Vůle a vášeň

Vůle a vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465381/mid_vule-a-vasen-zps-465381.jpg 4 5 3

Souborné vydání dvou tragédií (Don Garzia, Myrrha) předního italského dramatika 18. století. Znění tohoto textu vychází z díla Vůle a vášeň tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Odeon v Praze v roce 1987. Pro potřeby vydání Městské knihovny v Praze byl text redakčně zpracován.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

Don Garzia / Myrrha , 1789

Ronnie68
20.04.2022 4 z 5

Dvě divadelní hry (Don Garzia, Myrrha)... tragédie o 5 jednáních ... první z nich mi lehce připomínala Romeo a Julie .... alespoň trochu ... jen konec byl pak už jiný, když nevědomky zabil svého bratra ..... a druhá tragédie měla podtex oidipova syndromu, kde konec hry byl i koncem jak zdrceneho manzela tak i hlavní hrdinky ... nebylo to špatné k přečtení....

Gweny
21.10.2019 5 z 5

Tak emotivní dramata, že to jednoho skoro až rozpláče. Nevím, který příběh mi více naháněl husí kůži.
Za vyzdvihnutí stojí dialogy. Sice místy zdlouhavé, zato ale květnatým jazykem se tu popisují reálie i city člověka.
Není to jednoduché čtení, i vzhledem k tragickým osudům některých postav. Jistě by stály za psychologický rozbor.

Zelený_Drak
22.10.2017 3 z 5

Don Garzia je zřejmě ukázkovým zpracováním Alfieriho hlavního tématu - tyranie. Myrrha inspirovaná řeckou mytologií je pro něj naopak dílem atypickým. Obě tragédie považuji za velmi zdařilé, jen monology jsou na můj vkus občas příliš dlouhé. Kniha aspiruje i na vyšší hodnocení, ale já si z ní neodnáším žádný mimořádný zážitek. Na druhou stranu - kdyby se některá z těchto her hrála v divadle, tak bych šla.

divadelní hry italská literatura tragédie italská dramata

Vittorio Alfieri
italská, 1749 - 1803