Vraždy právníků

Joe Sixsmith, přední lutonský soukromý detektiv, stojí samozřejmě na straně práva, problém však je, že právo mu vždy neoplácí stejnou mincí. Vánoce jsou svátky klidu a míru, ne však pro Joea. Je nucen obrátit se na snobskou právní kancelář o pomoc při vyřizování pojistného sporu, zde je však verbálně i fyzicky napaden společníky firmy. Když pak někdo začne právníky vraždit, ocitá se Joe vysoko na seznamu podezřelých. Reginald Hill, duchovní otec sehrané detektivní dvojice Dalziela a Pascoea, vytvořil novou postavu detektiva tmavé pleti, který se společně se svým černým kocourem Běloušem snaží potírat nepravosti v anglickém městečku Luton. Autor zde nechává naplno rozehrát svůj smysl pro humor a ironii a splétá napínavé dějové linie až do překvapivého závěru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31382/vrazdy-pravniku-31382.jpg 3.912

Joe Sixsmith (3.)

Killing the Lawyers (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Brána

veveronka

Kniha se mi nelíbila a musela jsem se dost nutit,abych to dočetla

Majdule
05.03.2017

Tahle detektivka s drsným názvem opravdu potěší. Zejména humorem, neboť se drží slavné tradice anglických humoristických románů plných smíchu tak suchého, že šustí. Já jsem se dokonce několikrát přistihla, že se směji nahlas. Samotná detektivní linie je standardní v tom dobrém slova smyslu, okruh podezřelých omezený a náhoda, která nakonec detektiva nasměruje k cíli je uvěřitelná. Ostatně právě detektiv je vedle humoru hlavní devizou příběhu, důvodem proč skutečně stojí za to si tuhle detektivku přečíst. Joe je postava mimořádná a opravdu výjimečná, byť její mimikry jsou velmi nenápadné, ba všední. Nenechte se zmást, tenhle malý černoch s přísnou tetičkou a svérázným kocourem patří k těm nejvíc osvěžujícím hrdinům, které anglická detektivka stvořila. Shrnuto, podtrženo, anglická detektivní škola ve výborné formě a moderních kulisách.

MartinaSladkova
07.02.2017

Mně ten Sixsmith přišel tak nesymaptický a hloupý, že mi doopravdy dělalo problém se začíst.Nicméně mě konec překvapil a proto zkuším další ze série.

soukroma
15.07.2016

Opravdu osvěžující moderní britská detektivka: neotřelé soukromé očko, vědomé si svých nedostatků, pohlíží na svět velice realisticky, ale přitom vidí ve všem určité zrnko životního humoru, z čehož pramení nepřeberné trefné hlášky (něco jako současný černý lutonský Marlow). Škoda jen, že černý kocour Bělouš měl výrazně upozaděnou roli v celé knize, což si jistě nezasloužil ani on ani čtenáři...

SBH
15.02.2016

Opravdu jsem si smlsla. Joe je k sežrání, Bělouš k zabití, život a lidské povahy komplikované, polibky žhavé a vtipné hlášky k popukání. Autor se drží obvyklého schématu, kdy předpokládané řešení není správné, ale to odpovídá pravidlům žánru. Beryl by měla dostávat podíl na zisku, ale možná to tak je (v naturáliích :-)).

Merlinit
28.03.2015

Moc příjemná knížka! Spíš společenský román, příjemná konverzačka, než klasická detektivka, i když detektivní zápletku čtenář pochopitelně nepřehlédne. Joe Sixsmith je zkrátka mým novým hrdinou, i když Bělouš se možná jevil být zásadovější...ještě to budu muset promyslet.

Reginald Hill

Reginald Hill