Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/bmid_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Jota

Everything, Everything , 2015

Bettybook
11.11.2017 4 z 5

Kniha byla opravdu moc dobře ilustrovaná, ale za mě to bylo až moc filozofický. :D

petra2112
29.10.2017 5 z 5

Pěkný příběh, bavilo, hezky se četlo a konec překvapivý;-)

Efeméra
25.10.2017 3 z 5

Všechno, úplně všechno je vlastně taková moderní Locika. A má výborný námět. Z hodnocení usuzuju, že příběh vzal hodně lidí za srdce. Škoda že mě ne. Knížka byla napsaná takovým způsobem, že jsem příběh nedokázala příliš procítit. I když se mi doplňující obrázky apod. poměrně líbily, jako bych při čtení jen klouzala po povrchu. Všechno, úplně všechno mi tak připomnělo Hvězdy nám nepřály – v tom smyslu, že kdyby knihu napsal někdo jiný, mohla by být mnohem lepší. Ale takhle mi nikdo z postav (natož hlavní hrdinka) nepřirostl k srdci. Madeline byla na můj vkus od začátku příliš pozitivní – já bych po osmnácti letech života v jednom domě taková určitě nebyla. Občas by si za svoje chování zasloužila proplesknout (například na konci byla příšerně protivná). A jsem jediná, komu na začátku připadal Olly s tím lezením po stěnách a všude možně jako pěkný podivín? Kladně však určitě hodnotím konec, který mě překvapil, i když je zase pravda, že to z knihy v závěru udělalo typické nevybočující young adult dílko. Za mě 3 hvězdičky.

Navlnách
16.10.2017 2 z 5

Z této knihy nemám vůbec žádný pocit. Žádné jeeee to je fajne nebo naopak odpad... Je to taková oddechovka. Obrázky sice hezké ale na co proboha? Asi už jsem stará na takové knížky :D. Příště bych neměla dávat na názory ostatních a raději se netesit.

Lucik87
14.10.2017 5 z 5

Vždycky zaručeně poznám, když ve mně kniha něco zanechá. Je to ve chvíli, kdy dočtu poslední odstavec, zaklapnu knížku a cítím husí kůži po celém těle. A přesně takový pocit mám i teď. Knížky YA, pro nás dospělé, odrostlé - nebo tedy alespoň pro mě - mají zvláštní smysl. Totiž, odprosťují mě od běžného světa nás vyzrálých, od běžných starostí, které každodenně musím chtě nechtě řešit. Uchýlí mě do světa, kdy je všechno prosté, jednoduché a krásné. A hlavně do Světa Nadějí.

lenkaBajza
02.10.2017 4 z 5

I když nejsem cílená skupina čtenářů, kniha se mi líbila a jako příjemnou odpočinkovou četbu můžu doporučit.
Děj je sice dost předvídatelný, ale jeho zpracování je více než dobré. Také oceňuji "nové téma - nemoc" příběhu pro náctileté ( i když je možná nové jen pro mě:))

Glimmer
30.09.2017 4 z 5

Knížku jsem si koupila hned po zhlédnutí filmu s tím, že se ještě třeba dozvím něco nového z příběhu. Úplně se tak nestalo, protože film byl natočený přesně podle knihy - jednoduše, žádný složitý příběh, úsměvné pasáže a hlavně nekonečné zábavné rozhovory mezi Madeline a Ollym. Další z věcí, jež mě na knize zaujaly, byly úryvky z knížek a různé citáty. Dodaly tomu ten správný šmrnc. :)
Když to shrnu, opravdu velice příjemný příběh bez žádného velkého drama, který ovšem velmi potěší.
Hodnocení: 78 %

Niky034
19.09.2017 5 z 5

Knížka je úžasná. Takový konec jsem opravdu nečekala, bylo to pro mě překvapení.

Adele02
16.09.2017 4 z 5

Bylo to krásné. To bezpochyby. Culila jsem se a smála a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Madeline mě místy neskutečně iritovala a její máma pak ke konci naprosto brutálně, ale jsem s tím spokojenější, než jsem čekala.

A bacha, je to plný spoilerů. (Třeba jak skončí Malý Princ. Grr.)

Tereziee
10.09.2017 3 z 5

Hezky zpracovaná knížka, s krásnými ilustracemi. Četla se rychle, příběh oddechový s překvapivým koncem.

annamc
06.09.2017 3 z 5

Pěkná oddychovka, četla se rychle, knížka je hezky zpracovaná a i jsem se u ní nasmála(u bábovky zvláště:)

TerraNova
05.09.2017 5 z 5

Wow, opravdu krásný příběh. Obálka je zajímavá, ilustrace uvnitř knihu ozvláštňují a dokonale doplňují. Olly je nejchytřejší kluk, kterého jsem "poznala" a Maddy zas nejzajímavější holka, kterou jsem "poznala". :D Knize ani nemám, co vytknout. Nebyla přeslazená, nebyla nudná, nebyla jednotvárná, nebyla neoriginální, nebyla dlouhá, nebyla krátká, byla prostě akorát ode všeho. Tahle kniha má prostě všechno, úplně všechno.

planet129
03.09.2017 5 z 5

Příběh je opravdu skvěle napsaný. V knize jsem ocenila krátké kapitoly i ilustrace. Opravdu nevím, co bych o knize řekla, snad jen to, že je opravdu skvělá a stojí za přečtení

PetraBery
31.08.2017 4 z 5

Madeline je alergická na celý svět, nevychází z domu a ve své "bublině" žije svůj život s matkou a ošetřovatelkou. Když se do sousedního domu nastěhuje Olly, pro Madeline se spousta věcí mění, nejen proto, že prožívá svou první lásku. Zpracování knihy včetně obrázků se mi moc líbilo, konec byl pro mě překvapením. Milá kniha nejen o lásce.
"Láska Tě nemůže zabít."

Sixtinka144
25.08.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupila na popud toho, že byl všude možně propagován film. Vždycky čtu prvně knihy a pak se až koukám na film. Takže objednávka byla odeslána a směle do čtení. Obrovské plus za mě dostává celkové zpracování knihy, obrázky, životní funkce hlavní hrdinky a taky konverzace s Ollym. Tohle všechno tuto skvělou knihu udělalo ještě lepší. A věc ,kterou já ocením u všech knih jsou krátké kapitoly ( v tomto případě klidně jen pár vět). Potom se ta kniha čte o mnoho lépe než s 50 stránkovýma kapitolami, ale jak říkám toto je spíše moje obsese :D Za mě tato kniha dostává čtyři hvězdy z pěti a směle ji všem doporučuji. Už se těším až si pustím film. ( Ollyho hraje Nick Robinson co víc si přát :D ).

KaileyBlot
24.08.2017 5 z 5

Jednoduše ale nápaditě napsaná a hrozně miloučká knížka. Co se mi na ní nejvíc líbilo bylo to zpracování - kresby a to všechno ostatní děj krásně doplňovalo. A jako na konci jsem se nevzmohla na nic jiného než jen civět s otevřenou pusou - naprostá pecka. Doporučuju! Teď jsem teda dost zvědavá na film.

KikčaHubáčková
21.08.2017 5 z 5

I když jsem film neviděla, kniha mě velmi zaujala. Byla napínavá až do konce.

Princezna22
15.08.2017 5 z 5

Naprosto kouzelně a krásně udělaná kniha! Filmový přeobal knihy je naprosto krásný a líbí se mi,oba herce totiž můžuuu.... :) kniha bez obalu je naprosto kouzelná,miluji růžovou takže je to pro mě úplný skvost pro oči.
Jakmile jsem knihu otevřela ,nechtěla jsem jí už zavřít. Romantiku moc nečtu,ale tohle je takový ten typ knih,které vám dají víc než jen to hezké. Tato kniha má své kouzlo a rozhodně patří mezi oblíbené v mé knihovně... Madeline jsem si naprosto oblíbila je děsně sympatická a přišla mi roztomilá ,jak si všechno zapisovala :) a popisovala. Kouzelné. I jsem si u knihy trošku poplakala .... Doporučuji :))))

Misa.K1
15.08.2017 4 z 5

Knizka me bavila, ke konci me docela nastvala Maddy i jeji mama svym chovanim, ale tak to ma vlastne byt, ze knizka vyvola emoce. :-) Cetlo se to dobre (cetla jsem anglicky, takze netusim, jakou kvalitu ma cesky preklad), no a konec byl celkem fajn.

barca9312
13.08.2017 4 z 5

Romantika, po přečtení doporučuji i film.

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972