Vrať se pro mě

Vrať se pro mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454383/bmid_vrat-se-pro-me-rzt-454383.png 4 95 95

Malá ostrovní komunita je šokovaná nálezem dlouho pohřbeného těla. Pro Stellu Harveyovou je to dvojnásob zdrcující. Ostatky byly objeveny na zahradě domu, v němž vyrůstala – domu, z něhož její rodina před pětadvaceti lety bez nejmenšího vysvětlení uprchla. Stella zoufale touží zjistit pravdu, a proto začne pátrat ve své minulosti. Vrátí se na odlehlý ostrov, ale záhy zjistí, že lidé, které před čtvrt stoletím opustila, nejsou zdaleka tak přátelští, jak si je pamatuje – a udělají cokoli, aby svá tajemství ochránili. Jedno je však nad slunce jasnější… Pravda se nedá pohřbít navěky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Come Back For Me , 2019

jasmína
24.09.2021 5 z 5

Kniha opět čtivá, závěr mě trošku rozhodil......nevím ale, jak bych jednala já.....

L.Helena
21.09.2021 4 z 5

Trochu thriller a trochu román o pátrání po tajemstvích v rodinné historii. 3,5*

Evule *
11.09.2021 4 z 5

Ale ano, čtivé..čekala jsem jak příběh dopadne, něco málo jsem i tušila.. u moře na pláži.. ideální čtení.

koki.veru
30.08.2021 5 z 5

Docela pěkný thriller, knížka se moc pěkně četla. Líbilo se mi protínání přítomnosti a minulosti. Konec byl docela překvapivý.

ArwenAragorn
26.08.2021 3 z 5

45%
To je moje rodina. Tohle jsou lidé, kterým mám věřit nejvíc. Jenže už nikomu z nich nevěřím.

Slušný psychologický thriller. Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst, pořád se psalo o tom, že skoro všichni mají nějaké tajemství a nakonec to taky tak bylo. Jak začínají tajemství vylézat na povrch, už mě příběh chytil a nepustil. Přesto řadím knížku v tom množství psychologických thrillerů, které čtu, k těm slabším.

JustWomen
30.06.2021 4 z 5

Nebylo to sice nic extra akčního a moc se tam toho nedělo, v podstatě to byla pohoda na ostrově, ale jak postupně vyplývala tajemství jednotlivých rodin, tak mě to vtáhlo do děje a konec se mi moc líbil.

ElikaBendova
26.06.2021 4 z 5

Zajímavé tajemství obyvatel. Dávám čtyři, ale jinak je to tak na 3 hvezdy. Jak psal danielosbourne je to typický scénář vraždy na odlehlém místě.

danielosbourne
25.06.2021 4 z 5

Dávám této knize čtyři hvězdy, ale jsou to spíš takové slabší hvězdy. Ne že by kniha byla špatná. To vůbec ne. Je čtivá, napínavá, dobře vystavěný příběh...jen to finální rozuzlení nebylo dle mých představ. Přišlo mi to takové trochu křečovité, ale pochopil sem, o co autorce v tomto případě šlo.
Jinak je to klasický psychologický thriller, kde je malá komunita osob, najde se mrtvé tělo a je jasné, že někdo z nich musel být vrahem oběti. Hlavní postava se snaží přijít na to, co se mohlo stát, protože se tělo nalezne na pozemku, kde dříve bydlela se svojí rodinou, a jež museli jednoho večera narychlo opustit. Samozřejmě se ukáže, že skoro každý v okolí má nějaké to tajemství a má co skrývat.
Společně s vyšetřováním nahlížíme v jednotlivých kapitolách i do minulosti, abychom pochopili, co k jednotlivým událostem vedlo. V těchto kapitolách to příjemně eskaluje a to říkám jako čtenář, který moc nemusí tyto flashbacky.
Ve výsledku jsem si knihu příjemně užil, i když bych jí pár stránek možná ubral. Určitě se ale podívám po autorčině předchozí knize.

anglická literatura psychologické thrillery thrillery pro ženy

Heidi Perks
britská, 1973