Třinácté znamení

Třinácté znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513216/bmid_trinacte-znameni-pZ9-513216.jpg 4 300 80

Erotikou nabitá vlčí romance Ayla se cítí jako vyděděnec, nikdy nebyla uznána jako právoplatný člen smečky znamení Raka. Naděje vkládá do Konvergence – shromáždění všech smeček, kde získá nejen schopnost přeměňovat se ve vlka, ale bude jí také přidělen osudový partner vyvolený Slunečními čarodějkami. Naplní se konečně její sen o lepším životě? Nebo bude muset čelit ještě horším výzvám?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Cosmopolis

Moon Touched , 2021

JaAnička
14.06.2023 5 z 5

Jsem vlastně velmi příjemné překvapena. Postavy jsou sympatické - relativně proreslené, děj je plynulý, nezadrhává se a směle uhání až k moc rychlému konci, představený svět je i docela originální (znamení zvěrokruhu , vlkodlaci a spešl schopnosti? Good), kniha obsahuje zvraty, krvavé scény, můj oblíbený (hrdinsky-protřelý) sarkastický humor a i tu slibovanou erotiku z obálky, které vlastně v konečném důsledku není přehršel a zase tak moc nekazí vyznění knihy.

Celkově by kniha asi potřebovala být trochu delší, abychom se dozvěděli více o celém fungování zvěrokruhu, speciálních schopnostech některých nepopsaných znamení, popřípadě více střípků z minulosti pro větší emocionální zainteresovanost čtenáře. Ale toho všeho se pravděpodobně dočkáme v dalších dílech, přece jen ....jsou minimálně 4.

MAU256
14.06.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila díky databázi, díky recenzi. Také mě upoutala její obálka. Kniha mě přenesla do světa měnlivců, byla plná vášně, nebezpečí a touhy, ale také zrady, smutku, lásky. Knížka není nijak náročná, ale velmi čtivá, napínavá až do poslední stránky. Už se těším na "Osudové pouto", doufám, že mě autorka nenechá moc dlouho čekat :-)

Jajiinka
10.06.2023 4 z 5

Hodnocení 4/5
Třinácté znamení je kniha, která vám vezme dech a přenese vás do světa plného vášně, nebezpečí a touhy. Je to nenáročné a zábavné čtení. Příběh o hledání identity, přijetí a lásky. Kniha nabízí smysluplný a zajímavý děj s postavami, které mají své sny, obavy a vnitřní konflikty. Kombinace děje a erotiky přináší do knihy přitažlivost, která mě udržela v napětí do samého konce. Těším se na druhý díl.
_________ celou recenzi najdete v záložce / Recenze -
Vlci zvěrokruhu: Nebezpečná cesta za osudem a vášní ve světě smeček a zakázané lásky __________________________________

Luccinda
03.06.2023 4 z 5

Erotikou nabitá vlčí romance. Není to žánr, který bych běžně vyhledávala, nicméně jsem se tentokrát nechala zlákat skvělým hodnocením a nadšenými ohlasy ze zahraničí. A já se k nim přidávám. Třinácté znamení je velmi povedeným začátkem fantasy série, která se možná nemůže pochlubit propracovaným světem nebo akčním příběhem, ale jako oddechovka po náročném dni funguje perfektně.

Bavilo mě rozdělení vlčích smeček podle znamení zvěrokruhu, myslím, že to byl hodně zajímavý nápad, který autorka dokázala dobře využít. A také poskytuje spoustu potenciálu do dalších dílů, takže se těším, co autorka ještě vymyslí. Skvělá byla také romantická linka, ač velmi předvídatelná, chemie mezi hlavními hrdiny fungovala, takže jsem maximálně spokojená. Možná jsem čekala ještě více erotiky, ale takhle to bylo dobře vyvážené. A ta nostalgie! Pokud jste stejně jako já kdysi dávno hltali populární fantasy romance, Třinácté znamení vás pocitově vrátí přesně do téhle doby.

Knihomol_ka
30.05.2023 4 z 5

Po velmi dlouhý době jsem se konečně dostala zpět k vlkodlakům, které já tak miluji. Upřímně už jsem přehlcena knihami o vílách nebo upírech. Tohle bylo pro mě zase něco nového.

Krásně jsem se do příběhu začetla a užívala jsem si upřímně každou stránku. Hlavní postavy mi byly sympatické a to udělá hodně. Co se týče příběhu, tak byl trochu slabší, ale spíše se tady seznamujeme s postavami a dějem. Akce na konci byla konečně to po čem jsem toužila a doufám, že v dalším díle se dočkáme více takových zvratů.

Jsem zvědavá jak to celé dopadne a co se bude dít v dalších dílech. Jen doufám, že se u nás přeloží další díl co nejdříve.

Terie
27.05.2023 5 z 5

Páni to byla jízda! Ayla je hrozně sympatická, i ostatní postavy jsou moc fajn. Smečka hadonoše je rozhodně skvělá parta, jako rodina. Jordan je blbec a Sluneční čarodějky jsou docela mrchy. :D Příjemná oddechovka, nic extra složitýho, ale ani primitivního. Vidím trochu podobností s jinými díly, ale už toho mám dost načteno, tak se stopro originál hledá těžko. Tohle mi ale sedlo. Rozhodně se těším na další díl, snad vyjde co nejdřív. :)

nada3314
25.05.2023 5 z 5

Pro mě je důležité i to kdy knihu budu číst. Musím mít na fantasy náladu. A tady se mi to povedlo na výbornou! Po historickém válečném románu se Třinácté znamení nabízelo samo.

Nemohla jsem se odtrhnout, byla jsem do knihy vtáhnutá jak kdysi, když jsem četla Stmívání. Hltala jsem jednu stránku za druhou. Neříkám, že je to stejně dobré, ale hodnotím plným počtem. Nebyla dokonalá, ale splnila vše, co jsem od ní chtěla!

Zajímavé, originální pojetí celého světa 13 znamení zvěrokruhu je fajn nápad a dodalo to příběhu šťávu. Hlavní hrdinové, taky super. Postavy mi přirostly k srdci a jsem fakt nadšená, že jsem našla dobrou fantasy, ve které budu moc ráda pokračovat. Další díl se nám už chystá na srpen, tak se nemůžu dočkat. Mě se moc česká obálka nelíbí, ale pro tentokrát odpuštěno. Příběh mi to 100 x vynahradil.

Já nemůžu než jen doporučit: Vlků, upírů, čarodějnic, smeček a slunečních královen není nikdy dost. Juch

iskrizka
21.05.2023 2 z 5

Vlkolaci + čarodejnice + hrdinka-outsider + hrdina-alfa samec + veľa nahoty +trochu akcie + za lyžicu rodinnej drámy +neobjasnené tajomstvá = Trináste znamenie v skratke

Autorka píše svižne, kapitoly odsýpajú a zápletka sa celkom slušne zapletá. Aj keď postavy nepatria medzi moje obľúbené typy hrdinov, obaja sa držia vo svojich vytýčených charakteroch a nemenia diametrálne svoje prirodzené správanie vždy, keď sa to autorke hodí. To je mi sympatické.

Hoci knižka nie je dokonalá, páčil sa mi systém svoriek, aký autorka vlkolakom vymyslela, aj ich prepojenie s čarodejnicami. Worldbuilding mohol byť trochu detailnejší, ale pevne verím, že sa ho dočkáme v ďalších dieloch.

Prvá polovica, dokonca až trištvrtia kniha sa mi páčila viac než uponáhľaný záver, ktorý v čitateľovi zanechal priveľa otázok a nedával mi až taký zmysel.

Malé mínusko udeľujem ešte za málo romantiky, pretože celý vzťah medzi postavami je zatiaľ založený iba na sexuálnej príťažlivosti a osobne som tam nevidela žiadny rozvoj ich vzájomného vzťahu. Erotických scén je tam však niekoľko. K ich kvalite sa však nevyjadrujem, lebo nimi v knihách vždy len preletím, nakoľko sa nedokážem stotožniť s výrazmi, aké si väčšina autorov pri písaní týchto scén osvojila.

Inak celkom chytľavé čítanie a nevylučujem, že sa pustím aj do pokračovania.

Prokrastinuji
19.05.2023 4 z 5

Myslím, že je jasné, že knižní upíři a vlkodlaci prožívají návrat. Stmívání byla jednou ze dvou knižních sérií, které mě přivedly ke čtení, a odstartovaly mojí posedlost nadpřirozenými postavami. A jak teď tak koukám, začínající se vracet, a Třinácté znamení je jednou z mnoha překladových vlaštovek, které se dostávají k českým čtenářům.

Je to skvělá, erotikou nabitá, vlčí romance, a já si její čtením opravdu užila. Vytáhla mě ze čtecí krize, a četla se prakticky sama.

Ayla byla napůl člověk a napůl vlk, což ji smečka dávala dost sežrat. Občas se chovala trochu víc jako puberťačka, a já s ní měla trable to přiznávám. V něčem mi přišla trochu povrchní, a nemůžu říct, že bych si ji zrovna oblíbila. Co se týká Kadena, našeho sexy alfa samce, ten neměl chybu. Další knižní manžílek pro mě :D Jasně, popisů o tom jak je hot, je tam možná víc, než by bylo potřeba, ale sakra jo :D

Líbilo se mi, a bylo zajímavé, jak autorka rozdělila smečky podle znamení zvěrokruhu - jejich fungování, rituály, dovednosti Ten svět má dost potenciál, a je trochu škoda, že nebylo dáno ještě více prostoru, pro jeho popis, ale jedná se o první díl série, a já jsem zvědavá jak se bude dál vyvíjet.

Co bych vytkla, a trochu mi vadilo, byly při překladu nešťastně zvolené výrazy pro popis erotických scén. To pro mě trochu kazilo celkový dojem.

Matri
17.05.2023 4 z 5

Knihu som ani nemala v pláne čítať (keď sú tam vlci, hneď som si predstavila upírov a takú klasiku fakt nemusím). Noooo, ale nakoľko som čítala pomerne priaznivé recenzie, kniha ani nie je dlhá, tak si vravím, že vyskúšam... a veruže sa mi to páčilo a nenudila som sa ani chvíľočku! Príjemné prekvapenie ;-)
Veľmi veľmi vydarený úvod série. Kaden aj Ayla, a dokonca a aj Jordan v pozícii "padúcha", sú veľmi zaujímavé a perspektívne postavy. Záver bol vcelku na infarkt, takže pokračovanie si určite prečítam a veľmi sa dokonca teším!
SPOILER - nie sú tam upíri, aspoň teda v tejto časti :-)
Takže také lepšie 4/5

Zatoulana
11.05.2023 3 z 5

(SPOILER) TŘINÁCTÉ ZNAMENÍ - Elizabeth Briggs

Když mi kniha dorazila byla jsem opravdu natěšená jako blecha. Vlčí příběh mi připomněl YA sérii SMEČKA (Andrea Cremer) kterou jsem měla opravdu ráda a možná to způsobilo že jsem od knihy čekala něco víc než jsem nakonec dostala.
Nebudu lhát malinko mě zklamalo že autorka nevyužívá více potenciálu který kniha nabízela a víc se zaměřila na stále se opakující popisky sexy vlčího alfa samce.
Hlavní hrdinka mi přišla trochu plochá ze začátku mi přišla zajímavá a doufala jsem že se její charakter prohloubí ale po pár stranách zakolísal a už to dál nešlo. Je to škoda protože potenciál to opravdu má.
Na druhou stranu četla jsem to v době kdy skončila má čtecí krize a bavilo mě jak to bylo napsané. Musím opravdu ocenit jak byla čtivá a s jakou lehkosti se mi četla. Sice jsem tu narazila na pale slov které nepoužívám ale o to jsem chytřejší.
A hlavně nápad se smečkami podle zvěrokruhů s zavrženou třináctou mi přijde skvělý.
Věřím že tato kniha si své čtenáře najde rychle a obzvláště fanouškům knih Sarah J. Mass bych tuto knihu ráda doporučila. Věřím že se vám kniha bude hodně líbit.

3,5/5 hodnotím knihu jako lehký ale čtivý průměr oddechový a se zajímavým nápadem na příběh pokračovat v sérii nejspíš budu protože mě zajímá jak to bude pokračovat

AloneJane
10.05.2023 4 z 5

Přečteno za den. Dá se u toho dobře vypnout. Příběh zajímavý, občas trochu předvídatelný, čtenář se až průběžně dozvídá co vlastně obnáší život ve "smečce" nebo "mít druha", těžko říct, zda je to schválně, nebo to bylo přidáváno za pochodu, protože to autorku zrovna napadlo. Na pokračování jsem celkem zvědavá.

kristy.books
08.05.2023 4 z 5

Musím sa priznať, že vlčie romance išli doteraz viac-menej mimo mňa, nejak ma nelákalo po nejakej siahnuť, ale na prvú časť série Vlci zvěrokruhu som počula množstvo pozitívnych ohlasov, tak som si povedala, že jej dám šancu. Po dočítaní môžem povedať, že Třinácté znamení ma príjemne prekvapilo a jeho čítanie som si užila.

Ayla bola napoly človek, napoly vlk, a to jej členovia jej (ale i iných) svorky dávali poriadne vyžrať. Neraz ju zmlátili, vysmievali sa jej, ponižovali ju, všetko jej zakazovali... správali sa k nej naozaj kruto, až sa mi vo vrecku otváral nožík. Všetko, čo sa v jej živote mohlo pokaziť, sa pokazilo. Našťastie, mala aspoň skvelú kamarátku a brata, ktorí ju mali radi, správali sa k nej pekne a v rámci svojich možností sa jej snažili pomáhať. Bola to sympaťáčka, hoci uznávam, že niekedy sa správala ako puberťáčka, nie ako dospelá 22-ročná žena.

Kadena, sexi alfa samca, vodcu svorky, ktorí by pre jej členov urobil prvé i posledné, si nešlo neobľúbiť. Čím viac sme ho spoznávali, tým viac si ma získaval. Bol to skvelý vodca. Jeho svorka sa mi páčila, všetci držali pri sebe, pomáhali si, nevyvyšovali sa jeden na druhého, akceptovali sa takí, akí boli, navzájom sa doberali, tvorili naozaj priateľskú komunitu.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly a ja som si postupné zbližovanie Ayly a Kadena užívala. Nechýbali ani poriadne pikantné scény, najmä, keď bol spln. Prekvapivo ma bavila aj fantasy zápletka, fungovanie jednotlivých svoriek rozdelených podľa znamení zverokruhu, ich rôzne rituály, nadprirodzené schopnosti a podobne.

Samozrejme, že koniec zostal otvorený, viacero vecí je nedoriešených a ja mám množstvo otázok, takže som veľmi zvedavá na pokračovanie. Snáď sa ho dočkáme čo najskôr.

_Brunetka_
06.05.2023 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tahle knížka mě svým obsahem opravdu mile překvapila, i když se ani zdaleka nejedná o nějakou přelomovou literaturu. Autorčin styl psaní má říz a je svižný nenechala mě ani na chvilku se nudit a mé myšlenky odbíhat od příběhu. Ten mě bavil a pohltil. Musím ocenit práci, kterou si autorka zároveň dala s originálním námětem, ke kterému si přidejte dobře vystižený svět, do něhož nás v dalších dílech ještě více zasvětí. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Kaden je přesně tím typem zakázaného ovoce, který si získá srdce spousty čtenářek a Ayla sice někdy připomíná ještě malé dítě, ale k dobru se jí musí přidat řada úctyhodných vlastností. Chemie mezi nimi fungovala a upřímně jsem zvědavá, jak to bude vypadat dál. Až tolik sexuálních scén jsem sice v prvním dílu nečekala, ale nestěžuju si. Trochu mi spíše vadily některé výrazy využívané k jejich popisu. Emoce jsou sem dobře zapracovány smála jsem se, zlobila, ale i se smutkem v srdci s někým soucítila. Děj je protkaný napětím a překvapeními, přičemž některé události mě nemohly posadit víc na zadek. Konec dopadl snad nejvíc otevřeně, takže už teď budu nedočkavě vyhlížet další díly! Pokud hledáte příjemnou fantasy romanci se zajímavým světem a nepotrpíte si na standalone, Třinácté znamení je pro vás to pravé!

dablinka
02.05.2023 4 z 5

Po dlouhé době knížka která mě donutila číst do 2 do rána a četla bych i déle... knížka u které bych byla i ochotná si přečíst pokračování v angličtině (přestože angličtinu příliš neovládám) ale nenašla jsem... jedině amazon a ten mi ji nechce prodat
Tak asi musím počkat

Bryel
01.05.2023 5 z 5

"Dovol mi, abych ti vyjasnil jednu věc. Já jsem alfa. Tohle je moje smečka. Moje rodina."
Zachvěla jsem se nad majetnickým tónem jeho hlasu. Jaké by to bylo mít alfu, kterému na mně tak záleží? Nebo druha, když na to přijde?
"Dávám ti šanci. Ale jestli uděláš cokoli, čím mou smečku zradíš nebo jí jakkoli ublížíš... Nebudeš žít dost dlouho, abys toho stihla litovat."
"Další výhrůžky. Ale opravdu bys to udělal? Nebo je tvůj štěkot horší než kousnutí?"
Vzal mi bradu do dlaně a přinutil mě, abych se mu podívala do očí. "Jestli mě budeš neustále provokovat, brzy to zjistíš."

Od Třináctého znamení jsem neměla velká očekávání a o to větší překvapení! Kniha se slušnou dávkou napětí, chemií postav, že by se dala krájet a ironickým humorem.. Navíc tento úvodní díl tetralogie zpracovává pro mě zajímavé a originální téma vlků a vlčích smeček. První polovina knihy je plná akce, pak příběh stagnuje. Ale vůbec mi to nevadilo a slupla jsem ho na jeden zátah. Ayla si mě získala už od prvních stran a celou dobu jsem zatajovala dech nad jejím osudem. Snad jediné, co bych vytkla, je používání některých expresivních slov.
Bez velkých cavyků vřele doporučuju pro milovníky silných hrdinek a žhavých alfa vůdců. Po tom strhujícím závěru jsem velmi zvědavá na pokračování, které, doufám, naváže pořádnou akcí a z vlčího světa poodhalí mnohem víc :)

andreamrs
27.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Téma knihy je velmi zajímavé, v prostředí běžného moderního světa sledujeme svět vlkodlačích smeček. Celý nápad mi přišel skvělý a je mi líto, že se nedostalo na to, vysvětlit že života vlkodlaků zvěrokruhu víc zajímavostí. Protože je ale dvanáct znamení, a tudíž dvanáct smeček, je mi jasné, že by kniha musela být tak třikrát delší, aby alespoň trochu popsala fungování každé z nich.

Byla jsem sama překvapená, že mě více zaujala fantasy linka a všechno kolem fungování smeček. Držela jsem pěsti Kadenovi a jeho smečce aby si své právoplatné místo vybojovali. Prostě jsem jim fandila. Měla jsem problém jen s jednou postavou, a tou byla Ayla. I když prošla od začátku výraznou proměnou, vadilo mi, jak je povrchní. Už dlouho jsem nezažila, aby ženská hrdinka dělala z muže kus masa, na kterém jsou zajímavé jen svaly. Na to, že byla dospělá žena po vysoké škole, chovala se jako puberťačka a mně čtení přišlo jako ze střední školy. Také jsem od ní čekala víc pokory, vzhledem k tomu, že byla celý život outsiderem, nějak mi to u ní chybělo...

Za co musím ubrat jednoznačně hvězdičku, tak byli popisy erotických scén. Vlastně jsem byla i ráda, že se na tolik pikantností nedostalo, protože bych to nezvládla číst. Nevím, zda se jedná o nedobrý překlad, nebo jsou podobně květnaté výrazy i v originálne, ale byl to slušný bizár. Výrazy jako "jeskyňka", "klacek" nebo "ocas", "prznit kundičkou"... Tohle fakt nee.

Za recenzní výtisk moc děkuji @cosmopolis_cz

Papimami
25.04.2023 2 z 5

Mám rozporuplné pocity. Líbil se mi nápad, ALE! Chyběl mi děj. Hrdince je 22 let, ale mentálně tak na úrovni 15ti létě holky, když jsem zjistila, že mám přečteno 90% knihy a stále nic, bála jsem se, že první díl bude jen o tom jak je nadržená a jak ji všichni ubližují. Zbytek knih přečtu jen ze zvědavosti, jestli se nám Ayla konečně dospěje.

KájaKoxík
25.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Jo tak tohle byla pěkná jednohubka. Dávám 4 z 5 jako vždy za otevřený konec.

V originále jsou už venku 4 dály, tak snad se i překladu dočkáme relativně rychle, aby mne to nedokončené vyprávění netrápilo dlouho. Jelikož mám jen jednu oblíbenou sérii o vlkodlacích, udělala mi další radost.

Je teda pravda, že když je hrdince 22 tak bych čekala trochu propracovanější repliky z její strany. Neustálé lpění na sexy tělech jiných, už prostě přeskakuju a stejně tak jako ten nevybíravý předklad v sexuálních scénách. Jako pardon, ale není nutné mít v každé větě vulgárnější verzi jinak pěkných slov. A kombinace péro X mušlička/jeskyňka... to je fakt moc. Nakonec za to hvězdičku nestrhnu, protože doufám, že je to jen "nevhodným" překladem.

SPOILER / OBSAH
Ayla je ve své smečce Raka vyvrhelem, jelikož je vlkem jen napůl. Doma jí všichni členové smečky a hlavně její otec (alfa) šikanují a jinak fyzicky trestají. Hodný je na ní jen bratr a kamarádka Mira. Všechny smečky se vydají na Konvergenci, aby bylo požehnání mladým vlkům, dvaadvacetiletí dostali svého vlka a nespárovaní získali své druhy. Aylin vlk je krásně bílý, ale vše se pokazí, když jí kněžky slunce vyvolí jako druha syna alfy Lvů, Jordana. Lvi ji nepřijmou a na Konvergenci vyvolají masakr, při kterém zemřou téměř všichni Raci včetně Aylina otce a bratra.
Jí se podaří utéct, ale zajme ji 13. smečka Hadonošů a její alfa Kaden. Až tady Ayla zjistí jak, to s touto smečkou je a konečně se cítí jako doma. Podstoupí zkoušky a stane se členkou jejich smečky. Všechno dost komplikuje její přitažlivost ke Kadenovi a její trvající pouto k Jordanovi.
Lvům se podaří překonat obranu Hadonošů pomocí čarodějek. Ty uvězní vlčí štěňata a Jordan hrozí, že je upálí, pokud s ním Ayla neodejde. A tak odejde a skončí ve vězení na území Lvů.

anna7852
24.04.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé čtení, dala jsem to na jeden zátah,nemohla jsem uvěřit že je konec a další dil v nedohlednu:(
Budu doufat ze druhý díl bude co nevidět abych se mohla ponořit do pokračování