Všem vyšlo slunce

Všem vyšlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1004/bmid_vsem-vyslo-slunce-65c8a190d8c7c.jpg 4 9 2

Kakho-Oto
09.04.2018 4 z 5

Považuji tento díl za poměrně kvalitní a v rámci celé série ho řadím mezi 5-6 nejlepších svazků cyklu v rámci 15dílného českého vydání. Po předchozích dílech (13. a 14. svazek) jsem se obával velmi slabé kvality 15. svazku (vzhledem ke zkušenostem s cyklem Tajemství starého rodu, kde je poslední díl opravdu jen "vařen z vody"), ale tyto obavy se vůbec nenaplnily. Zápletka s Tannensteiny, poustevníkem Winterem, Huldou Neumannovou a Augustem Menhertem je dobře vymyšlena a rozhodně nekazí pověst asi nejpovedenějšímu kolportážnímu románu Karla Maye vůbec. Ztraceného syna jako celkový cyklus hodnotím slabšími čtyřmi hvězdami (70 procent, 7/10).

Eigis
23.12.2013 5 z 5

Pět bodů dávám spíše kvůli mému názoru na celou sérii, protože tento díl si to zas až tak úplně nezaslouží. Ztracený syn jako celek mě velice příjemně překvapil, je to napínavé čtení s mnoha osudy a zvraty. Je třeba ho brát se značnou rezervou, protože všechny ty útěky, vyslechnutí tajných hovorů a lásky na první pohled působí značně nereálně, ale to už je charakteristický odraz literatury té doby.

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha Všem vyšlo slunce je v