Vše kromě svého života

Románová reportáž, která se snaží „přiblížit čtenáři některé zajímavosti ze světa automobilového závodění a ze života jednoho člověka, který v tomto světě žil“. Vznikla ve spolupráci automobilového závodníka Stirlinga Mosse (který je uváděn jako autor a který v mottu knihy říká: „Velmi mnoho jsem získal při automobilovém závodění, ale také jsem mu mnoho dal. Cítím, že jsem mu dal vše, kromě života.“) a reportéra K. W. Purdyho. Připojen jmenný seznam automobilových závodníků a na záložce charakteristiky 13 nejlepších od r. 1923 do r. 1958....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27799/big_vse-krome-sveho-zivota-2Fr-27799.jpg 4.210
Literatura naučná, Sport

Vydáno: , Mladá fronta

All But My Life: Stirling Moss Face to Face with Ken W. Purdy, 1963

Kniha Vše kromě svého života

RoBertino27

Poněkud zapomenutá kniha "věčného korunního prince" Stirlinga Mosse, čtyřnásobného vicemistra světa. Více než popis závodění se jedná o výpověď pilota, jehož kariéru ukončila těžká nehoda v nemistrovském závodě na trati Goodwood (1962), po ní už nebyl schopen stejných výkonů a se špičkovým sportem se rozloučil. Netradiční řešení, ovšem kdo nechce pouze sbírat výsledky a jména vítězů, určitě po této publikaci sáhne.

Auto999
03.08.2017

Kniha, která je spíše než popisem kariéry S. Mossem jeho oslavou a chválou. Ale zajímavý je i popis jeho bydlení (neskutečně technicky vymakaný dům) v roce 1960. Popisuje svoje pocity ze závodění které je pro něj vším.

Avgusta
21.02.2016

skvělá kniha

irena23
23.12.2015

Tu knihu jsem četla před mnoha lety (ještě "zamlada") a rozšířila mi obzor v tom smyslu, že jsem úplně propadla závodům Formule 1 (jako divák samozřejmě). Díky té knížce a Mossově výpovědi jsem pochopila, proč to závodníci dělají, proč riskují, proč si "nemůžou pomoct". Dodnes mám ty jezdce a jejich mentalitu ráda.