Vreckový atlas húb

Vreckový atlas húb https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455202/bmid_vreckovy-atlas-hub-N5q-455202.jpg 5 54 14

Calinda
21.04.2023 4 z 5

Knihu si pamatuji z dětství, tehdy se hodila a líbila se mi.

boxas
01.02.2022 5 z 5

Od jara do podzimu asi moje nejčtenější knížka. Věřím tomuto atlasu mnohem víc, než nějakým fotkám na internetu nebo než jiným zdrojům.
Je přesný, skvěle zpracovaný, praktický, každou houbu ukáže v různých fázích vývoje a z různých stran. Po těch letech, co ho mám, jsem nenarazila nikdy na lepší atlas hub!
Mohl by znovu vyjít v nějaké reedici. Aspoň bych konečně odložila ten svůj ohmataný výtisk z roku 1968, ve kterém je to samá záložka a samá poznámka.

Hanka_Bohmova
02.12.2021

Kapesní atlas hub je moc pěkná kniha, moje děti si jako čtení před spaním vyžádaly odstavečky o praktickém využití a otravách. Jazyk popisů je barvitý, a to doslova, přičemž barvou roku bych vyhlásila "světle nažloutle bledě růžově lososovou" :o)

evineckY
16.07.2021 4 z 5

Jako vášnivý houbař samozřejmě mám tuto knihu, ale moc jsem se jí neřídila, akorát popisy jsou přesné, obrázky už horší

Jordanka9
16.05.2021 5 z 5

Časem prověřený kapesní atlas hub, dodnes i v době netu hojně využívaný. Zárukou kvality je bezesporu tandém - mykolog a botanik Albert Pilát a ilustrátor Otto Ušáķ. Poklad v mé knihovničce - nedám z ruky.
Houby dle vyobrazení a popisu pozná i naprostý laik. U fotografických atlasů tomu tak nemusí být..

ArwenAragorn
05.02.2021 5 z 5

85%

Výborný atlas, používám ho při sběru hub. Ještě jsme se neotrávili :-)

vladka321
02.09.2020 5 z 5

Úžasný atlas hub, který znám od malinka a stále, stále v něm listuji a je mi rádcem při sběru hub, které mám tak ráda. Je to atlas vlastně mého tatínka a pro mě je tím pádem i velkým pokladem.

MOu598
06.06.2020 5 z 5

Hezké, do kapsy. Knížka mne provází od dětství. Jít na houby miluji.

mol378
19.02.2020 5 z 5

I přestože vyšlo mnoho atlasů, na internetu lze najít vše - tento atlas je již léta moje nezbytná příručka. Zjistila jsem už dávno, že podle kreseb daleko lépe poznám druh, o který chci nově rozšířit sortiment mně známých hub, než podle fotek na internetu. A když není po ruce můj atlas nejspolehlivější - kamarád V., který najde vždy, i v lednu, a upravuje k jídlu houby vyloženě děsivého zjevu a nic nám po nich není (možná všeho do času, ale kdo se bojí, vyměšuje v síni) - pak jedině Pilát - Ušák. Letos na podzim byl v permanenci denně a houbařská sezóna se mi hezky protáhla. A jsem tady. Doporučuju.

Radka1911
27.08.2019 5 z 5

Již letitý atlas hub, ale do dneška používaný.

Hani77
20.01.2019 5 z 5

Jako dítě jsem měla teoreticky nastudované všechny houby z tohoto atlasu, protože jsem s babičkou byla v sezóně na houbách 2-3x týdně. Ale sbíraly jsme stejně jen hřiby a lišky ☺.

jarki
19.08.2016 3 z 5

Jednoduchý, velmi vtipný a ještě nyní ho požívám.

Felsenberg
16.09.2014 4 z 5

Velmi pěkný kapesní atlas jako dělaný do kapsy do lesa, až vyrazíte na houby. I když mě by se hodilo o trochu menší vydání.
Ale třeba mám jen malé kapsy :-) Krásné ilustrace, popis vzhledu houby, výskyt a praktické využití. Co víc si přát. Takže houbaři - pozor na muchomůrku hlízovitou!

HTO
24.06.2012 5 z 5

V celé řadě kapesních atlasů nevyšla špatná knížka, takže i tato je samozřejmě velmi dobrá. Informativní a se skvělými ilustracemi. Navíc pod jménem každé houby najdete informaci o její poživatelnosti, přičemž ty jedlé jsou odstupňovány tak báječně, jako bylo báječné chodit kdysi s rodiči na houby: jedlá, jedlá a chutná, jedlá a výtečná (na rozdíl od autora bych do té poslední kapitoly ovšem dal i milovaný suchohřib). – Jako malému se mi hrozně líbila jména autorů (vlastně se mi líbí pořád). A můj výtisk má navíc na hřbetě oprýsknutou barvu v písmeně B, takže mám Kapesní atlas hup, pročež vždy, když jdu kolem něj, radostně poposkočím, jako blahé paměti, když se mi poštěstilo najít na Vysočině hříbek.

houby atlasy hub kapesní atlasy

Autoři knihy

Albert Pilát
česká, 1903 - 1974
Otto Ušák
česká, 1892 - 1957

Kniha Vreckový atlas húb je v