Všechno je to na zahradě

Všechno je to na zahradě https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232348/mid_vsechno-je-to-na-zahrade-232348.png 4 6 1

sbírka básní pro dětské snílky o přesličkách, pámelnících, prazvířatech a hlavně o dvou sestrách – jedné vážně malé a druhé trochu větší

Bonda
17.09.2022 5 z 5

Básně, které přirozeně přitahují pozornost k jazyku. S dcerou (5) nás zaujal obraz "Kolem prolétl / promoklý motýl". Verš jsme pak různé variovaly až k dceřině poslední rozpustilé verzi "Kolem prolétla / promoklá nepromokavá bunda". Pak jsme dumaly nad pralesy a prameny, jak to těm slovům vedle sebe svědčí a jsou-li k pramenům nějaké meny? Homonymie snící sovy (Sova sní, sova sní / kdo ji vzbudí, toho sní) na první pohled není nápaditá, ale způsob, jakým je napojená na celou náladu básně, jak je rozvíjená, rozhodně není prvoplánový ani jednoduchý. Moc se nám líbily nápady, co všechno lze dělat s mraky a co by všechno mohlo být pod obráceným kamenem. Dcerku rozesmálo, že báseň může být jen na dva řádky. A úplně největší úspěch měly básně z čínského altánku. Konečně poezie pro děti, která naplňuje význam obou slov (skvělá poezie a je přesvědčivá pro děti).

Obrácený kámen

Obrátíš kámen, uvidíš
prazvířata, pralidi,
přesličky a procesí.
prameny a pralesy.

Všechno je to na zahradě
pod plochými kameny.

Kniha Všechno je to na zahradě je v