Vše, co jsme si nikdy neřekli

Vše, co jsme si nikdy neřekli https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403792/bmid_vse-co-jsme-si-nikdy-nerekli-QIS-403792.jpg 4 811 811

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí… Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Odeon

Everything I Never Told You , 2014

Ronny
20.09.2016 5 z 5

Velmi dobře napsaný psychologický příběh o rodině, kde rodiče vkládají do svého dítěte své nesplněné sny a touhy a nenechají mu možnost jít svou vlastní cestou. O tom, že příliš velká očekávání a příliš mnoho lásky dusí a zabíjí. Bylo mi líto zbylých dvou sourozenců, kteří trpěli tím, že je rodiče přlíželi a veškerou pozornost a lásku vkládali do třetího dítěte, které tím zahubili.
Některé věci nejdou vzít zpět, ale člověk musí jít dál a žít svůj život a pokusit se najít nový smysl života a nedělat stejné chyby.

yanis
18.09.2016 5 z 5

Tolik bolesti a těžkých emocí jsem už dlouho nečetla. Výborně a úsporně napsáno.
Kolikrát by jenom v životě stačilo více otevřít oči a všímat si, mluvit spolu a chtít znát pocity druhých. Rasová otázka mi osobně, vzhledem k povahám hlavních postav, přišla až na druhém místě.

ChSleepwalker
25.08.2016 5 z 5

Intimní portrét rodiny, která se vyrovnává se smrtí nejmilovanější dcery. Každá z pěti hlavních postav je hluboce, detailně vylíčena. Nejde ani tak o to, co přesně se stalo, ale proč se tak stalo. Jednotlivé události jsou navzájem propojené a žádná scéna není zbytečná. Četla jsem v angličtině a i popisy obyčejných věcí na mě díky autorčině stylu působily jako porno.

gad
24.08.2016 5 z 5

Příliš mnoho lásky může i zabít. Doporučuji.

Styblice
24.08.2016 5 z 5

Tuto knihu bych dala přečíst všem, aby se nad sebou zamysleli.. Poutavý příběh, který vás postupně stahuje do hlubin..

Jájofka
22.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha - mohu jen doporučit !!!!

gossipavlina
18.08.2016 4 z 5

Super čtení, zajímavá sonda do rodinného soužití, kde se její členové museli vyrovnávat s předsudky, nesplněnými touhami, přehnanými očekáváními. Knížka je velmi emotivní, čtivá, vtáhne čtenáře do děje. Styl autorky mi sedl.
Doporučuji.

estra
15.08.2016 5 z 5

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly....
Knížka, která určitě stojí za přečtení.

Janek
12.08.2016 5 z 5

Senzačně napsaný a velmi zajímavým způsobem vyprávěný příběh, ze kterého běhá mráz po zádech. Možná je těch drsných a dramatických sond do rodinného bahna v současné době až moc; tenhle text ovšem nepochybně stojí za přečtení.

Trissi
24.07.2016 5 z 5

Smutná kniha o tom, jak rodiče dovedou zničit dítěti život ze samé lásky. Jak matka, tak otec se snažili vytvořit dokonalou dceru,která dosáhne toho co oni nedokázali, aniž by se zajímali co chce ona sama. Vše je ještě komplikovanější tím, že otec je syn čínských přistěhovalců. A ať chceme nebo ne, autorka nás nutí zamyslet se nad svým životem.

Pett
10.07.2016 5 z 5

Naléhavé komorní rodinné drama, které vám nejednou zahýbe aortou... v dnešní uspěchané době, kdy se doma sotva stíháme pozdravit, setsakra aktuální... jak moc ovlivňujeme okolní svět sebou samým... jak moc jsme někdy zaslepení a sebestřední... jak moc dokážeme nevědomky ublížit... ta zoufalost všech zúčastněných na vás doslova z toho papíru křičí... uchvacující styl psaní mi připomněl mého milého Cunninghama... zkrátka velmi opravdový a silný příběh... nějak se mi nedostává více slov... čtěte!

Sparkling
10.07.2016 5 z 5

Skvělý, nevšední příběh, úžasná práce s prolínáním různých časových rovin, dovednost vzbudit ve čtenáři silné emoce, a to občas i jednoduchými větami, které jsou ale plné napětí a citů, vytříbené používání jazyka a originální příměry (slunce rozlévající se po stole jako rozpuštěné máslo, ach). A v neposlední řadě správný poměr hlubokého smutku a prosvětlující naděje (té stačí špetka, aby se z knihy nestal další román od Johna Greena).

KristinaK
20.06.2016 4 z 5

Velmi zajímavé téma, k zamyšlení. Moc se mi líbil styl psaní, možná jsem se někdy ztrácela v minulosti a přítomnosti,přesto velmi povedená kniha, a jako rodič jsem se opravdu zamyslela:)

sioux
19.06.2016 1 z 5

Mě to neoslovilo. Příliš ženské, příliš emancipované, příliš depresivní, příliš zaměřené na to, jak to měla azijská menšina v Americe před pár desítkami let těžké. Tematika už mi přišla notoricky známá a vypotřebovaná (jen s rozdílem, že to nebyli v America trpící aziati ale černoši). Ale zvládnul jsem asi 100 stran, takže třeba se to pak změnilo.

Basti06
16.06.2016 5 z 5

Jeden z nejlepsich "zensky" psanych romanu, ktere jsem za posledni dobu cetl. Mistrna prace s "nelinearni" vypravou... veci do sebe pozvolne zapadaji a az na konci ctenari dojde, co se vlastne stalo. jen tan dal, pani NG!

kanitsuj
02.06.2016 5 z 5

Předem musím napsat, že nejsem pravidelným čtenářem této odeonovské edice. Nevyhledávám ji především pro osobní předpojatost, neboť pod touto hlavičkou očekávám spíše experimentální a komplikovanější literaturu co se námětu i zpracování týče. "Vše, co jsme si nikdy neřekli" je velmi dobře napsaná románová studie o komplikovanosti lidského jednání, mnohostrannosti pohledů na stejnou situaci a fatálnosti následků na první pohled zanedbatelných činů. Příběh je poutavý, děj se stupňuje od začátku až do konce a nutí čtenáře zamýšlet se nad významem jeho osobní každodenní reality ve vztahu k okolí i k vědomí konečnosti vlastního života. Velmi si přeji, aby autorka ve své tvorbě pokračovala se stejným nasazením, jako tomu bylo u tohoto románu. Kniha může díky svému žánru i směle konkurovat mediálně známějším knihám L. Moriarty.

saruse
02.06.2016 5 z 5

To je KNIHA!! Úplně mě to dostalo, nemám žádná výstižná slova. Snad jen, že by ji měli přečíst všichni rodiče, aby nenapáchali škody na svých dětech, že by ji měli přečíst všichni vnímaví čtenáři, kterým nevadí si u knihy pobrečet, že to prostě stojí za přečtení, pokud v knize hledáte emoce a život, jaký opravdu je, i se všemi nedorozuměními, zklamáními a (ne)vědomými ublíženími. Protože není vždycky všechno jenom růžové. Další kniha, u které jsem chtěla a zároveň nechtěla dojít k poslední stránce.

Mademoiselle
01.06.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Doporučuji všem.

hanap
12.05.2016 5 z 5

Krásné, ještě dlouho po přečtení ve mě příběh Lýdie a její rodiny zaměstnával myšlenky. Rodina, jak někdy může být komplikovaná. Doporučuji si knihu přečíst.

evasamankova
25.04.2016 5 z 5

Výborná kniha! Vypravěčský styl Celeste Ng je strhující. Ačkoli je strohá a úsporná, příběh je plný pocitů a citů. Jednou větou dokáže tato žena vyjádřit to, na co jiní autoři potřebují dlouhé odstavce a stránky.
Autentické, přesvědčivé a silné čtení