Vůně jasmínu

Vůně jasmínu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311466/bmid_vune-jasminu-KuS-311466.jpg 4 232 72

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Jasminschwestern , 2014

angelak
16.04.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh, který chytne za srdce.Určitě si přečtudalší .....

zdenaR
06.04.2020 4 z 5

Velmi příjemné čtení.
Silný příběh z Vietnamu se prolíná se slabší současností (skoro bych řekla, že pouze slepuje vyprávění prababičky).
Autorku jsem do této knihy neznala, ale určitě si od ní ještě něco přečtu :-)

alexis818
29.03.2020 5 z 5

Krásný příběh,ten současný i ten z minulosti.Poznáme život v tehdejším Vietnamu v Paříži i v Německu .Moc pěkné počtení.

smithynka
14.01.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh.

Olous1
09.01.2020 5 z 5

Nádherný příběh,nádherná obálka a vše ostatní již napsali mé knižní přítelkyně na databázi knih.

Ishir
26.11.2019 5 z 5

Příběh je plný bolesti, utrpení. Je to silný příběh a občas mi přejel mráz po zádech.

kikies
22.07.2019 3 z 5

Krásný a dojemný příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Část ve Vietnamu byla rozhodně ta zajímavější. Další etapy hrdinčina života už na mě nepůsobily tak věrohodně a lákavě. Popis nedobrovolného pobytu v nevěstinci mi přišel jaksi odfláknutý, následný život v tančírně a po boku krásného a bohatého snoubence působí opravdu až moc sentimentálně a přeslazeně, období v Paříži a druhá světová válka už vyzní zase trochu reálněji. Fandím autorce a jejím knihám, ty nápady a popisovaná prostředí vyloženě lákají ke čtení, ale tento kousek řadím mezi ty slabší.

Slůník
19.07.2019 2 z 5

Škoda tak zajímavého námětu - chtělo se mi svést vinu na překlad, ale za nepravděpodobnost, nesourodost a sentimentálnost příběhu nemůže...

Mandlevest
06.07.2019 5 z 5

První setkání s autorkou a určitě ne poslední. Moc krásný, dojemný příběh. Opět střídání dvou linek současnost-minulost s tím, že příběh z minulosti, exotika prostředí a barvitě vyprávěný příběh prababičky hlavní hrdinky, se mi líbil trošku více. Příběh o lásce, naději a rodině, velmi čtivě napsaný a já ho doporučuji k přečtení. Bude se Vám líbit.

Terka18
26.04.2019 5 z 5

Krásný příběh, který plyne sám. Není to nic náročného, ale i tak mě příběh chytil za srdce, když pomalu zjišťujete, jaká tajemství život skrývá.

Dandy1
16.03.2019 4 z 5

Hana vytahuje své kostlivce ze skříně. Byla silná nebo slaboch, když utíkala? Kdyby se dokázala postavit pravdě čelem, mohla prožít úplně jiný život. Ale kdo ví, co by v její situaci udělal?

mariva
04.03.2019 4 z 5

Autorka umožňuje ve svých knihách poznat oblasti, které nám nejsou tolik známé - tentokrát je to Vietnam. Myslela jsem, že tato kniha nebude tak zajímavá a čtivá jako ostatní její knihy, ale opět se velmi dobře četla. Dokonce bych řekla, že spousta okrajových dějů mohla být ještě více rozepsána a knížka mohla být klidně delší. Ale bylo to příjemné čtení.

Hanjimka
18.02.2019 4 z 5

Krásný příběh dvou silných žen, se kterými si život nehrál.

lenka4434
16.02.2019 2 z 5

Chvíli jsem kvůli recenzím doufala, že jsem nesáhla po červené knihovně. Do odjezdu z Vietnamu jsem tomu věřila a poté do konce knihy věřila, že se to trochu zvedne. Nezvedlo

DominaCZ
06.02.2019 3 z 5

Tři hvězdy za počátek příběhu z Vjetnamu.
Po útěk z bordelu dobrý.
Poté, co se z toho stal svět podávaný na tácku plném pochopení, úsměvů a skvělých přátel v tančírně - svět plný kožichů, rób, tance, kvalitních vín a podlízavého boháče, jež dává amazonce z džungle, jak jí bylo nadáváno, diamanty, mě to klišé odradilo.

Druhá strana příběhu mě nezajímala.

barusak1
03.02.2019 5 z 5

Krásný příběh

kuky921
03.01.2019 5 z 5

Nádherná knížka, která zaujme jak příběhem, tak obálkou. Líbil se mi styl vyprávění, daleko více než současnost jsem byla uchvácena minulostí. Příběh o přátelství a hledání. Krásné čtení.

harena
14.12.2018 5 z 5

Krásný a napínavý příběh, kde prababička vypráví pravnučce o svém životě. Snad i díky tomu si Melanie uvědomí,že dokud člověk žije, nic není ztraceno. Prolínání minulosti se současností nenarušuje příběh a i když se může zdát, že některá rozhodnutí Hanny nebo Melanie jsou špatná, je to jako v životě. Nikdo nemáme křišťálovou kouli. Ale jsem ráda, že kniha skončila happyendem. Krásné, příjemné a oddechové čtení.

Toňula
06.11.2018 4 z 5

Autorčin styl vyprávění je mi velmi blízký - prolínání obvykle dvou příběhů žen - v minulosti i současnosti, kdy onen minulý obvykle přesahuje a ovliňuje život současné hrdinky, citlivé vykreslení postav, barvité líčení různých prostředí, to vše skládá pozoruhodný příběh, který ve vás zanechá pocit klidu a hlavně uspokojí touhu po čtenářském zážitku.

hermína14
23.09.2018 4 z 5

Stačil by mi příběh Hanny, to ostatní bylo navíc...něco jako barevný balicí papír na zajímavé knížce (hmm, ten je dobrý..rozervete ho a vrhnete se na knížku; ale on vám pořád překáží pod nohama, protože ho nikdo neodnesl:)))