Volání netvora

Volání netvora
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493437/bmid_volani-netvora-yGX-493437.jpg 5 1316 1316

Třináctiletého Conora navštěvuje noc co noc netvor. Není to však ten, kterého Conor očekával - ten z noční můry, jež ho pronásleduje od doby, kdy jeho maminku začali v nemocnici týrat neúspěšnými léčebnými procedurami. Tenhle netvor je jiný. Je to tajuplný přízrak z dávných časů, ukrývající se v podobě starého stromu za domem. Je tu proto, aby Conorovi vyprávěl tři příběhy. Na oplátku ale něco chce. Tu nejnebezpečnější věc ze všech. Chce pravdu. Tajemnou knihu plnou temně pohádkové atmosféry napsal Patrick Ness na námět zesnulé Siobhan Dowdové a v roce 2016 podle něj natočil stejnojmenný film Juan Antonio Bayona.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

A Monster Calls , 2011

cie
14.12.2015 4 z 5

Krásná kniha, moc pěkné ilustrace, ale tak strašně smutná a depresivní...dětem bych ji číst nedala, leda že by měly podobnou zkušenost a potřebovaly by se s tím vyrovnat.

KriKri
14.09.2015 4 z 5

Kniha je prezentovaná jako příběh pro mladší čtenáře, no nevím..Je to velmi pěkně napsaný emotivní příběh, u kterého citlivějším jedincům možná ukápne i nějaká slza, ale pro děti rozhodně ne. Nemoc a smrt je sice nedílnou součástí života, ale dětem bychom měli dopřát, aby se s ní setkaly co možná nejpozději, v jakékoliv podobě. Dospělým doporučuji, dá se zvládnout za jeden večer.

pydla
24.08.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha je celkem útlá, ale každá stránka Vás chytne. Dojemné, hezky napsané s hloubkou. Většinou se divím, jaké knihy-kraviny dostávají různá ocenění, ale tahle kniha si plně zaslouží každé z nich. Doporučuji přečíst každému.

Nagadir
14.08.2015 4 z 5

Zajímavě vedený příběh, který nutí přemýšlet, hlavně ty netvorovy příběhy =) A ilustrace, to je případ sám za sebe, jsou prostě nádherné!
8/10

MarekG
15.07.2015 3 z 5

Nádherné ilustrace.Příběh mě nijak nenadchnul a ani nenaštval.

moira2912
26.06.2015 5 z 5

Slova mají sílu. Ohromnou sílu. Jak řekl sám Netvor:
"Příběhy jsou nejdivočejší ze všech šelem."
A tato kniha nese neuvěřitelně silný příběh.
Z počátku si to možná ani nemyslíte, přes paranormální prvky si řeknete: Další příběh ze života, pohádka, ani ne nejpoutavější, místy nedotažená...
Ale pak se do toho Ness opřel. Ukázal vám své mistrovské vypravěčské umění. A vy začnete kašlat na hlouposti, jde jen o děj samotný.
Jednoduchý příběh, přesto tak plný emocí.
S děsivými ilustracemi, které jen umocňují tíživý pocit, i když jste se někdy chování hlavního hrdiny museli smát.
Prostý, se svými mouchami.
A přesto jsem na poslední stránce brečela jako malá holka, a pak ještě minuty potom. Běžela za svou vlastní maminkou a musela jí říct, jak strašně ji mám ráda, obejmout ji. A pak jsem se zhroutila ještě více.
Přečtěte si tu knihu. Je to jedinečné dílko. Kniha je napsána především bravurním stylem, dokáže zapůsobit na emoce jako málo knih. A má jedinečné zpracování.
Doufám, že vás Netvor taky osloví. Doufám, že v knize také najdete to, co já.

Margarete
09.06.2015 5 z 5

Knihu jsem si přečetla vyloženě kvůli trilogii Chaos a kvůli ohromným ilustracím. Ačkoliv příběh nebyl bůhví jak originální byl napsán tak, aby jste prostě jenom četli a četli. Díky ilustracím, které příběh doprovázeli, jsem nebyla schopna stavu knihu odložit, a tak, když jsem si poslzela nad Conorovým životním příběhem, jsem si zopakovala soplení ještě jednou na konec, když jsem knihu odkládala.

"Nesuď knihu podle obalu", ale řeknete sami, copak to šlo? S touhle knihou jsem vedle určitě nešlápla, určitě si ji ještě jednou přečtu a můžu jen doporučit dál, protože je to krásný, silný a emotivní příběh, který navzdory ohranému nápadu, budete hltat slovo po slovíčku.

narcisonanis
13.05.2015 5 z 5

Čemu říkám výhra? Když získáte knihu, která v sobě skloubí výborně zpracovaný silný příběh s dokonale provedenými ilustracemi. Ačkoli – co si budeme nalhávat – příběh chlapce, jemuž umírá matka a má problém se s tragickou situací vyrovnat, není nikterak originální, Ness dokázal citlivé téma geniálně zpracovat do podoby, která vás nutí se zatajeným dechem číst dál a dál. I když vlastně tušíte, jak to celé dopadne. A že ten konec pořádně trhá srdce čtenáře...
Pokud si chcete trochu poplakat nebo prostě jen přečíst jímavý příběh, doporučuji!

P.S. – Taky jste knihu četli kvůli trilogii Chaos, která vás učarovala? Patrick Ness píše čím dál lépe :)

Merlinit
17.04.2015 4 z 5

Krásný, silný příběh, ovšem tak bolestný, že bych ho vlastnímu dítěti číst nedala.

piratmartin
16.03.2015 4 z 5

Pěkný emotivní příběh, kdy mi na konci ukápla slza. Kniha má krásné ilustrace, takže hvězdička za ně navíc. Mám rád, když si nakladatel dá s knihou práci.

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Nemám srdce dát téhle knížce méně hvězdiček. I když jsem ji moc nepochopila. Určitě si ji přečtu znovu. Líbil se mi námět a obrázky byli fantastické. Kniha mě nejdnou rozbrečela... byla místy smutná a dojemná a někdy mě i rozesmála. Můžu ji jen doporučit ;)

zuzana13
06.03.2015 5 z 5

Krásná kniha.Doporučuji.

Faustka
06.03.2015 5 z 5

"Příběhy jsou divoké šelmy, nikdy nevíš, jakou spoušť napáchají." Tolik smutku a beznaděje jsem u žádné knihy ještě neprožila.
...............
"Když vyslovíš pravdu, budeš schopný čelit všemu, co přijde." Conor tu pravdu vyslovil. Pravdu, která bolí.

evickakyticka
05.02.2015 2 z 5

Tento emotivní příběh umírající matky a jejího syna, který mluví s tisem, mě za srdce nechytl. Dojemné knihy nejsou zrovna to "moje". Nebýt ilustrací, knihu bych ani nedočetla.

Alice Crowleyn
29.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Ze začátku jsem s ní měla malinko problém, ale po pár stránkách to přešlo a byla jsem vtažena do příběhu, ze kterého se na konci těžko leze ven. Přečteno jedním dechem a i poté jsem nad knihou dlouze přemýšlela.
Ilustrace krásně doplňují děj a dodávají příběhu ještě větší kouzlo.
Stoprocentně doporučuji!

Vaiolet
27.01.2015 5 z 5

Knížka se mi celkově hodně líbila. Celé je to hodně dobře psané a text doplňují nádherné obrázky. Nejvíce si mi ale líbil konec, který je takový neurčitý, takže vlastně nevím, jak to nakonec dopadlo s jeho mamkou. Děj je smutný a zároveň poutavý, takže je docela těžké knížku odložit. Na tohle je i pět hvezdiček málo :D

Marbulka
29.12.2014 5 z 5

Uzasny, silny pribeh ktery me rozbrecel

risisisi
07.12.2014 4 z 5

Krásná kniha.

galiana
02.11.2014 5 z 5

Krásná kniha. Opravdu mě dojala. Malému hlavnímu hrdinovi nelze než nefandit, aby se dokázala poprat se svými problémy. Je opravdu citlivě napsaná. A jedno velké plus jsou nádherné ilustrace. Za příběh i ilustrace: pět hvězdiček.

stolbice
23.10.2014 5 z 5

Kniha je neskutečně krásná a dojemná, nemám slov, kterými bych vyjádřila všechny pocity, jež ve mně probudila...i když jsem něco podobného čekala, od autora jsem četla již trilogii Chaos, která mě naprosto dostala a tuhle knihu jsem přečetla za jediný den! Text má hloubku, styl a obsahuje tolik pravdy..ilustrace pak už jen krásně dokreslují obsah, že není vždy vše tak, jak se na první pohled zdá.