Vražda v dívčí garsoniéře

Vražda v dívčí garsoniéře https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386625/bmid_vrazda-v-divci-garsoniere-oot-386625.jpg 2 13 8

Brandl a Kotrba série

Vražda mladé ženy, nalezené v jejím pražském bytě, se zpočátku jeví jako jednoduchý případ - kriminalisté mají hodně důvodů považovat ji za čin sexuálního devianta. Všechno ovšem změní překvapivé svědectví partnerky muže, kterého policie pokládá za pachatele. Další vyšetřování zavádí kapitána Brandla a poručíka Kotrbu do nejrůznějších prostředí, počínaje světem velkého podnikání, přes luxusní zdravotnické zařízení, až po dětské divadlo. Postupně začíná být zřejmé, že původní verzi musí vyšetřovatelé opustit. Skutečné pozadí případu je jiné, a tak jako velmi často v něm jde především o peníze.... celý text

Marla
25.07.2021 1 z 5

Bylo to takové užvaněné, postavami zahlcené nic. Zapůjčeno, velice ráda vrátím.

jprst
10.01.2021 1 z 5

Tohle nemá ani smysl komentovat, snad jen krátce: Jedna hvězda - jde o českého autora, ale jinak vyhnout se obloukem.

knihomolka1197
14.04.2020 1 z 5

tohle bylo opravdu hodně nezáživné... a přitom tak slibný název.. .čekala jsem mnohem více

marlowe
25.09.2019 2 z 5

Pár poznámek, které mně při čtení naskočily v hlavě – a které jsem si průběžně naškrábl na papír:

1) Příliš, příliš, PŘÍLIŠ mnoho slov!!!
2) Cílem by nemělo být „rozlití do šířky“, nýbrž „ponoření do hloubky“!
3) Neschopnost oddělit zrno od plev.
4) Ulpívání na nepodstatnostech, což vede k zahlušení podstatného.
5) Neschopnost převést otisk všední reality (provozní řeči, vysvětlující pasáže, historické pozadí postav apod.) do hutné, umělecké zkratky.

Na jednom místě románu autor popisuje unavující, nekonečný výslech zadrženého – a píše: „Z lepkavých pout monotónního monologu bez interpunkce se nadporučík Štrégl vymanil až po dalších dvaceti minutách.“
A podobně, jako chudák nadporučík, jsem se při čtení knihy cítil i já.

bagel
23.04.2019 3 z 5

Nebylo to zase tak špatné, ale brzy na ni zapomenu.

konicekbily
03.01.2019 2 z 5

Prověrkové čtení výtvoru od pro mne zatím neznámého autora ve mně nevyvolalo strhující zájem o jeho další díla. Podprúměrné čtení.

Esmeralda168
07.11.2018 3 z 5

Příběh to byl dobrý a zajímavý, zhruba do poloviny mě to skutečně táhlo číst, pak se to čím dál víc ztrácelo v balastu, úvahách přes celou stránku atd. Souhlasím s názorem, že knize uškodil styl, jakým byla napsána.

a.k
15.09.2018 3 z 5

Nenáročná detektivka z ryze českého prostředí, která pokud bude čtenáři vyhovovat autorův styl, bude příjemným oddechovým čtením. Mně bohužel autorovo zpracování nesedlo, takže za mě plus jen za příběh.

české krimi české detektivky

Kniha Vražda v dívčí garsoniéře je v