Všechny důvody světa, proč běhám

Všechny důvody světa, proč běhám https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337436/bmid_vsechny-duvody-sveta-proc-beham-fb8-337436.jpg 4 99 28

Tohle je kniha o běhání. Ale hlavně o koblihách a Nutelle. Je to kniha o obžerství, marnivosti, extázi. Je to kniha o všech těch krásných i strašlivých důvodech, které nás každé ráno vyhání z postele do pekla deště a krupobití, ale i do nebe sluncem ozářených, rosou vlahých stezek. Matthew Inman, známý pod přezdívkou The Oatmeal, přináší humorný, nádherný a trefný soubor komiksových příběhů o tom, proč se rozhodl běhat cestou necestou, dokud mu nezačaly odpadávat nehty na prstech u nohou. Přes 140 stran bolestně vtipného materiálu! „Konečně je tu hrdlo, jež pěje hlasem chóru břuchů nebeských!“ -Christopher McDougall, autor knihy Born to Run/Zrozeni k běhu „Všichni běžci si dříve nebo později začnou klást otázku, proč to vlastně dělají. Vysvětlení, které tu předkládá Matthew Inman je jedno z nejvýstižnějších, na které jsem kdy narazil. A také nejzábavnější. Zřejmě to bude tím, že je asi tak trochu duševně chorý.“ -Mark Remy, šéfredaktor magazínu Runner's World, autor knihy The Runner's Rule Book... celý text

Humor Komiksy Sport
Vydáno: , BizBooks

Terrible and wonderful reasons why I run long distances , 2014

LimedkaMikki
02.07.2017 3 z 5

Jak se mi líbila jeho kniha o kočce, tak tohle bylo takové nemastné neslané. Ano, bylo to fajn počtení, hlavně se mi líbilo, že o běhání nic nepředstírá. Že netvrdí, jak je to super-bájo-úžasná věc, ani že od té chvíle se začal život jen zeleninou a na cukr se podívá maximálně na obrázku. Prostě předkládá to, co si myslí každý druhý.

kejty91
02.07.2017 4 z 5

Jo, kniha vás pobaví. Dá vám myšlenku, že běhat je kruté ale báječné zároveň. Zaujaly mě myšlenky týkající se fitness center. Co bych ale kriticky zreflektovala je ta informace o 20 obětovaných minutách....Nikdy to není přesně 20 minut - Jsou ookolo toho další věci - hygiena nebo odpočinek nebo stravování a prostě pak tomu všemu obětujeme více času, který bychom měli investovat do jiných věcí. Takže je to neustále o kalkulaci času.

Michaela91
05.06.2017 5 z 5

Přečteno za hodinku a už teď vím, že se k ní vrátím. Bavila mě, byla vtipná a nenáročná. Doslala jsem ji od přítele, do kterého jsem dna dny hučela ať mi ji koupí :D sám ji přečetl a líbila se. Nečekejte nic extra ale rozhodně pobaví. A třeba začnete i běhat já o tom taky přemýšlím protože mě straší Břuch :D

Leenah
31.05.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a opravdu mě bavila. Koupila jsem ji jako dárek a když jsem si ji chtěla jen prohlédnout, už jsem se od ní neodtrhla. Opravdu vtipně se zaobírá daným tématem a ve spoustě věcí jsem se našla. Mrzelo mě ale, že autor někde používá úplně zbytečné vulgarismy, což mě vedlo k odebrání jedné hvězdičky a celkově tedy hodnotím za 4 hvězdy.

tatatranka
12.05.2017 4 z 5

Proč běhám? - Protože neskutečně žeru! Proč žeru? - Protože mě to neskutečně baví!

martinstefko
19.04.2017 4 z 5

"Všechny důvody světa, proč běhám" vás pobaví. Navíc vám ukážou jeden celkem zajímavý pohled na běhání, který není jen vyloženě pozitivní, kdy by se běžec za každou cenu snažil ostatní přesvědčit o tom, že skutečným smyslem života je právě běhání. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1418-vsechny-duvody-sveta-proc-beham-70.html

-markéta-
15.04.2017 2 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila, byla mi doporučena mou oblíbenou knihomolkou. Nikdy předtím jsem komiks nečetla, a tak jsem ani nevěděla, jak se taková kniha čte.
Upřímně, těšila jsem se na tuto knihu velmi. Četla jsem jí necelé 2 hodiny, protože některé pasáže se mi velmi líbily a četla jsem je třeba 2x, Každopádně celkový dojem knihy na mě není moc pozitivní. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout - pravda. Kniha byla velmi pěkně zpracována, vulgarismy byly vhodně zvoleny do kontextu.
Kniha byla místy vtipná, každopádně celá kniha nebyla postavena na vtipu (dle mého), ale na zamyšlení a tak trochu popotlačení k běhání.
Mě osobně kniha zklamala, každopádně možná si jí přečtu někdy ještě jednou a třeba na ní budu mít jiný názor.

Jizi
13.04.2017 5 z 5

V originále naprosto famózní záležitost - jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec (a rozhodně ta nej o běhání), která dostala v českém překladu totálně na prdel (v orig. ass) - překladatel vulgarismy (které v originále nejsou!!) a absurdní expresivitou posunul autorův text do jakési bizarní pseudopuberťácky slangové roviny, o překladových a gramatických chybách ani nemluvě. Pokud jen trochu vládnete angličtinou, Oatmeala si pořiďte v originále - poskytne vám dokonalý vhled do duše nejednoho běžce. (Český překlad za jednu *)

humor běhání, běh komiksy

The Oatmeal (p)