Vše, co by měl vědět každý milovník vína

Vše, co by měl vědět každý milovník vína https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420314/bmid_vse-co-by-mel-vedet-kazdy-milovnik--MDh-420314.jpg 3 3 2

Vše, co by měl vědět každý milovník vína je příručka pojednávající o víně, tedy kouzelném nápoji, jenž v sobě skrývá schopnost sblížit lidi, podílet se na našich emocích, vzpomínkách, společenských interakcích a vztazích. Pouhý název odrůdy či pohled na lahev může člověka přenést do konkrétní doby a na určité místo nebo mu v mysli vyvolat vzpomínky na výjimečnou osobu či událost. V prosté sklence vína se navíc skrývá obrovské množství informací: doba, místo, člověk, historie, geologie, chemie, biologie, botanika, enologie… a mnoho dalšího! Víno je dobrodružstvím a celoživotním učením. Tato publikace má posloužit nejen jako informační zdroj, ale také jako zábavná inspirace pro bádání a experimentování. Nahlédněte do ohromného světa vína, přečtěte si něco o historii tohoto moku a zjistěte, jak se vyrábí různé druhy. Poznejte hlavní pěstitelské oblasti a odrůdy hroznů, zjistěte, jak víno degustovat a jak jej kombinovat s jídlem. Kniha obsahuje také pár tipů od mistra someliéra, jak přežít v restauraci s obsáhlým vinným lístkem.... celý text

Literatura naučná Hobby Kuchařky
Vydáno: , Ritareklama , Knihy Fenix

Stuff Every Wine Snob Should Know , 2018

soukroma
30.09.2023 3 z 5

Všehochuť základních informací o víně, stručné, čtivé.
Následně jsem si vzala pro jakési porovnání (a doplnění) knížku objemnější, ale rovněž kapesního formátu, Jak blafovat o vínu, a tam byly informace prakticky stejné, ale méně pestré, takže 160-stránkový vhled úplně stačil.
Krom toho jsem zde ocenila, že u vinných odrůd bylo uvedeno, zda se pěstují a jak jsou rozšířené v našich zemích.

Slovanka
23.10.2020 2 z 5

Knížka nebyla úplně špatná, jen málo" okořeněná" a celkově "nemastná neslaná". Působila na mě - i přes autorčinu snahu -jen jako rejstříky a popisy, bez nějakého hlubšího zamyšlení, co vlastně si asi takový milovník vína chce přečíst a užít (rozhodně to není dvou stránkový popis, jak se vytahuje korková zátka, úplně jako okopírovaný z manuálu na otvírák).

Autorovy knížky

2019  66%Vše, co by měl vědět každý milovník vína

Kniha Vše, co by měl vědět každý milovník vína je v