Ford a Stalin: o tom, jak žít lidsky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V této práci bude řeč o pohledech dvou velmi odlišných lidí (jak je zvykem hodnotit) na ekonomiku a život společnosti: Henryho Forda, zakladatele a šéfa „Ford Motors“, jedné ze světově nejmocnějších korporací automobilového průmyslu; a Josifa Vissarionoviče Stalina, politika, sociologa a ekonoma, jehož chápání světa a vůle se projevily ve zformování a rozkvětu Svazu sovětských socialistických republik – „supervelmoci č. 2“ 20. století, státu-superkoncernu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406154/big_ford-a-stalin-o-tom-jak-zit-lidsky-REq-406154.jpg 53
Série:

Vnitřní prediktor SSSR / Vnútorný prediktor ZSSR


Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Michal Fojtík
Originální název:

Форд и Сталин: o том, как жить по-человечески (Ford i Stalin: o tom, kak žit‘ po-čelovečeski), 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Ford a Stalin: o tom, jak žít lidsky

Hobo
31. července

Jsou knihy, které přečtete a víte, že se k nim budete vracet, neboť vyplní mnohé nezodpovězené otázky, jež jste si marně kladli. Jsou knihy, které natrvalo změní váš pohled na svět. Jsou knihy, které vás zbaví mnohých pověr a mýtů, o jejichž oprávněnosti jste byli přesvědčeni. Takových knih není mnoho, o to větší je jejich cena. Tato kniha k nim patří.
Ne, není to lehké čtení, neboť nutí k přemýšlení a k odvržení pravd, které vám vnutilo zideologizované školství, politický systém a koneckonců obklopující vás společnost. Ale po přečtení, či spíše prostudování, přijdete o mnoho pochybností.