Vrah z Bellevillu

Vrah z Bellevillu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479010/bmid_vrah-z-bellevillu-mjP-479010.png 5 3 1

Vrah z Bellevillu série

1. díl

Poté, co třináctiletá Violet přišla při tragické nehodě o otce, jedinou rodinou jí zůstala její starší sestra. I přes ne zrovna ideální sesterské vztahy, Violet skončila v její péči. Každý by si řekl, že to bylo to nejlepší možné východisko, ovšem ne v tomhle případě. O tři roky později se Violetin život nijak extra nezměnil. Zatímco její spolužáci odjeli za dalším studiem z rodného města, ona byla nucena nastoupit na místní a zároveň bývalou střední školu své sestry. Nebylo by to až tak zlé, nebýt kolektivu, do kterého Violet díky nesplňujícím kritériím prostě nezapadala. Znuděná každodenní životní rutinou počítá dny do svých osmnáctých narozenin, kdy už konečně bude moct opustit Belleville, a uzavřít tak tuhle dosavadní kapitolu života jednou provždy. Její plány na vytoužený život na Západním pobřeží se však komplikují, když se stává svědkem vraždy své spolužačky, jež byla ovšem jen další pouhou obětí hledaného sériového vraha, který rozhodně neplánuje nechat nepohodlnou svědkyni vyváznout bez úhony. Stejně tak, jako mu Violet nehodlá dovolit připsat si její jméno na svůj netypický seznam smrti. Pojistka byla odjištěna a šílený duel mezi individui stojícími proti sobě na opačných koncích běžného chápání lidskosti právě započal. Strhující psychologický thriller pro náctileté a mladé dospělé plný sociálních machinací, protřelých šachových partií s lidskými figurkami, morálních otázek, osudových případů fiktivních i skutečných vrahů všech možných kategorií, bizarních hrátek s lidskou myslí, city a psychikou, kontroverze ale především těkavých indicií vedoucích k odhalení mrazivé pointy celého příběhu, na který jinde na české literární scéně opravdu nenarazíte. Brzy zjistíte proč...... celý text

Přidat komentář

Deady
07.06.2022 5 z 5

(SPOILER) No, tak tohle byl hodně zajímavý zážitek :D

Můžu říct, že ty pověsti o kontroverzi nelžou, protože tohle je jí doslova prošpikované, takže příběh cynické a zároveň moralistické rebelky Violetty a náctiletého sociopatického vraha Gilla buď budete milovat, nebo nenávidět. A pokud je to ten druhý případ, tak se svým negativním názorem neuděláte nic víc, než že vám bude vařit krev v žilách (katolicky/křesťansky založené osoby tady budou asi trpět, nebo spíš šílet vzteky), protože víc vám ten příběh svými argumenty neumožní. Ta knížka vám sice nemusí sednout, ale to je tak jediné, proč člověk na ni může mít negativní názor, protože i když chcete, té knížce prostě není co vyčíst.

Jak všichni asi tušíme, jedná se o klasiku partnerů ve zločinu – holka, která se (tady tedy postupně – a zatraceně zdlouhavě) zamiluje do mladého (hezkého?) sériového vraha. A jak všichni jistě víme, příběhy s tímto námětem většinou stojí za starou bačkoru, poněvadž zpravidla postrádají jakoukoliv LOGICKOU psychologii postav, uvěřitelnost apod. Jenže tohle je pravý opak, tady je ta psychologická stránka tak neskutečně promakaná, až to někdo s pouhým selským rozumem a průměrným IQ nemá moc velkou šanci pobrat. Opravdu to není čtení pro „jednoduchý“ lidi a ta knížka se tím skrz postavy a celkově svou existenci ani netají, spíš naopak.

Nečekejte také litry krve, spíš než thriller o řádícím maniakovi je to příběh o „nuceném“ soužití dvou psychicky porouchaným podivínů, kteří jsou na jednu stranu sice z jednoho těsta, ale zároveň jsou jako jing a jang, a to je taky důvod, proč je chemie mezi nimi tak silná, až by to jednoho zabilo :D I když…když se tedy už objeví nějaká krvavá morbidní scéna, tak to stojí za to a jde z toho až mráz po zádech (viz. Kapitola 48). Jinak je tam taky milion referencí na různé reálné sériové vrahy, knihy, psychologické thrillery atd. a svým způsobem to má i edukační přínos (Stockholmský syndrom a ta parafilie, kdy se ženy zamilovávají do kriminálníků).

Co upřímně ale rozpálilo krev v žilách mně, tak to byl do široka otevřený konec, který na druhou stranu ale prostě nutí každým dnem čekat, až vyjde pokračování. :D PS: Kdo nechce platit za ebook, na Wattpadu si to může přečíst zadarmo.

Štítky knihy

psychologické romány

Autorovy knížky

Revy Levithann (p)
česká, 2004
2021  93%Vrah z Bellevillu

Kniha Vrah z Bellevillu je v

Přečtených3x
Doporučených2x
Knihotéce1x
Chystám se číst1x
Chci si koupit2x