Vražda na blatech

Vražda na blatech https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455377/bmid_vrazda-na-blatech-JIZ-455377.jpg 4 263 80

Kolik dívek ještě zemře, než najdou jejich vraha? Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Julii vrtá hlavou podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, přestože provedení obou vražd je rozdílné. Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Mooresschwärze , 2016

kolacky
20.11.2022 4 z 5

Docela přijatelné. Uvidíme, jaké budou další díly.

Jiho226
06.11.2022 3 z 5

Začátek se mi moc líbil, s přibývajícími stránkami to ale celé ztrácelo napětí a původní náboj. Čte se ale dobře,takže celkově pro mě lepší průměr.

Ajina76
29.08.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a musím napsat, že super. Už mám koupené další.

katka.oo
08.08.2022 4 z 5

Sice jsem se zařekla, že už nebudu začínat číst další nové série, ale tahle knížka mě oslovila svým obsahem i obálkou a nezklamala mě, dobře se mi četla, velmi sympatická ústřední dvojice, žádné divoké vyšetřování, dobré čtení, pokračování už na mě čeká v knihovně.

ctenarkaEva
07.08.2022 3 z 5

Detektivní oddechovka, hlavní hrdinka je forenzní patoložka Julia, která při své práci stihne i pátrat. Ukradená mrtvola byla netradiční prvek pro zpestření. První polovina knihy se mi zdála napínavá, druhá už se trochu vlekla a ztratila na napínavosti. Přečtu ještě další díl.

moudivlacek
24.04.2022 4 z 5

První setkání s autorkou a já jsem spokojená. Patoložka Julia a kriminální komisař Florian se ukázali jako správná dvojka při vyšetřování se skvělou dedukcí a vzájemnou spoluprací.
První oběť je nalezena, aby záhy zmizela během převozu do pitevny. A tak začíná kolotoč vyšetřování, které jen tak neskončí. Julia má zvláštní dar dostávat se do problémů, a také je fakt, že o sebe nedbá. O to se mile a nevtíravě snaží postarat Florian, je to jeho kamarádka a on si jí moc váží. Oba jsou bystré mozky, a tak sice pomalu, zato neúprosně pokračují vpřed, aby dopadli vraha.
Příběh mě bavil a určitě se pustím do dalšího dílu.

orinka3
16.11.2021 1 z 5

Začalo to slibně, pokračovalo fádně. Nic moc detektivka, napětí v ní moc není. Příliš se tu pitvají duševní pochody patoložky a dá se čekat, jak to všecko bude pokračovat. Nic pro mě.

Ulala
06.11.2021 3 z 5

Taková normální detektivka. Četla se dobře ale mně osobně ničím nenadchla. Možná další části si vyslouží další hvězdičku.

zdendula31
19.10.2021 3 z 5

Neurazila ani nenadchla...nevím od jaké doby patologové provádějí pitvy a ještě stihnou pátrat po pachateli po boku vyšetřovatelů?Dost nevěrohodné..

šipek
24.09.2021 4 z 5

Za mě pohodová ,čtivá a dobře napsaná detektivka, která nezklame ale také nenadchne.

Evka27
06.09.2021 3 z 5

Fakticky se mi četla líp než předchozí Andělé smrti, ale taky žádná hitparáda. Zajímavá zápletka, ale celkem předvídatelné závěrečné vyvrcholení a rozuzlení a patoložka Julie se u případu spíše motala, než aby nějak přispěla k vyřešení.

Petulla72
30.07.2021

Kniha slouží k odpočinku, čte se dobře a člověk se u ní nemusí nějak extra zamýšlet nad dějem, jelikož děj, zápletka či postavy nejsou nijak složité.
Některé části působí napínavě, ale většina je jednodušší.
Nicméně pokud bude mít někdo zájem o knihu, může mi napsat. Mám doma a již nevyužiji

Pavlína2019
15.07.2021 3 z 5

Opravdu nechci být nespravedlivá, kniha se čte lehce, má příjemný formát a velikost písma, ale námět a děj nic extra. Tvorba knihy je velmi pracná záležitost, autory obdivuji, ale prostě jsem četla lepší.

Booktwins
08.07.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem upřímně moc číst nechtěla, ta obálka mě malinko odrazovala, ale dala jsem na recenze lidí z bookstagramů a nakonec si ji přečetla. Prvních 100 stran je skvělých, fakt jsem se u toho bála, takže moc nedoporučuju číst v noci, když chcete dojít na záchod :D. Hlavní hrdinka tentokrát není detektivka, ale forenzní specialistka, což mi už ze začátku přišlo originální a velice mě to zaujalo. Jak šel příběh dál, malinko mě to začalo nudit a samotné rozzuzlení mě moc nezaujalo i s odhalením viníka. Ne, že by to nebylo dobře promyšlené a napsané, spíš mi to po té asi třetí vraždě už přišlo zdlouhavé. Každopádně se na další díl zatím nechystám, protože mě anotace moc nezaujala. Přesto ale doporučuju všem, kteří mají rádi knihy jako Mizející dívky nebo Dívka v ledu, je to sice o něco horší, ale je to moc fajn čtení na večery.
3,5-4/5

krevetka79
07.06.2021 5 z 5

Výborně promyšlený příběh... Čtivě napsané, děj rychle ubíhal, o napětí nebyla nouze... Těším se na další knihu.

Makůvka
06.05.2021 4 z 5

Za mě pěkná detektivka. Četla se dobře. Hlavní hrdinové byli sympatičtí i zápletka byla zajímavá. Určitě si ráda přečtu další díl série.

SilvieSisinka
27.04.2021 3 z 5

Jednoduché čtení, jednoduché průměrné detektivky.

janastok
18.04.2021 2 z 5

Tato kniha mě moc nebavila, postavy vykresleny ploše a nesympaticky, zvlášť ti mladí byli hodně nevěrohodní. A ačkoli Julii snad v každé kapitole " silně bušilo srdce", tak za mě napětí žádné. Po dalším díle pátrat nebudu.

Kristyna_Bubu
15.04.2021 3 z 5

Pokud ji mám zhodnotit jako prvotinu, řekla bych, že je zdařilá. Pokud čekáte - dá-li se to tak nazvat - odpočinkovou detektivku, bude to správná volba. Nejvíc se mi na knize líbila dvojice vyšetřovatelů, resp. forenzní specialistky z pitevny Julie a komisařem Florianem. Oba dva maj svoje tajemství, jak už to u krimi bejvá, ale doopravdy jsou moc sympatičtí a dobře jim to spolu lícuje. Knihu přečtete díky její čtivosti hned, má krátký kapitoly, neni tam žádný výrazný retrospektivní skákání, děj hodně rychle ubíhá dopředu. Na konci, po odhalení vraha, si asi řeknete podobně jako já: "Aha, tak dobře.", nic, co by mě nějak šokovalo, je to zkrátka čtivá, jednoduchá, nenáročná detektivka. Mám tu i další díl ze série a tam slibujou už větší drámo! :-) Těšim se!

Venny345
23.02.2021 3 z 5

Za mě tato kniha slouží k odpočinku. Nečekejte žádný náročný děj, zápletku či podrobné vykreslení postav. Zkrátka jde o jednoduchý detektivní příběh, který rychle plyne i díky velkému písmu a krátkým kapitolám. Použiju na to otřepanou frázi: "Neurazí, nenadchne."