Vrch hrôzy

Vrch hrôzy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475461/bmid_vrch-hr-zy-QHb-475461.jpg 4 26 26

Román francúzskeho autora.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tranoscius

La grande peur dans la montagne , 1926

Bedrich84
24.02.2024 3 z 5

Temný příběh se silnou atmosférou, odehrává se v horách, ve velmi izolované vesnici. Velmi podrobné popisy přírody, světla, stínu, hluku a celkově prostředí budují ponurou až hororovou atmosféru. A příběh samotný plyne pomalu, ale jistě k očekávané tragédii. Nepřekvapí, ale rozhodně nenudí.

janamaluveckova
18.09.2023 5 z 5

Strhující, obsahem a stylem geniální.

krakonos.kraken
14.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Bylo to moc hezky napsané, stylem dost Lovecraftovské. Něco mezi Barvou z kosmu a tou povídkou o neviditelné příšeře říznuté Klostermannem.

Bohužel tady z toho jsem nakonec neochopil, o co vlastně šlo. Lovecraft nakonec tu příšeru aspoň ukáže. Ale co to bylo tady? Hora? Šílenství? Po pravdě to nedokážu říct. A je to podle mě škoda, mělo to velmi hutnou atmosféru a děj asi do půlky skvěle gradoval.

janina66
31.08.2023 3 z 5

Audiokniha.
Velmi zajímavé pojetí o nebezpečí hor a životě lidí v údolí.
Nejprve to vypadalo na takový malý horor. Ale kniha se mi docela líbila a dobře se poslouchala.

olga8832
29.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi nemohu doporučit za sebe, i když věřím, že si kniha čtenáře najde. Ač mám ráda příběhy z venkovského prostředí, zde je až příliš detailní popis každé cesty lesem, ale příběh je o nevlídném horském prostředí, závažné chorobě zvířat a několika vesničanech, jejichž pohnutky a smysl chování mi leckdy unikl.... Náš Klostermann nebo Henri Pourrat májí daleko zajímavější příběhy i vyprávění.

palka452
08.09.2022 5 z 5

Styl vyprávění se mi líbil