Volný pád

Volný pád https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397832/bmid_volny-pad-mGa-397832.jpg 4 103 32

To, že Allison přežila pád dvoumístného letadla, ještě neznamená, že si zachránila život. Je sama uprostřed coloradských hor, odkázána jen na pár věcí, které sesbírala na místě havárie. Od nejbližší civilizace ji dělí mnoho dní chůze. A navíc v ní stále vzrůstá podezření, že je jí někdo v patách. Na opačné straně země se Allisonina matka dozvídá, že její dcera byla na palubě zříceného letadla. Je pohřešovaná, pravděpodobně mrtvá. Matka však odmítá tomuto tvrzení uvěřit, dokud jí někdo nepředloží pádný důkaz. Ponořena do hlubokého smutku začíná pátrat na vlastní pěst a postupně zjišťuje, jak vlastně Allison poslední roky žila, jaký člověk se z ní stal... a jaké lidi si pustila až příliš blízko k sobě. V několika různých rovinách se postupně odkrývají nejen dávná rodinná traumata a neodpuštěné křivdy, ale také tvrdé praktiky farmaceutických společností. Děj plyne v téměř infarktovém tempu a graduje k závěru natolik nečekanému a napínavému, že čtenářovy nervy dostanou opravdu zabrat.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Domino

Freefall , 2019

Danago
25.10.2019 3 z 5

V příběhu jsou dvě dějové linky. Allison, která přežila pád letadla a snaží se přežít v pustině a dostat se do civilizace. A její matky, která se dozvídá, že její dcera při havárii zemřela.
Přestože se příběh jeví na první pohled dost jednoduše, není tomu úplně tak, překvapení se nakonec dočkáme.
Bohužel první polovina knihy je hodně pomalá a trochu nezáživná. Druhá půlka se už, ale čte jedním dechem.

lenka.g
16.08.2019 5 z 5

Zpočátku mi to připomínalo Horu mezi námi, zhruba od půlky jsem tušila, jak se věci mají, ale přesto k nějakému překvapení sem tam došlo a knížka se mi líbila, můžu doporučit:)

aneta.giraffe
14.08.2019 4 z 5

Vubec to nebyl spatny pribeh. A stare zname - penize vazne nejsou vsechno...

Ajuszka
26.07.2019 4 z 5

Tato kniha je pro trpělivé povahy. cca 200 stránkami jsem se prokousávala velmi pomalu.Ale pak tu druhou polovinu jsem stáhla dá se říct najednou. Ve výsledku to nebylo špatné,hodně podobné knize od S.J.Bolton,ale ta to měla mnohem lépe propracované.
Konec byl mírně překvapivý a docela napínavý.
Pokud nemáte po čem sáhnout,tak doporučuji.

Michaellla
26.07.2019 4 z 5

Baví mě číst si o neúprosných horách pěkně v pohodlí postele :).

Beruska18
21.07.2019 3 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale příběh nakonec dostal spád, nechyběly emoce, napětí. Knihu dělaly čtivější i dvě dějové linky - Allison, která přežila havárii letadla a Maggie, její matky.

mariva
15.07.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měla obavy, že půjde jen o příběh dívky, která přežila pád letadla, ale děj brzy nabral širší rozměr a dva pohledy na situaci dělaly knihu zajímavější a čtivější. Nakonec to bylo zajímavé čtení, napínavé až do samého závěru.

Illaa
28.06.2019 2 z 5

Kniha mě celkově moc nenadchla, čekala jsem větší spád a napětí. Nebylo to sice úplně bez nápadu, ale také nic světoborného. Chvilkami jsem se nudila a závěr neměl to správné napětí.

handulli
17.06.2019 5 z 5

Dobrý námět, dobré zpracování, čtivé, ke konci napínavé a závěr nebyl tak artisticky překombinovaný jako několik thrillerů, které jsem předtím četla.
Doporučuji.

bookcase
13.06.2019 5 z 5

Zápletka trochu připomínala jeden román od S. J. Bolton, ale to nevadí, thrillery si bývají podobné, jen záleží, jak to autor nakombinuje. Líbila se mi dvojí linie, pohled Allison i její matky.

Dela111
02.06.2019 3 z 5

Volný pád vychází z námětu, který není ničím nový, ale je to celkem vděčný nápad, bohužel zpracování je slabší.
Sledujeme dvě dějové linky - Allison, která přežila havárii letadla a Maggie, její matku. Děj s Maggie je hodně o rodinných vztazích, o nedorozumění, které může vést až k odcizení.
Příběh není žádnou zběsilou jízdou, tři čtvrtiny knihy jsou bez napětí a bez překvapení. Až poslední čtvrtina připomíná thriller a obsahuje jeden zvrat, který se ale dal očekávat.
Kniha má velmi jednoduchý a naprosto předvídatelný děj, nenáročný na sledování. Je to celkem příjemné počtení, ale jako thriller je to slabé.

Dresia
01.06.2019 5 z 5

Po dlouhé době dávám plný počet bodů, mělo to spád, emoce, napětí, zajímavé téma.

boj o přežití napětí letecké katastrofy

Autorovy knížky

Jessica Barry