Vše kromě svého života

Vše kromě svého života

Románová reportáž, která se snaží „přiblížit čtenáři některé zajímavosti ze světa automobilového závodění a ze života jednoho člověka, který v tomto světě žil“. Vznikla ve spolupráci automobilového závodníka Stirlinga Mosse (který je uváděn jako autor a který v mottu knihy říká: „Velmi mnoho jsem získal při automobilovém závodění, ale také jsem mu mnoho dal. Cítím, že jsem mu dal vše, kromě života.“) a reportéra K. W. Purdyho. Připojen jmenný seznam automobilových závodníků a na záložce charakteristiky 13 nejlepších od r. 1923 do r. 1958....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27799/vse-krome-sveho-zivota-2Fr-27799.jpg 4.37

All But My Life: Stirling Moss Face to Face with Ken W. Purdy (1963)

Literatura naučná, Sport
Vydáno:, Mladá fronta

Auto999
03.08.2017

Kniha, která je spíše než popisem kariéry S. Mossem jeho oslavou a chválou. Ale zajímavý je i popis jeho bydlení (neskutečně technicky vymakaný dům) v roce 1960. Popisuje svoje pocity ze závodění které je pro něj vším.

Avgusta
21.02.2016

skvělá kniha

irena23
23.12.2015

Tu knihu jsem četla před mnoha lety (ještě "zamlada") a rozšířila mi obzor v tom smyslu, že jsem úplně propadla závodům Formule 1 (jako divák samozřejmě). Díky té knížce a Mossově výpovědi jsem pochopila, proč to závodníci dělají, proč riskují, proč si "nemůžou pomoct". Dodnes mám ty jezdce a jejich mentalitu ráda.