Všechno je jinak

Všechno je jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213668/mid_vsechno-je-jinak-213668.jpg 4 79 15

Co když je všechno jinak, než se na první pohled zdá? Ve společnosti roste napětí. Nepokoje se šíří Evropou. Jedna krize střídá druhou. Možná se blíží kolaps eurozóny. Jak to skončí? Vstupujeme do nové éry? Dá se snad v takové chvíli spoléhat na to, že se o nás...

martin9666
07.11.2021

Spise než souvislá kniha jde o slepené komentáře na aktuální téma, které po letech už nejsou příliš aktuální. Styl psaní, hloupá přirovnání a předpoklad, že čtenář ví o všech složitých pojmech v ekonomickém světě (ale zároveň nezná ty jednoduché pojmy, které se uráčí autor vysvětlit) mi nevyhovují.

PietroGrencik
13.03.2021 4 z 5

Príjemné a poučné čítanie.
Nemám asi čo vytknúť...

gretl74
31.12.2018 2 z 5

Úplně nemusím styl "sežral jsem veškerou moudrost světa, všechno vím, všechno znám". A zatím jsem od těchto autorů četla pouze kritiku na věci, jak jsou, ale jaksi mi chybí nějaký náčrt, jak by se to mělo vyřešit. Že jde všechno do háje, to víme, ale co s tím, aby se to systémově pořešilo, to nám asi neporadí ani pan Pikora ...

roman7091
16.08.2017 4 z 5

Ideální pro laickou veřejnost v ucelení ekonomických pojmů. Složitá ekonomická problematika podána někdy kostrbatými přirovnáními ale jinak vcelku srozumitelně.

lucie3777
26.01.2017 3 z 5

Opět kniha nezklamala. Kdo se zajímá o svět ekonomic, financí, politiky, sociologie, politiky by měl tyto "ságy" autorů přečíst si. Jsou věci, se kterými člověk nesouhlasí, v mém případě 1% v každé jejich knížce. :-) Čtivá, dobrý čtenář ji zvládne během 1 dne.

lazarus
20.06.2016 3 z 5

Moc nového jsem se nedozvěděl a navíc mě docela štvaly ty rádoby ironické kecy mezi autory. Ale vesměs dobrá záležitost pro naprosté laiky, ekonomikou nepolíbené

nokid
13.03.2015 3 z 5

Nezapomínejme ale, že některé informace jsou dnes již zastaralé - typicky II.pilíř důchodové reformy atp. Ale jiné se v praxi potvrdili, holt tohle napsali schopnější ekonomové nežli byli celý Klaus s Kočárníkem a Ježkem dohromady...

motolka
16.12.2014 3 z 5

Není špatná, ale čekala jsem od knížky víc.

Niraj
11.07.2014 4 z 5

Tématem, zajímavostí, odborností, je to na 5*, ale ta trapně častá a kostrbatá přirovnání, jimiž se oba autoři špičkují to v mých očích trošku degradují. Takže nakonec 4*
Jinak pohled na finanční svět je blízký mému, takže mě kniha potěšila.

lakyh
11.05.2014 5 z 5

Výborně sepsaná knížka pro lidi, které zajímá vlastní budoucnost, dění kolem nich a tak vůbec v tomto směru. Kde a komu jinému by člověk mohl věřit, kdyby to nešlo ani těmto dvěma lidem, kteří nám doufám dávají nestranný a pravdivý názor na dané téma. Škoda, že politika se dělá jinak i proti logice.

marlowe
28.05.2013 5 z 5

Stejně jako Vanjaman doporučuji všem, kteří jsou do rozhodování o své ekonomické budoucnosti ochotni zapojit i svůj vlastní rozum a odmítají se spokojit jen s oficiálně prezentovanými názory.

Vanjaman
06.03.2013

Doporučuji všem těm, kdo se snaží trochu porozumět ekonomickému a s tím i souvisejícímu politickému dění kolem nás. Vše není tak, jak nám média předkládají.

odejana
17.07.2012 5 z 5

Mám ráda, když odborníci v nějakém oboru dokážou vysvětlit problémy tohoto oboru tak, aby tomu porozuměl úplně každý. Kvalitní informace o ekonomickém fungování tohoto globalizovaného světa a našeho smrdutého písečku, navíc podané hezky srozumitelně, přičemž nikterak na úkor odbornosti. Ideální pro toho, kdo víceméně tápe v newspeaku ekonomů a rádoby "ekonomů", jehož cílem je zatemnit podstatu ekonomické hrůzy, ve které se ocitáme, a sice v pohledu globálním, evropskounijním a českém.

dalimoni
19.02.2012 5 z 5

Zajímavé, názorově i formou, přirovnání aktuálních ekonomických životů k běžným věcem je místy docela vtipné, každopádně kniha i "neekonomům" může lehce stravitelnou formou ozřejmit aktuální ekonomické a politické problémy současného světa a především Evropy.

janacheca
06.12.2011 3 z 5

Opravdu doporučuji každému, kdo se zajímá o současné dění a zároveň nemá odborné ekonomické vzdělání. Kniha se pěkně čte a myslím, že její styl bude vyhovovat jak mláďatům, tak střední generaci, tak i seniorům. Jasné a srozumitelné čtení, u kterého se kupodivu i pobavíte (možná Vám to u odborné ekonomické publikace připadá nemožné, ale je to tak).

Autoři knihy

Vladimír Pikora
česká, 1977

Kniha Všechno je jinak je v