Vlhká místa

Vlhká místa https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24261/bmid_vlhka-mista-KX2-24261.png 2 279 102

Po malé „nehodě“ při vyholování svých intimních partií leží osmnáctiletá Helena v nemocnici na interně. Čeká na návštěvu rozvedených rodičů v naději, že by se snad u nemocničního lůžka své dcery mohli konečně usmířit. Zatím se však zabývá detailním líčením svých sexuálních postojů i praktik. Ošetřovatele Robina nechá fotografovat ony oblasti svého těla, jež je možno shlédnout v zrcadle pouze ve velmi krkolomné pozici. Kromě toho se věnuje své sbírce avokádových pecek, které jí poskytnou cenné služby i v sexuální oblasti. Díky svému vtipu a pravdomluvnosti se stává hvězdou nemocnice. Hovoří o věcech, na něž by se jiní neodvážili ani pomyslet. „Vlhká místa“ jsou exkurzí k posledním tabuizovaným tématům současnosti. Charlotte Roche se ve svém románu odvážně, radikálně a provokativně bouří proti všeobecné hygienické hysterii a sterilní estetice časopisů pro ženy, proti standardizovanému pojetí ženského těla a jeho sexuality – a vypráví přitom nádherně divoký příběh dívky poživačné i zranitelné zároveň.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Feuchtgebiete , 2008

Lucibuska
30.11.2017 5 z 5

Mě se líbila ta kontroverznost knihy a syrovost s jakou byla kniha napsána. Za mě super.

ivana1975
08.10.2017 4 z 5

Velmi, velmi, velmi kontroverzna kniha. Mna osobne velmi bavila a aj film bol super

PetullaN
15.09.2017 odpad!

Knihu mi pujcila kamaradka, v ramci ctenarske vyzvy jsem ji precetla jako knihu od autora ze sousedniho statu. Nebyt toho urcite bych nedocetla. Kontroverzni kniha, ktera chce sokovat. Az moc sokovat. Na pozadi pribeh divky traumatizovane udalostmi v rodine. Hlavnim motivem je divcin vztah k sexu a ke vsem telnim tekutinam a nejen tem , je to o
pojidani susnu, strupu, ochutnavani "slemu", o nemyti pipiny,o zavadeni si avokadovych pecek dovnitr a o leccem dalsim. Radeji uz nevzpominat. Cteni teto knihy je opravdovou ztratou casu.

waltraud5114
10.07.2017 5 z 5

Charlotte nám to dáva pekne vyžrať. Otvorene píše o všetkom, čo si my dokážeme pomenovať len večer pod perinou a len potichu. Zaujímavé, že toľkým ľuďom sa to zdá úchylné to, čo je ľudské, a nepripadajú im úchylné rozrezané mŕtvoly, čvachtajúce vnútornosti a úchylní psychopati v kadejakých sračkoidných detektívkach.

Eli.Navratilova
16.05.2017 5 z 5

Je to úžasná kniha plná zajímavostí a zkušeností..., nikdy bych nečekala že tek mladá slečna zažije tolik sexuálních praktik..., nejlepší pasáž byla ta..., kde Helenka šla do bordelu a popisovala postavu jedné zrzky a komentovala její poprsí..., a také to..., jak neustále chválila své pozadí a vyrobila ,,nový" druh kalhotek:'DD

adelinka
06.02.2017 2 z 5

Tak z tejto knihy mám zvláštne pocity. Je to úplne prvá kniha, ktorú som nedočítala až do konca. Vôbec mi nevadili sexuálne praktiky v knihe, to ešte bolo to fajn v tejto knihe. Ale niektoré opisy som jednoducho nevedela prijať. Za všetkými "úchylkami" hlavnej hrdinky je zodpovedná výchova a prostredie rodiny. Tak prajem pekné čítanie....

DennisMoore
01.02.2017 4 z 5

No ano, místy je to opravdu eklhaft, jak se říká, ale ačkoliv mám z různých tělních tekutin a podobných záležitostí nefalšovanou fóbii, kupodivu jsem poměrně rychle otupěl a čekal jsem, jak se bude vyvíjet děj, ne jaké nechutnosti přijdou dál. Zřejmě to byla léčba šokem :) Převážnou část plusových bodů navíc hravě obstaral cynický smysl pro humor hlavní hrdinky, který se mi zamlouval. Tak proč ne.

TiniQ
27.01.2017 2 z 5

Kniha sa ku mne dostala cez projekt Knihobeznik. Predosla citatelka mi ju podavala do ruky s tym ze je to nechutna kniha a ona zvladla z toho precitat iba 20 stran. Takze jasna vyzva pre mna. Ok musela som si niekedy odlozit tu knihu a rozdychat tie nechutne opisy (uz asi nikdy nebudem jest pizzu Quatro Formaggi s takou chutou ako predtym) ale dalo sa to precitat. Ked sa dostanete cez polovicu tak uz nema hrdinka s cim sokovat takze sa kniha da uz v pohode docitat. Pod nechutnym povrchom sa skryva traumatizujuca spomienka dievcata a jej vztah k matke, k rodicom, k rozvodu, k rodine, k samej sebe atd.

katicaj
24.01.2017 1 z 5

Nevím jestli mohu hodnotit, ale nedočetla jsem to a odložila. Trochu jsem tušila, co mám čekat, ale tohle bylo fakt občas nechutné a hlavně mě to nebavilo. Jelikož, ale nemám ráda nedočtené knihy, možná se k tomu někdy vrátím, ale spíše ne. (Odstíny šedi jsem odložila před rokem a půl a stále jsem se k nim nevrátila). Kniha skončí zpátky v antikvariátu.

ywett8178
02.01.2017 1 z 5

Právě jsem dočetla... jsem z této knihy trošku rozpačitá. Chvilkami jsem musela přestat číst a vydychat ty nechutné pasáže. A to nejsem "citlivka,ale opravdu to v určitých chvílích bylo dost odporný.Autorka má asi dost bujnou fantazií a zřejmě jen proto jsem tuto knihu dočetla. Hrozně mě zajímalo ,kam až je tato spisovatelka schopna zajít se svou pestrou fantazií.Urcite si nic dalšího od této autorky nepřečtu.Tyto "čiči a kokina" mě už postačí do konce života :-D

Prey
01.12.2016 2 z 5

Milé děti, a teď jedna pohádka o intimních záležitostech. Docela prča, než zjistíte, že... 1) ...takový vztah k vlastním i cizím tělům má mít tak mladá holka. 2) ...se to na malém rozsahu dost opakuje. 3) ...to přejde od prosté nechutnosti až k masochismu. 4) ...je tam stručně vražené rodinné trauma, aby to víc připomínalo literaturu a méně fetišistické porno. Obecně platí, že neexistuje víc osvěžující zážitek, než čtení o věcech, o kterých se běžně nemluví. A jsem všema deseti pro, aby se bořila tabu a abychom nepředstírali, že jsme o moc víc než zvířátka. Jenže tenhle číča-kokíno naturalismus je ve výsledku tak únavnej, jako každá příliš jednostranná a na sílu tlačená exkurze. Ke konci už jsem měl zakrvácenou hrdinku chuť jejím šlemem z pipiny zadusit. Jenže ono by se jí to líbilo. :-D Maximálně dvě hvězdičky, ale stejně si to přečtěte, ať víte, co stojí na druhé straně literární barikády, než je třeba Malý princ. :-D (Ne)doporučuji zejména myzofobikům jako léčbu šokem! Jo a film překvapil, nikdy by mě nenapadlo, že tohle jde převést na plátno celkem se ctí. (Čteno v překladu Jiřího Strážnického.)

Norea
20.10.2016 5 z 5

No ako zase vidím, budem jedna z mála, ktorá ohodnotí tuto knihu ako jednu z najzaujímavejších, najotvorenejších kníh, ktoré som doteraz čítala. Pretože ma fakt šokovala svojou otvorenosťou, vynaliezavosťou, istou krutosťou a nevšednými spomienkami. Autorka pravdivo ukazovala ako môže ľudská myseľ fungovať v nevšednej situácii, aj keď pobyt v nemocnici a operácia sú normálnou vecou v tejto dobe. Taktiež pekne poukázala ako fungujú dnešné vzťahy. Ako si ľudia strpčujú sami život rôznými zákazmi a príkazmy, či vierou a v prípade hlavnej hrdinky aj hygienickými spôsobmi. Celkovo knihu som čítala ľahko a istým spôsobom som ju mala ako dotazník, pretože pri každej tej téme, ktorú hlavná hrdinka preberala som si sama so svojim názorom prirovnávala ten jej a niekedy som bola za a niekedy proti jej uvažovaniu. A niekedy som bola na vážkach, či tak mi spadla sánka od prekvapenia a zastavil sa mi mozog, že som ani nestačila reagovať. Ako hovorím reagovať....musím reagovať na niektoré komentáre, ako považovať túto knihu za nechutnú, úplny horor a des, či úchylnú, dobre beriem. Ale povedzte mi, čo je to za človeka, ktorý berie vraždy, znásilnenia, vojny za normálnu ľudskú vec? Ako, ľudia vy už nie len, že strácate chápanie voči vzťahom a citom k ľuďom, že sa v dnešnej dobe na každého serie lebo môžete za toto "odrbanie kolegu, kamaráta" dostať o pár eur na viac.... Vy fakt ste bezcitný ak porovnávate túto knihu s výkonami imbecilov, dementov, ktorý boli iste bez rozumu a dokaličili toľko ľudských životov, toľko prírody a zvierat. Uvedomte si, že je to len fantázia, návrh, nie je to skutok, ktorý sa deje dennodenne aj keď určite taký ľudia existujú, to neznamená, že máme pred nimi utekať pretože ak áno,kde ste nechali rozum, keď sa už toľko hrôz stalo?

von Bahnhof
17.03.2016 5 z 5

Opravdu nechutná kniha, vhodná leda pro úchyly, kteří by rádi genitál snad už i na TV obrazovce! Naštěstí civilizovaná média jdou vstříc jen slušným kulturním lidem, takže žádné přirození, ale něco lidského - například vraždy a mučení jiných lidí, krev na stropě, ropné a rasové války, případně v nouzi alespoň nějaké to znásilnění, ujeté nohy, zmlácená stařenka ... a další skvostné příběhy ze života, proti kterým jistě nebudou protestovat ani členky okrašlovacích spolků. Proto neztrácejte čas čtením takových nechutných knih a dejte si k snídani raději noviny nebo TV, ať vaše hlava nedopadne jako ta moje...

Autorka se při psaní knihy evidentně skvěle bavila, ale nejspíš mnohem více při čtení pozdějších recenzí:-)

Thalin
07.03.2016 odpad!

Nedočetla jsem. Protože mě to nudilo. Kniha se snaží šokovat, ale tou věčnou snahou o co největší škálu prasáren, názvů pro vagínu nebo tělesných tekutin a rádoby neomaleností a bytím nad věcí hlavní postavy, je to celé jen nudné a trapné. Nešokovalo mě to. Ani neznechutilo. Jen jsem vrtěla hlavou nad tou rádoby snahou šokovat sexem a prasárnami a přístupem k nim. Ve finále mi to prostě přišlo o ničem a hloupé. Právem to je to tam, kde to je...

vendy.b.
27.02.2016 1 z 5

Tak tahle knížka si opravdu zaslouží být v žebříčku nejhůře hodnocených knih. Autorčin záměr je zcela jasný, ale myslím si, že skutečně dobrý spisovatel nepotřebuje psát nechutnosti, aby zaujal a šokoval. Ale nelituju, že jsem si ji přečetla. Jsem ráda, že vím, co všechno jsou lidé schopni vymyslet a kam až můžou zajít. Myslím si, že teď mě nepřekvapí vůbec nic. Jednu hvězdu dávám za tu "odvahu" a očividně hodně bujnou fantazii.

alka14
09.02.2016

Jsem zvyklá knížky dočítat, ale k této jsem se nutila. Kniha byla místy, hrozně nechutná. Nedoporučuji pro slabé povahy.

Luccy78
09.02.2016 1 z 5

Už dlouho přemýšlím, jak ohodnotit tuto knihu, ale asi nemůžu jinak.. Na mě působí jako taková vulgární a místy až nechutná exkurze do nitra ženského klína, snad všech lidských výměšků a detailními popisy chování, které by mělo, dle mého, zůstat za "zavřenými dveřmi".
Jistě, kniha má za úkol šokovat, což se ji myslím i podařilo, ale ve mě si určitě věrného čtenáře autorka nezískala..

Kirtans
09.12.2015 3 z 5

I na mě to bylo chvilkama trošku moc :) Jinak to nebylo jen takové žvanění ale mělo to i pěkný příběh v pozadí. Nicméně vracet se k ní asi nebudu.

Lynka
06.12.2015 2 z 5

Ráda bych k vyřčenému ještě podotkla, že podle mě se jedná o jednu z mála knih, o které mohu s klidným srdcem prohlásit, že byla lépe zfilmována než napsána.

svatas007
24.09.2015 3 z 5

Kniha vyšla před lety a četl jsem z ní jen nějakou ukázku. V rámci akce nejmenovaného e-shopu s elektronickými knihami jsem se k ní teď po letech dostal. Zakoupil jsem ji a začal číst. Šlo to rychle. Děj knihy je v podstatě banální - dívka se snaží stmelit rodinu skrz starost o její zdravotní stav, když pár dnů leží v nemocnici. A u toho si jen tak přemýšlí. V podstatě formuluje to, co si mnoho z nás myslí v hlavě a nikdy by to nahlas nevyslovilo. A taky provádí věci, které děláme v soukromí a nijak se k nim "nehlásíme". Na přetřes se dostanou nechutné, ale přece jen přirozené pochody/produkty lidského těla. Průšvih je, když se ze své intimní zóny rozhodne vykouknout do zóny veřejné (například scéna ve výtahu).
Kniha zaujme a hodně lidí šokuje svým barvitými líčeními a protože každý máme "hranici hnusu" posunutou jinde, buď se vám to líbí, nebo knihu s odporem zahodíte. Rozhodně to není příjemná četba na dovolenou nebo pro relaxaci...