kniha a moc milé překvapení, žádná prvoplánová romance, ale příběh bohatý na děj, zvraty i dojetí. Příběh o silné ženě, která musela čelit nepřízni osudu, a přesto nezahořkla a šla statečně dál. Inspirativní nejen pro její pravnučku, ale i leckteré čtenáře. Žánrově žádné "hluboké čtení", stylem se jde trochu po povrchu a určitě to šlo napsat i barvitěji a hutněji, ale někdy je tak příjemné si přečíst svižně plynoucí román, nechat se unést a zvědavě otáčet stránku za stránkou. Dávám proto 4,5 * a jistě si přečtu i další autorčinu tvorbu.

IvcaIvet
04.03.2018 5 z 5

Velké díky této autorce..její styl psaní mi sedl. Děj plynule ubíhal, vyprávění bylo záživné a ani chvíli jsem se nenudila. Linka ze součastnosti je v závěru trošičku fádní, ale vykompenzoval to silný příběh hlavní vypravěčky, který je propracovaný a uvěřitelný..
Chválím a už se těším na další knihu paní spisovatelky.
Jen musím podotknout, že je velká škoda, že Bestsellerem se dnes označují převážně knihy, které nemají kvalitu, ale velkou reklamní kampaň. Tato si jistě známku zaslouží!

jesterka.as
28.02.2018 5 z 5

Krásná kniha. Hanna neměla v životě moc štěstí, ale příběh je moc hezky napsaný. Tentokrát tam není tolik romantiky, takže se snad zavděčí i těm co ji nemusí na každé straně. Přesto, že všechny 3 knihy jsou psány stejným stylem, těším se na další.

Aroucaria
26.02.2018 3 z 5

Proč mi to ti autoři dělají?! Takový krásný námět, z jehož děje bych přestávala dýchat, ronila slzy a barvitě si malovala Saigon i klobouky. Sem tam se to stalo, ale žádný velkolepý ohňostroj se nekonal. Emočně ploché a rukopis nevypsaný. Zvědavost mi však nedala, tak jsem to doplakala.

zdehan
22.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila taková pěkná oddechovka.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Opět další skvělá paní Bomannová. Mám slabost pro knihy se dvěma dějovými liniemi, kdy ta jedna z nich se samozřejmě odehrává v minulosti a odhalí nejedno rodinné tajemství. Je asi zbytečné psát, že příběh Hanny byl úchvatný a tisíckrát zajímavější než dějová linka ze současnosti, ale to vůbec nevadí. Kniha jako celek byla velmi zdařilá.

Danago
28.12.2017 5 z 5

Opět další krásná knížka od autorky. Tentokrát vypráví prababička Hana své vnučce Melanie svůj životní příběh. Který začíná ve Vietnamu, pak se tragickým způsoben přesouvá do Berlína dvacátých let a končí v Paříži. Knížka se mně moc dobře četla, je velice poutavě napsaná, plná zvratů v životě Hany a to jak tragických , tak šťastných. Příběh prababičky Hany v knize naprosto převládá , současnost je jen takovým pojítkem ve vyprávění.
Je to moc pěkný román.

bábuška
03.12.2017 5 z 5

Hlavní osou románu je přímo tragický příběh mladinké dívky ze Saigonu začátkem minulého století, kdy Indočínu ovládali Francouzi. Po smrti dobře postaveného otce se s matkou ocitá v chudobné čtvrti a zůstává jí jen věrná přítelkyně Thanh. Když je nucena provdat se za hrubého muže, domluví se obě dívky na útěku, protože obě touží studovat v Evropě. Následuje únos dívek obchodníky s děvčaty a Hanna skončí v nevěstinci v Hamburku. Po dramatickém útěku zamíří do Berlína, kde pracuje jako šatnářka v tančírně. Zamiluje se a příběh mohl končit svatbou, ale dostihla ji minulost a tak dál utíká a skryje ji Paříž. Nečekané těhotenství a další překvapivý osud vypráví Hanna své pravnučce, která prožívá svůj smutný vlastní příběh. Je to kniha velice krásná a čtenářkám mohu jen doporučit.

sabca
23.11.2017 5 z 5

Kniha se četla moc dobře, jako všechny od této autorky. Prolínala se zde zase minulost s budoucnosti. Velmi zajímavý byl příběh prababičky Hanny s kterou se život nemazlil. V některých pasážích jsem se neubránila slzám. Kniha stojí za přečtení

lejla22
06.11.2017 5 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha. Prolínání minulosti a současnosti příjemně a ladně navazuje, takže příběh nenarušuje. Žádný sladký románek, ale životní příběh s útrapami i špatným rozhodnutím. A kdo chce happiend, taky ho tam najde. Super kniha

Chytuš
04.11.2017 4 z 5

Krásné a dojemné vyprávění prababičky svojí pravnučce o své do té doby utajované části života. S některými věcmi se opravdu nesvěřuje snadno a mě u čtení často napadlo, jak moc vlastně sami neznáme přesné příběhy svých vlastních prarodičů... Tak pokud ještě máte to štěstí se jich na jejich příběhy vyptat, určitě neváhejte (já už bohužel tuhle šanci nemám...). Třeba budete jejich vyprávěním překvapeni jako Melanie...

JaKa1974
01.10.2017 5 z 5

Krásná kniha, doporučuji přečtení, čte se moc dobře, jedním dechem. Na konci jsem si i pobrečela. Za mně super.

alnahu
22.09.2017 4 z 5

I když nemám moc ráda v románech střídání současnosti z minulostí , přesto se mi příběh Melanie líbil. Melanie si díky vyprávění své prababičky uvědomí co je v životě nejdůležitější a že nic není zadarmo a o štěstí se musí bojovat. Velmi dojemný příběh se mi četl dobře. Kniha má také krásný přebal.

mschmidtova
01.09.2017 4 z 5

Ano, kniha se mi moc líbila. Mám ráda vyprávění o starých časech, vztazích mezi generacemi, vzpomínky. Ke konci mě ale už Hanna trochu štvala a musela jsem ji sesadit z pomyslného piedestalu. Proč pořád utíkala? Proč radši nemluvila a nevysvětlovala? Proč neřekla své dceři pravdu? Ano, chápu, měla pro to svoje důvody a je to jen člověk, tedy literární postava, ale já ji chtěla ideální! :-)

Knihu rozhodně doporučuji, někdy je dobré si připomenout minulost.