Vlastní krev

Vlastní krev https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292024/bmid_vlastni-krev-VyS-292024.jpg 3 49 13

Kay Scarpettová série

Zakladatelka žánru forenzního thrilleru Patricia Cornwellová, jejíž knihy se po celém světě prodaly ve více než 100 milionech výtisků, přichází s dalším případem dr. Kay Scarpettové. Kay se chystá s manželem na vytouženou dovolenou do Miami. Chce se potápět, užívat si, dobře jíst, odpočívat. A určitě nechce řešit žádný případ. Jenomže v den odjezdu se na zídce zahrady za jejím domem objeví sedm nablýskaných měděných mincí. A vzápětí volá Marino, že pět minut odtud došlo k vraždě. Místo slunce a moře tak Scarpettovou čeká ostřelovač, který vraždí beze stopy a bez důkazů. A nevraždí poprvé. Když se kvůli němu Kay ocitne na Floridě, s dovolenou to rozhodně nemá nic společného. Ale je možné, že by do případu byla zapletená i neteř Lucy? Její vlastní krev?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Flesh and Blood , 2014

ivzu77
01.12.2023 4 z 5

22. díl, opět skvělá jízda ..... Kay, Benton, Lucy a Marino mi po dočtení poslední knihy série budou po těch letech chybět ..... ale ještě mne dvě knihy čekají :-)

dalia1769
03.12.2020 4 z 5

Tento díl mne bavil opět o něco víc než předchozí. Prvních deset knih cyklu bylo ale nejlepší. A to i stylem psaní, nebyl tak náznakovitý a lépe plynul.

Laf
02.12.2018 3 z 5

Ze začátku mne kniha ještě bavila, ale jak jsem se postupně prokousávala dalšími stránkami, místy jsem se nudila a ztrácela nit děje. Za mne můžu říct, že by to mohlo být trochu lépe propracované. A konec? Ten tam byl rychle utnutý v tom nejlepším a jak to skončilo, jsem se dozvěděla na posledních stránkách pár větičkami.

čef
19.10.2018 4 z 5

Mohu chválit jen vlažně. Mrtvol je dostatek, i pitvání je dost. Hodně je také různých myšlenek, úvah a falešných stop v hlavě velitelky koronerů. Tajemství je zde také přítomno, možná až více, než bychom očekávali a než autorka stačila,mohla nebo uměla v tomto díle osvětlit. To může někoho i uspokojit, já jsem však přehnaně nadšený nebyl.

kadgam
26.08.2017 1 z 5

Dobrý štart, prvé dve strany knihy majú spád. Potom sa to vlečie, okorenené iba drobnými detailmi, ako si hrdinka naťahuje rukavice a jej detektív poklepáva po volante.

renefer
19.07.2017 4 z 5

Já bych tento díl úplně nezavrhovala. potíž je v tom, že je třeba číst všechny díly postupně a navíc si pamatovat, kdo je kdo, protože pokud jste nečetli předchozí díly, nebudete tušit, kdo je vrah.
To mi trochu vadí, že knihy PC jsou navázány jedna na druhou a padouši popřípadě jejich příbuzní, se tam opakují pořád dokola.
Taky gradace knihy je zvláštní, závěrečné finále je utnuto v tom nejnapínavějším a další kapitola je o pár dní později, kdy Kay vzpomíná, jak to dopadlo....

postrach
18.04.2017 4 z 5

Je pravda,že né všechny knihy,mají silný děj.KEY A lUCY,furt řeší své vztahy a neutěšený život.Obě mají děsné matky.Lucy,je pěkné číslo.Pate Marino,děj oživuje.Nejnapínavější mi přijdou díly s vlkodlakem.

Dumicek
31.03.2017 2 z 5

Mela jsem pribehy Kay rada, ale pak to trochu zacalo slabnout...prislo mi to vse na jedno brdo, ale jelikoz jsem precetla hodne dilu,tak jsem se vrhla I na tento...bohuzel, nerada to delam, ale knihu jsem proste v polovine odlozila. Bylo to pro me trapeni a vlastne jsem ani poradne nevedela co ctu. Za me nejslabsi. .

janča06
15.01.2017 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší knížka od této autorky.

mirunda
10.12.2016 5 z 5

Výborná detektivka, ovšem jako vždy :-) Jen teda takhle otevřený konec mě naštval, už aby byla další kniha :-)

Kalina
09.12.2016 3 z 5

Bohužel se musím přidat k předešlých komentářům. Nemám ráda nedočtené knížky a toto pravidlo jsem ani tentokrát neporušila, ale i přes otevřený konec bych pokračování oželela.

gad
30.10.2016 2 z 5

Tato kniha se mi četla špatně. Zřejmě byla pro mě příliš chaotická. Až poslední třetina začínala mít spád, ale konec zůstal otevřený. Hodně si rozmyslím, zda sáhnu po dalších osudech Kay Scarpettové.

Hella
28.09.2016 2 z 5

Marná sláva, sice jsem dočetla, ale to Kayino neustálé vyčerpávající a pro čtenáře únavné a přehnané přemítání o detailech případu, potažmo uvažování o tom, jestli jí Benton, Lucy i Marino (opět) říkají pravdu, mě od dalších knih autorky jednou provždy odradilo. A to jsem je až do téhle knihy přečetla všechny.

Patricia Cornwell
americká, 1956