Vlky, draky, bájne zvieratá

Vlky, draky, bájne zvieratá https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252959/bmid_myty-a-legendy-vlky-draky-bajne-zvi-d5P-252959.jpg 5 150 18

Od počiatkov sveta fantáziu ľudstva vzrušujú tajomní bohovia, zázračné bytosti a ľudskí hrdinovia. V mnohých bájach a mýtoch sveta sa však často stretávame aj s rozličnými zvieratami-skutočnými i nadprirodzenými, ako sú napríklad vlky, draky a bájne zvieratá, o ktorých ľudia verili, že im pomáhajú, alebo naopak škodia. Táto kniha nám pootvorí okienko k tajomstvám, ktoré si ľudstvo uchováva vo svojej pamäti. Publikácia je určená nielen mládeži, ale aj dospelým, ktorí si chcú nenáročnou a pútavou formou objasniť alebo znova oživiť rozličné mýty a legendy, ktoré kniha súčasne konfrontuje s historickou faktografiou. Kapitoly: Vlky-mýty a legendy-Stvorenie vlka, Vlčí ostrov, Mramorový vlk, Znamenie vlka, Apollónova voľba, Dar rieky, Vlk Fenrir: Magické putá, Vlk Fenrir-Tyrova obeť, Súmrak bohov, Tvárou v tvár, Vlk a mytológia-Spoločenstvo vlkov, Strážcovia Valhaly, Synovia sivého vlka, Nebeský vlk, Mýtus o Kykáónovi, Boh-vlk Vepvovet, Je vlk dobrým kresťanom ?, Vlk-šťastné znamenie. Vlk z Gubbia, Zmluva s diablom, Pieseň o bisclaveretovi, Vlk z Malzeville, Mária-Pravda, prosebníčka, Vlčie rázcestie, Gévaudanská beštia-Boj detí, Tajomný hájnik. Búrka, Od dejín k legendám-Vlky a vojny, Vlk a svetlo, Prekliaty vlk, Tieň pohrôm, Viery a povery, Bosoráci a vlkodlaci, Zvieratá a besnota, Poľovačka na vlky, Spôsoby poľovania, Vlky dnes. Draky-mýty a legendy-Siegfried-Puknutý meč, Fafnir, strážca zlatého prsteňa. Tristan a Izolda-Dve lastovičky a zlatý vlas, Dračí jazyk, Nápoj lásky. Juraj a princezná Aja, Dračie obyčaje-Niektoré zásady zo života drakov. Strážca zlatého rúna, Kleostratovo brnenie, Triptolemov voz, Poľovačka-V krajine Baskov, Vo Val dÁoste, Vo východnej Anatólii, Vo Francúzsku, V Číne, Susanoo-Osemhlavý drak, Čarovný cisársky meč. Ju a okrídlený drak, Slávnosť v nebeskom paláci, Ni Lang a biely zajac, Lenivý drak, An Bo a zázračné pramene, Drakova dcéra-Nádherný pestrofarebný vtáčik, Bájny palác pod morom. Drakova perla, Od dejín k legendám-Západné draky, Čínske draky. Bájne zvieratá-mýty a legendy-Dúhový had-Guayana, Smiech bláznivej žaby-Austrália, Radolo, hadí kráľ-Papua, Whowie-Austrália, Búrková ťava-Stredná Ázia, Modré levy-Afrika, Tengu-japonsko, Boongurunguru-Šalamúnove ostrovy, Roch-Malajzia, Hanúmat-lietajúca opica-India. Pégasos a Chiméra-Grécko, Morskí obri-Zif, Morský had, Obri kalmar a Kraken, Obrí rak, Trolual, Morský svet I. Básnik a delfín-Grécko, Jonáš a veľryba-Červené more, Andromeda a morská obluda-Grécko, Orfeov spev-Grécko. Morský svet II. Pán Chobotníc-Polynézia, Potápač Alexander-Stredomorie, Vznik súostrovia Yap-Mikronézia, Čal-Konyruk a čarovný kotlík-Stredná Ázia, Zlatý baran-Afrika, Zrodenie zlatého diviaka-Škandinávia, Tajuplné zvieratá-Šipik, Ľudojedka, Fénix, Jednorožec, Jeti. Netvor Ro-Francúzsko, Vtáky boha Luga-Írsko, Čiernodlav-Francúzsko, Bdelí strážcovia, Od dejín k legendám-Prvotný zmätok, Prírodné sily, Nebezpečné miesta, tajomné miesta, Sen a obrazotvornosť.... celý text

Literatura světová Mytologie Pohádky
Vydáno: , Gemini (SK)

Les loups, Mythes et légendes, Les dragons, Mythes et légendes, Les animaux fantastiques, Mythes et légendes , 1988

marketa3815
27.03.2023 3 z 5

3 hvězdičky hlavně za ilustrace a nápad shromáždit mýty a legendy o některých zvířatech. Jinak je to napsáno opravdu zoufale, jako nějaký výcuc z wikipedie, člověk si po přečtení nepamatuje prakticky nic, a to je škoda, protože některé legendy, kdyby je napsal někdo jiný, by byly opravdu zajímavé.

Vilvit
10.02.2023 4 z 5

Nádherné ilustrace, poutavé příběhy pro děti, klasické i méně známé. Mám tuto sérii knih moc ráda! Redakce textu občas přehlédla nějaké překlepy či nesrovnalosti ve jménech.

daniel0980
04.11.2022 4 z 5

Draci 5*; Vlci 5*; Bajna zvirata 3*

Hakate
30.09.2021 5 z 5

Série na které jsme vyrůstali, skvělé sepsané příběhy, doplněné krásnými ilustracemi.

Roscata
12.12.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem jako malá neskutečně zbožňovala. Byla jsem schopná číst jí pořád a pořád dokola a i tak si to pokaždé užít. Při stěhování se nám ale někam ztratila a někde jí sehnat byl nadlidský úkol. Nakonec mě napadlo zadat poptávku na trhknih.cz a ejhle, během pár týdnu jsem jí měla doma.
Snad ještě víc než jako malá si užívám všechny mýty a legendy doplněné nádhernými ilustracemi Francise Phillippse. Troufám si říct že tohle je ta kniha díky které jsem si oblíbila všechny mýty, báje a pohádky, především ty o zvířatech, skutečných i neskutečných.

lucie2298
30.11.2018 5 z 5

Příběhy a ilustrace této knihy stojí za to.

Miro.slav
30.10.2017 5 z 5

Mýty dávnych civilizácií nás budú fascinovať neustále. Aj napriek tomu, že sa na nás bude valiť balast totálnych moderných sr**iek. Tieto príbehy sú nádherné, prevedenie je prispôsobené cieľu, doplnené o dychberúce ilustrácie. Rozhodne dobrá voľba ako začať už v detstve "skúmať" mýty a mytológiu. Excelentné.

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Celá série jednoznačně 5*! Jedny z nejkrásnějších knížek, které jsem jako malá četla, a které mě naprosto uchvátily i díky přenádherným a barevným ilustracím. Doufám, že i dnešní děti si k nim najdou cestu...

MOu598
03.08.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Báje i skutečnost. Obrázky dle fantazie, i kopie/reprodukce starých obrazů, fotek.
Na obálce je modrý lev (mé děti vždy v knihovně hladaly knížku s modrým lvem).
Má dojem, že se tuto knížkou inspirovala autorka Harryho Pottra.

LadyAlis
09.07.2017 5 z 5

Kniha mého dětství :) tak si řikám, jestli si ji nepřečtu znova :) už jen kvůli těm nádherným ilustracím tahle kniha stojí za to :)

kejty91
09.07.2017 4 z 5

Nádherná kniha dětství, kterou jsem si teď v dospělosti pořídila. Moc hezké ilustrace.
Taková chill kniha, kterou si vezmete vždycky po nějaké době - možná zase za nějakých pár let.

Lessana
02.06.2017 4 z 5

Nostalgická spomienka (plných pestrých farieb a podmanivých ilustrácií) na chvíle, keď som ležala s knihou v rukách na koberci v detskej izbe pri otvorenom balkóne... :)

józi.odkudkam
16.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku měl kamarád a já mu jí hrozně záviděl (nyní už jsem hrdým majitelem). Nejvíc nás okouzlili draci a hlavně pak dvoustrana, jak se při jejich hledání a pozorování zařídit. Dnes jsem spíš ocenil příběhy bájných zvířat, ale i tak ta nostalgie funguje báječně! Sladkých 5*****

Terva
02.06.2015 4 z 5

Nemá to tak krásnou ilustraci jako Egypt, ale i tak je to nádherné a poučné.

Rawen616
19.03.2015 5 z 5

Na téhle knize jsem vyrostl:-) To ona je původcem toho všeho - totiž toho ,že se odmala o mýty a legendy a celkově fantastické příběhy zajímám. A aby toho nebylo málo, naprosto překrásné ilustrace mojí dětskou fantazii ovlivnily natolik, že se dnes dokonce živím jako ilustrátor a výtvarník. Tohle je zkrátka to nejlepší,co můžete nenápadně podsunout svým dětem.

nerusa
17.02.2015 5 z 5

Velmi půvabně ilustrovaná kniha plná spíše těch méně známých mýtů z celého světa. Za každým úsekem knihy (tedy po pověstech věnovaných vlkům, pak drakům a pak i různým bájným tvorům) je pár stránek věnovaných spíše faktům. Knížku jsme si moc užily, kupodivu největší ohlas sklidila právě ta faktografická část.

Standa Šebek
04.09.2013 4 z 5

Na francouzských knihách ze série Mýty a legendy jsem doslova vyrůstal. Jednoduše a stručně převyprávěné slavné i málo známé báje z celého světa o hrdinech, bozích, zamilovaných hvězdách, mořských lvech, princeznách, duhových hadech...to vše na krásných barevných celostránkových ilustracích.

KubaKJ
26.08.2012 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek na téma legendárních zvířat a bajných tvorů. Například hned úvodní pověst Duhový had, která vypráví o tom, jak svět přišel ke svým barvám, vás nadchne a nebudete se chtít od knížky odlepit.