Vládci loutek

Vládci loutek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12836/vladci-loutek-12836.jpg 4 290 56

Zamkni dveře! Nevstupuj do temných míst! Vyhýbej se tlačenicím! Člověk v kabátu je nepřítel. Střílej!!! Je stav ohrožení. Útočníci z cizí planety přistáli s létajícím talířem v Des Moines. Jsou schopni kontrolovat každou myšlenku a akci člověka. Nikdo není před nimi v bezpečí. Příšery musí být zastaveny. Nemáš na vybranou. Buď ty nebo oni. Zabíjej!!! První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , AG Kult

The Puppet Masters , 1951

Kolombovka
17.10.2019 5 z 5

celkem dost napínavé, zajímalo by mě jak by vypadalo filmové zpracování... :-)

Alma.steffl
01.08.2019 5 z 5

Naprostá klasika, mnohokrát zfilmovaná.
Jen film prostě nemá charisma Heinleinovych knih.

Mantikocka
29.05.2019 5 z 5

Heinleina moc nemusím, ale tohle je bomba. Zfilmování poněkud slabší, ale taky slušné.

bekule
14.12.2018 2 z 5

Na film si vzpomínám už jen matně , asi mě moc nezaujal a s knihou je to podobně. Dost jsem se s četbou trápila. Zajímavý námět ale pro mě příliš těžkopádné zpracování. Dveře od léta i Metuzalémovy děti mě bavily mnohem víc, uvidíme příště.

Belisima
10.10.2018 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Ale mě to až tak nepohltilo. Dalo by se říct, že to bylo hodně naivní a neuvěřitelné.

david5746
18.06.2018 3 z 5

Krátká a kvalitní scifi s dobrým nápadem.

belldandy
12.06.2018 3 z 5

Z tohohle ta atmosféra padesátých let vysloveně čiší. McCarthy éra v plné síle. Nepřítelem může být kdokoli, nikomu nevěřte, každého prověřujte. Brrr...

jaroiva
20.04.2018 4 z 5

Heinlein mě opět nezklamal. Zase něco jiného než předchozí knížky, které jsem od něj četla. Napínavější než kdejaký "thriller", který se pyšní nálepkou bezceléér.
Přitom má Heinlein v příbězích jakousi zvláštní poetiku a laskavost. Zamilovala jsem si jeho knihy už při čtení Dveří do léta a budu se jeho dílem ráda pročítat dál.
Navíc pro spád knihy nepotřebuje sprostých slov jako jazykových prostředků - věřím, že to nebylo jen překladem (i když úsloví "starou belu" mi už napotřetí připadalo trochu moc a trochu zastaralé snad i pro rok vydání českého překladu :) )

lord-artoo
28.02.2018 3 z 5

Není to žádné opus magnum, nicméně v kategorii "emzácí útočí" převyšuje svou čtivostí jak Wellsovu Válku světů, tak Wyndhamovy Midwichské kukačky, v nichž lze nalézt obdobné myšlenky a nápady. Ale jako vždy: je to jen otázka vkusu.

kap66
27.11.2017 4 z 5

K Heinleinovi mám až trochu nekritický vztah díky Dveřím do léta, Jobovi a povídce ...a postavil si domeček. Vládci loutek jsou pro mě jeho ne nejlepší, ale dost dobrou knížkou. Bavilo mě číst o roce 2007 a chápavě se usmívat nad autorovou představou cestování (auto jako od Fantomase) a naopak nad zaostalostí ukládání a přenosu informací - ta retroknihovna byla až milá. V 80. letech jsem se od sci-fi nemohla odtrhnout; teď bych se vrátila právě k těm knížkám, ve kterých se autoři příliš nezabývali technickými vizemi budoucnosti - protože to dopadne vždycky takhle. Ale tady o to vážně nejde; neutrhnete se od děje, ve kterém bojují lidé - individuality a paraziti s kolektivní inteligencí, a nejen to, se schopností přečíst a řídit mozky svých nositelů. Slizčí a málem dokonalejší než Borgové. Je to napínavé a čtivé.

Plague
18.08.2017 5 z 5

Zaboha si nemůžu vzpomenout na název toho filmu, který byl podle knihy natočen, ale stačili 3 stránky, a úplně se mi vybavil z temnoty. I s časovým odstupem se jedná o velmi napínavé čtení s originálním příběhem (myslím, že se zde dost inspirovala i moje oblíbená StarGate). Začetl jsem se ani jsem nevěděl jak. Příběh pěkně utíká, hlavně v první polovině. Hlavní postavy retro super agenta a retro super agentky se mi líbili - hlavně hrdina si získal moje sympatie, když se nenechal rozházet dlouhovlasou, zrzavou agentkou. Škoda, že o ně zase rychle přišel ve druhé půlce, kde mě pasáže s jeho hysterickými výlevy doslova …. štvaly. Co jsem ocenil, byl závěr. Jednoduché vyvrcholení příběhu, ještě malá zápletka na konec a pak finále, které působilo seriózně jako celý příběh (žádný nabubřelý Happy End).

józi.odkudkam
02.06.2017 5 z 5

Takovou nedomyšlenou hloupost jsem ještě nečetl. Takové hloupé, nedomyšlené hlouposti může uvěřit opravdu jen úplný hlupák. Vládce loutek nemá žádnou cenu číst, protože ufoni neexistují (Ezechiel 1:4-28) a už vůbec nás neovládají a nic z toho není v žádném případě pravda. Jestli jste aspoň trochu chytří, tak je číst nebudete. To je každému chytrému člověku obzvlášť jasné. Zvlášť, když existuje tolik mnohem kvalitnějších a hlavně kvalitněji napsaných knich, jako je například „Vše je v nejlepším pořádku“ od reverenda Johna Conowaye, nebo „Velký, rodinný obrazový atlas vojenských řádů a vyznamenání“ od plk. ve výslužbě Boba Buchara; povězte o nich svým přátelům!
5 slabších, protože uspěchaných, *****

vlkcz
22.11.2016 5 z 5

Jedna z mála knih, která mi vlezla až do snů. A že to byly kvalitní noční můry.

majklp
29.07.2016 5 z 5

Viděl jsem dříve film než četl a přišel tak o překvapení ze základní myšlenky - ale nevadí. Je to typický druh knihy, kterou neodložíte, dokud ji celou nepřečtete - a jak se blíží konec knihy, raději při čtení zpomalíte, aby vám to vydrželo co nejdéle. Mezitím (tedy v těch několika minutách, která si dáte na odpočinek) samozřejmě pátráte po tom, zda neexistují další pokračování :-). Naprosto skvělý příběh!

Schary
09.05.2016 5 z 5

Kniha byla dost dobrá!!! Přečteno jedním dechem. Popisuje invazi parazitů, kteří se přicucnou v zadu na krk hostitele a toho ovládají, hostitelem je člověk. A my toto sledujeme z pohledu agenta tajné vládní agentury, jak se snaží zachránit svět. Je tam i romantika, i když na můj vkus to hlavní hrdinové vzali hopem k oltáři :))

tesi04
05.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Jen prostě nechápu, jak to mohl napsat v roce 1951. Super scifi.

mitko
20.12.2015 4 z 5

Obecne to bola dobrá zábava, dej odsýpal rýchlo, páčil sa mi popis pocitu keď mal človek červa na chrbte, zážitok z nirvány. Taktiež experimentovanie a popis rôznych teórii ohľadne nich bol skvelý a niektoré protiopatrenia ako "holá záda" alebo "bronzová kůže" úsmevné (a menšie TABU na tú dobu, ale nebol by tom inak Heinlein) a aj vyústenie mi prišlo ako dostatočné a aj vcelku reálne. Čo ale naozaj podráža knihe nohy je romantická stránka knihy, ktorú som horšiu snáď ani nečítal. Neviem čo tým presne autor chcel dokázať, ale postava Mary bola veľmi zle napísana zprvu cieľavedomá a razantná žena a od stredu knihy hovorí len "ano drahý". Ono ale je tu problém s viacerými postavami. Za zaujímavý dej 4*

Atrament
16.05.2015 odpad!

Nebudu si brát servítky. Toto je druhá Heinleinova kniha, kterou jsem přečetl a mám jasno v tom, že zároveň poslední. Napsal jsem 'přečetl', ale mnohem vystižnější by bylo 'přetrpěl'. Jsem ochoten překousnout naivitu děje a na sci-fi zastaralé technologie, vzhledem k věku této knihy jde o nedostatky vesměs pochopitelné. Co ale nejsem schopen přijmout je naprostá absence byť jen náznaku atmosféry či napětí. Heinleinův sloh je tak špatný, že dokonale zazdívá jakoukoliv možnost vcítit se do hlavní postavy, což je vzhledem k faktu, že je příběh vyprávěn v ich-formě, docela umění. Navíc je hlavní postava totálně nesympatická ostatně stejně jako všechny ostatní postavy v knize. Je až s podivem jak nesympatické postavy dokáže Heinlein vytvořit vzhledem ke své neschopnosti jakoukoliv postavu nějak víc do hloubky prokreslit. A ty dialogy. Ty strašlivé dialogy!! Tak ty mě budou strašit ve snech ještě pěkně dlouho...

tomkoutsky
02.03.2015 5 z 5

Super scifi, zvlášť když beru v úvahu rok sepsání. Klobouk dolů kdybych nějaký nosil. Pro fanoušky scifi nutnost.

Rawen616
25.12.2014 4 z 5

Velmi čtivá a akční záležitost. Dobře vymyšlená problematika těch vesmírnách šmejdů. Řada věcí mi přišla taková až satiricky vtipná a jiné zase sympaticky kontroverzní. Vypustil bych pouze tu romantickou linii. Film podle této knihy s ní nemá prakticky moc společného.